„Vaivorykštės“ abiturientams – atpildo metas: įteikti brandos atestatai ir atšoktos išleistuvės

Saulėtą ketvirtadienį Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo iškilmingai įteikti brandos atestatai XXVI laidos Gargždų „Vaivorykštės“ abiturientams. Šiemet gimnaziją baigė 155 moksleiviai, nebaigė – 3.

Nors matematikos egzaminai daug kam paliko kartėlio, labai džiaugiamasi gerais lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino rezultatais, taip pat šimtukais, kurių rajono kraityje – devyni.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė I. Barbšienė, meras B. Markauskas, vicemerė V. Riaukienė ir šimtukus gavę abiturientai: P. Kvekšas, G. Nižinskaitė, V. Uosytė, G. Petruokaitė, J. Dargytė, A. Anužytė ir L. Plecevičiūtė.

Už 100 – po 100

Prasmingais poeto Vytauto Mačernio žodžiais į susirinkusius iškilmių dalyvius kreipusis renginio vedėja, gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Nijolė Balčikonytė pristatė šventės svečius. Jau trečius metus iš eilės Klaipėdos rajono savivaldybė tęsia tradiciją ir apdovanoja 100 Eur premijomis abiturientus už kiekvieną gautą šimtuką. Visus šimtukus šiemet rajonui pelnė būtent Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai. Povilas Kvekšas 100 balų įvertinimus gavo iš lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino bei iš istorijos. Gabrielė Nižinskaitė taip pat gali džiaugtis dviem šimtukais: iš lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos. Po 100 balų gavo ir Gabrielė Petruokaitė, Viktorija Uosytė iš lietuvių kalbos ir literatūros, Aušrinė Anužytė, Justina Dargytė, Liucija Plecevičiūtė iš anglų kalbos. Premijas įteikė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, vicemerė Violeta Riaukienė ir Administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė. Meras B. Markauskas abiturientams linkėjo aukšto ir prasmingo skrydžio, pasisemti patirties, o po to sugrįžti į Klaipėdos rajoną, Gargždus, kurie gražėja, juolab kad čia bus statomas ir dar vienas darželis, o rangos pirkimas daugiafunkcio centro statybai jau paskelbtas.

Klaipėdos rajono žiniasklaida taip pat skyrė premijas. Iš kairės: portalo www.mano-gargzdai.lt direktorius V. Kundrotas ir premiją gavusi „Vaivorykštės“ gimnazijos aktyvistė A. Petrauskaitė ir Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė V. Butkuvienė su „Bangos“ premijos laureatu šimtukininku P. Kvekšu.

Tęsiama tradicija, kad premijas abiturientams įsteigia vietos žiniasklaidos priemonės. Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ ir portalo www.gargzdai.lt 200 Eur premiją redaktorė Vilija Butkuvienė įteikė šimtukininkui, publicistinio rašinio „Laiškas Gargždams“ konkurso laureatui Povilui Kvekšui, kūrybiškai puoselėjančiam gimtąjį žodį.

Portalo www.mano-gargzdai.lt direktorius Vytautas Kundrotas už iniciatyvas, renginių organizavimą, aktyvų įsitraukimą į visuomeninę veiklą taip pat 200 Eur premija apdovanojo Aretą Petrauskaitę, buvusią Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos prezidentę.

Linksminosi uostamiestyje

Brandos atestatus pašventino Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas, kuris pakvietė abiturientus, jų šeimas atvykti į bažnyčią ir sekmadienį, 12 val., kuomet bus aukojamos šv. Mišios būtent už abiturientus. Kunigas Mindaugas Stonys priminė susirinkusiems abiturientams, jog kiekvienas iš jų labai reikalingas pasauliui ir linkėjo, kad ir ką dirbtų, įžvelgti prasmę. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė paantrino, jog brandos atestatų įteikimas liudija, jog šie jaunuoliai jau subrendo atsakingiems, savarankiškiems sprendimams, o rimtas darbas atveria kelią į pergales.


Brandos atestatus pašventino Gargždų šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kanauninkas J. Paulauskas. Šalia jo kunigas M. Stonys, taip pat „Vaivorykštės“ direktorė O. Sturonienė, iškilmes vedusi pavaduotoja ugdymui N. Balčikonytė.

Gražių žodžių tądien abiturientams negailėjo ir klasių auklėtojai: Vidas Vaitkus, Ilma Agajan, Giedrė Poškienė, Rosita Jankauskaitė, Jolita Višinskienė, Anželina Papievienė. Ypatingą dovaną abiturientams skyrė tėvai, kurių iniciatyva šventėje skambėjo Henrikos Sireikienės atliekamas kūrinys.

Pasipuošusių, šventiškai nusiteikusių abiturientų gausus būrys vėliau išleistuvių švęsti išvyko į Klaipėdą. Šventė vyko viešbučio „Amberton“ salėje.

Trečiadienį, Veiviržėnų Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, brandos atestatų įteikimo šventė vyko Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazistams. Šiemet gimnaziją pabaigė 25 gimnazistai. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje brandos atestatai buvo įteikti dar praėjusį penktadienį. Juos gavo 31 abiturientas.

Agnė ADOMAITĖ

Autorės nuotr.: Brandos atestatų šventėje abiturientai spinduliavo teigiama nuotaika, buvo šventiškai pasipuošę ir pakiliai nusiteikę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių