Varpai pakilo į Gargždų bažnyčios bokštą

Šiandien ryte Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios šventoriuje buvo įamžintos istorinės akimirkos: į bokštą atkeliavo du nauji varpai. Senasis bus grąžintas į ankstesnę vietą – varpinę. Netrukus trys varpai kvies gargždiškius į pamaldas ir skelbs apie kitus įvykius, kaip ir prieš šimtmetį.

Vasario pradžioje į Gargždų bažnyčią pargabenti du išlieti varpai laukė kelionės į jiems skirtą vietą bokšte. Sėkmingai pasiruošus, gargždiškiui verslininkui Algimantui Daugėlai padedant, operatyviai gavus galingą automobilinį kraną vakar ryte jie buvo įkelti.

Pirmiausia teko iškelti ten buvusį senąjį, pagamintą beveik prieš šimtmetį, kuris svėrė apie 2 tonas. Apie 30 metų kabojęs bokšte dabar sugrįš į ankstesnę vietą – unikalią varpinę, pastatytą 1840 m. „Bus atkurtas istorinis faktas, – šypsojosi Gargždų parapijos klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas, kurio rūpesčiu bažnyčia praturtėjo dviem naujais varpais. – Dėkojame rajono Savivaldybei, parėmusiai varpų įsigijimą, taip pat parapijiečiams. Meistrams suderinus, vėl skambės trys varpai, kviesdami į pamaldas, skelbdami apie kitus žmonėms svarbius įvykius, kaip kadaise, prieš Pirmąjį pasaulinį karą. Svarbu, kad jų šauksmas rastų atgarsį žmonių širdyse. Bažnyčia bus ir toliau gražinama.“

Rajono Savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Liutikienė, stebėjusi varpų kelionę į bokštą, sakė, jog tai ypatingas įvykis parapijiečiams, kuris sujaudintų ir jau išėjusiuosius.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių