Veikliosios klombų dykumą pavertė žaluma

Ketvirtadienį vakare klombos prie atnaujinto „Minijos“ kino teatro sužaliavo Veiklių moterų sambūrio iniciatyva.

 

Gargždų „Minijos“ kino teatro rekonstrukcija, iš ES fondų ir rajono Savivaldybės lėšų kainavusi beveik tris milijonus litų, atnaujino pastato išorę ir vidų. Tačiau iki birželio vidurio puošnus pastatas styrojo be jokios žalumos aplinkui. Pastato prieigose įrengtose klombose – tik suplūktos žemės dykuma. Grožio pajautą mieste puoselėjančios Veiklių moterų sambūrio narės aplinką pagyvino penkiais buksmedžių medeliais.

Poreikis žalumai yra

Veiklių moterų sambūrio narė, verslininkė Loreta Mazalienė, bendradarbiaudama su Gargždų seniūnija, neseniai savo investicijomis pertvarkė skverelį prie picerijos-kepyklėlės „Ievos skanėstai“. Verslininkų manymu, nesvarbu, kam priklauso koks plotas, bet jei jis yra viešoje erdvėje, jis turi tarnauti miesto gyventojų poreikiams, o poreikis žalumos grožiui tikrai yra. Dabar prie picerijos akį traukia iš naujo sumaniai sukomponuoti įvairūs augalai ir gėlės. Juos sukomponuoti padėjo seniūnijos vyriausioji specialistė Violeta Gedgaudienė.

„Nesuprantu, kodėl mieste prie viešųjų įstaigų taip vangiai tvarkoma aplinka? Ypač prie tokių kaip kino teatras. Juo gi atsinaujinusiu džiaugiamės ir didžiuojamės Lietuvoje tokį turintys – esame beveik išimtis, kai provincijoje galime mėgautis kino menu. Tad tikrai akį rėžė, kad net Gargždų gimtadienio išvakarėse prie „Minijos“ nežaliavo joks augalėlis. Tarsi tebebūtų sausio mėnuo, kai kino teatras po rekonstrukcijos buvo atidarytas“, – kalbėjo L. Mazalienė.

„Pavasarį mačiau „Bangoje“ nuotrauką, kurioje prie kino teatro esančiose klombose tik suplūkta žemė. Pamaniau, kad po žiniasklaidos dėmesio tuoj kažkas sužaliuos. Deja, net paaiškinimo jokio nebuvo, kodėl taip ilgai tos klombos tuščios“, – stebėjosi Veiklių moterų sambūrio narė Zita Vitkutė.

Mįslė neįminta iki šiol: kas turėjo pasirūpinti, kad rekonstruoto pastato aplinka neprimintų betoninio tako: Gargždų kultūros centras, pats kino teatras, Gargždų seniūnija? „Kas turėtų tvarkyti, iš pradžių priklausomybė nebuvo apibrėžta. Dabar, žinoma, sambūrio padovanotus medelius prižiūrėsime“, – „Bangai“ penktadienio rytą žadėjo miesto seniūnas Saulius Bakšinskis.

Reikėjo brangių sodinukų

Veiklių moterų sambūrio pirmininkė, verslininkė Genovaitė Sinskienė „Bangai“ pasakojo, kad sambūrio narės iš pradžių buvo sumaniusios padovanoti kino teatro klomboms apsodinti gražių, patvarių gėlių. „Tačiau vėliau išsiaiškinau, kad pagal rajono Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus projektą klombose galima sodinti tik buksmedžius. Ką gi, nors šie sodinukai ir labai brangūs, juos nupirkome vienoje Klaipėdos apželdinimo įmonėje, parvežėme penkis medelius, kurie kainavo 325 eurus, į Gargždus. Klombose juos pasodinti padėjo seniūnija. Žinau, kad minėto Savivaldybės skyriaus specialistai domėjosi, ar pasodinome pagal projektą, ir mūsų iniciatyvą įvertino labai gerai“, – pagaliau pasiektu rezultatu, kuris, pasirodo, rūpėjo tik nevyriausybinei organizacijai, pasidžiaugė G. Sinskienė.

Dovanos, skatinančios vertę

Veiklių moterų sambūris iš savo organizacijos lėšų, kurios kaupiamos 2 proc. GPM pagrindu, pastaruosius trejus metus Gargždų gimtadienio proga miestui dovanoja pridėtinę vertę turinčias dovanas. „Mūsų sambūrio lėšos nenaudojamos tik savo narių poreikiams. Deja, kartais tenka patirti, kad kai kurios nevyriausybinės organizacijos net vykdydamos iš biudžeto finansuojamus projektus veiklą koncentruoja tik savo narių poreikiams: vakaronei, ekskursijai. Gerai gal ir tik to reikia, bet tuo pasinaudoja vos keliasdešimt žmonių. Tai kokia grąža, kokia ilgalaikė perspektyva? Mūsų veiklos nuostata yra griežta – prioritetas teikiamas visuomenės poreikiams“, – akcentavo G. Sinskienė.

Prieš dvejus metus Veiklių moterų sambūris miestui prie knygyno padovanojo elegantišką suoliuką, praėjusiais metais buvusiame fontanėlyje apgyvendintos gervių skulptūrėlės. Šios dovanos nevyriausybinei organizacijai atsiėjo per 4 000 litų. Tačiau jų vertė ne tik materiali – tokios dovanos ilgalaikės, jos visuomenėje formuoja filantropinės veiklos įgūdžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content