Veiviržėnų šventės mokamas koncertas įplieskė diskusiją

Klaipėdos rajono bendruomenių, kultūros centrų šventės vasarą sutraukia gausybę gyventojų. Vieni ieško bendrystės, veiklų, kiti susirenka pasiklausyti įvairių Lietuvos žvaigždžių pasirodymų. Tačiau, išgirdus apie vieną mokamą koncertą Veiviržėnuose, miestelio šventėje, gyventojų nuomonės išsiskiria.

Išpūtė gandus apie kainą

Veiviržėnų kultūros centras socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino informacija dėl miestelio vasaros šventės. „Norėdami praplėsti renginių kiekį ir dar skambiau atšvęsti šią progą, paskutinį šventės koncertą jau ne vienerius metus darome mokamą, tačiau vis dar išgirstame klausimą: kodėl Veiviržėnuose šventė mokama?“, – rašė Veiviržėnų kultūros centras. KC atstovai tikino, kad sklandantys nuogąstavimai apie tai, jog vienai šeimai toks mokamas koncertas atsieina apie 40–50 eurų, yra netiesa. Šventės renginiai, prasidėsiantys liepos 12 d., yra nemokami, mokamas tik liepos 13 d., šeštadienį, vyksiantis renginys. Neturintiems Klaipėdos rajono gyventojo kortelės bilietas į šį koncertą kainuoja 10 eurų, o turintiems kortelę – 5 eurai. Su šia kortele vaikai, moksleiviai, studentai, senjorai ir neįgalieji į mokamą koncertą galės patekti nemokamai. Po Veiviržėnų kultūros centro įrašu komentaruose pasipylė diskusijos: vieni teigė, kad nesupranta, kodėl renginys mokamas, kai kiti miesteliai, kaimeliai kviečia į Lietuvos atlikėjų pasirodymus nemokamai ir akcentavo, kad pagrindinės miestelių šventės turi būti nemokamos, nes tai daroma dėl žmonių. Tačiau buvo ir užstojančių šventės organizatorius, kurie teigė, kad mokamas renginys sudaro didesnes galimybes pasikviesti geresnius atlikėjus.

Įstaigos sprendžia pačios

„Jei norime stiprinti kultūriškai svarbesnius ir reikšmingesnius šventinio savaitgalio renginius ir tuo pačiu turėti popmuzikos koncertą su vienais geriausių, žymiausių atlikėjų, turime koncertą daryti mokamą arba jo atsisakyti“, – paaiškino Veiviržėnų kultūros centro l. e. p. direktorius Marius Kakta.

Kaip „Bangą“ informavo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyrius, Veiviržėnų kultūros centras suformavo tradiciją, kad svarbiausios Veiviržėnų miestelio vasaros šventės renginiai yra nemokami ir tik finalinis renginys su kviestinėmis atlikėjų grupėmis yra mokamas. „Toks sprendimas yra aptartas su vietos bendruomene. Klaipėdos rajono gyventojai gali pasinaudoti gyventojo kortele, kad įsigytų bilietą su nuolaida, o nemokamai dalyvauti gali turintieji negalią, ikimokyklinio amžiaus vaikai, moksleiviai, studentai, asmenys, sulaukę senatvės pensinio amžiaus“, – pažymima Kultūros skyriaus atsakyme. Kultūros skyriaus atstovai taip pat teigė, kad rajono kultūros įstaigos pačios sprendžia, kiek ir kokių renginių organizuoti mokamų ir nemokamų. Štai Lietuvos valstybingumo dienoms skirti renginiai, esantys prioritetinių renginių sąraše, kurį tvirtina Klaipėdos rajono savivaldybės taryba, yra nemokami, nes jų organizavimui numatytos lėšos iš Savivaldybės biudžeto. „Kultūros įstaigos, siekdamos renginių kokybės ir aukštesnio kultūros lygio atlikėjų, organizuoja mokamus renginius, kad turėtų lėšų atlikėjų honorarams, kokybiškam įgarsinimui ir apšvietimui bei kitoms reikmėms“, – informavo Kultūros skyriaus atstovai. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba yra patvirtinusi kultūros įstaigų teikiamų atlygintinų paslaugų kainas, šiais įkainiais ir vadovaujasi kultūros įstaigos, organizuodamos mokamus renginius ir nustatydamos bilieto kainą.

Kelia aukštesnę kartelę

Veiviržėnų kultūros centro l. e. p. direktorius Marius Kakta „Bangai“ komentavo, kad Veiviržėnų kultūros centras nuolat kėlė sau kartelę ir didelį dėmesį skirdavo miestelio vasaros šventėms. „Kai švenčių programų sąmatos gerokai ėmė viršyti turimą finansavimą, kai nebeužteko surenkamo rėmėjų ir Veiviržėnų bendruomenės finansinio prisidėjimo, buvo imta mąstyti apie galimybę daryti vieną koncertą mokamą, – pažymėjo įstaigos direktorius. – Jei norime stiprinti kultūriškai svarbesnius ir reikšmingesnius šventinio savaitgalio renginius ir tuo pačiu turėti popmuzikos koncertą su vienais geriausių, žymiausių atlikėjų, turime koncertą daryti mokamą arba jo atsisakyti“, – paaiškino Veiviržėnų kultūros centro vadovas. M. Kakta informavo, kad 2020 m. buvo tie kertiniai metai, kuomet buvo apsispręsta daryti vieną renginį mokamą: „Surenkamos lėšos naudojamos koncerto išlaidoms padengti, o jei jų kiek liktų, jas naudotumėme tam, kad planuojamų „Saulėtų rudens vakarų“ ciklo renginiai būtų nemokami ar bent jau pigesni.“ Įstaigos vadovas priminė, kad Veiviržėnų miestelio vasaros šventės metu lankytojų lauks net 8 valandos nemokamų koncertų. Taip pat šventės svečiai turės galimybę dalyvauti įvairiose sporto varžybose, kurios iš viso vyks 5–6 valandas. „Manome, kad veiklos ir pramogų užteks visiems renginių dalyviams“, – pažymėjo M. Kakta. Pasak jo, svarbiausias šio renginių ciklo renginys bus liepos 12 d. 18 val., kurio metu skambės muzika ir bus pristatomi net 10 dienų tapyti menininkų iš visos Lietuvos darbai ant senų durų. Jos, kaip ir kasmet, papuoš Veiviržėnų miestelį. Mokamas paskutinis renginių ciklo renginys – populiariosios muzikos koncertas miestelio slėnyje vyks 17 val.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių