„Vaivorykštės“ gimnazistų komanda: Lietuvoje pirmi projekte apie sveikatą

Sėkmingai baigėsi visus metus trukęs ilgalaikis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotas projektas „Sveikata visus 2022 metus“.

Projekto tikslas – padėti mokiniams įgyti bendrą suvokimą apie sveikatą, išsiugdyti  naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti mokinius rinktis sveiką gyvenimo būdą.  Susibūrė 502 komandos ir 20 046 dalyvių iš visos Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, formalųjį ugdymą papildančių bei neformaliojo švietimo įstaigų, vaikų ir jaunimo organizacijų, klubų, būrelių.

Kiekvieną mėnesį įgyvendinome projekto organizatorių skelbtus iššūkius (iš viso įvykdėme 11 iššūkių: „Sveikas vargšas turtingesnis už ligotą karalių“, „Šiandien su kupra, rytoj – su lazda“, „Kai nesveikas maistas – reikalingas ir vaistas“ ir kt).  Originaliai ir kūrybiškai atlikome įvairias užduotis – pagal kiekvieno mėnesio pateiktus iššūkius kūrėme plakatus, eilėraščius, atmintines, iliustravome, vizualizavome pateiktas užduotis, kūrėme skaitmenines knygas, filmus, fotografavome gamtos reiškinius, teikėme pasiūlymų apie sveikatą, tyrinėjome aplinką.

Baigiantis kalendoriniams metams, džiaugiamės, kad Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIc klasės komanda ,,Migdolai“ pripažinti I vietos nugalėtojais!

Padėkos raštu ir specialiuoju prizu apdovanota Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIh klasės mokinė Agnė Požytė. Mokinė, naudodamasi projekto ,,Sveikata visus metus“ iššūkiais  išleido 10 komiksų knygučių ,,Po audros“. Gimnazistė sukūrė pasakojimą, kuriame yra trys dalyviai: Kovas, Kanarija, Kuosa. Agnė visus projekto dalyvius nustebimo savita sukurta istorija apie sveikatą, unikaliomis  iliustracijomis.  

Šiais sudėtingais laikais gimnazistai, tarsi pritardami graikų filosofo Sokrato žodžiams: ,,Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko“, –  ne tik atsakingai, bet ir kūrybiškai kalba apie sveikatos puoselėjimą.

Raimonda KUNDROTIENĖ

Biologijos mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių