„Verslumo manijos“ konkurse triumfavo švietimo orientacija

„Verslumo manijos“ nugalėtojai buvo apdovanoti Verslo ir savivaldos forume Gargžduose. „Mano siekis – įsteigti vaikų su autizmo ir raidos sutrikimais terapijų ir laisvalaikio centrą“, – sako pirmosios vietos laimėtoja R. Čeliauskienė (viduryje). Antrosios vietos nugalėtoja tapo S. Venckutė-Gailiušienė, kuri pristatė idėją įrengti vaikų priežiūros erdvę „Ajos namučiai“ vaikams nuo 1 iki 3 metų. Trečiosios vietos nugalėtojas T. Žemgulys pristatė idėją Klaipėdos rajono ugdymo įstaigose organizuoti mini golfo būrelius.
„Verslumo manijos“ konkurso vertinimo komisijos pirmininkė E. Jaugelavičė įsitikinusi, kad verta tęsti konkursą ir ateityje: „Klaipėdos rajono savivaldybė, matydama pateiktas idėjas, turi galimybę jausti šių dienų verslo tendencijas, įvertinti jaunų verslininkų požiūrį į šiuolaikinius poreikius ir susipažinti su versliais idėjų generatoriais.“

Būti verslininku svajoja dažnas, tačiau retas išdrįsta žengti žingsnį to link. Klaipėdos rajono savivaldybė šiais metais tradiciškai organizavo „Verslumo manijos“ konkursą, kurio laimėtojai pelno finansinius prizus sumanytam verslui plėtoti. Sulaukta tik 12 paraiškų, vertinta 11 atitikusių reikalavimus.
5 000 Eur prizinis fondas ir pirmoji vieta atiteko Renatai Čeliauskienei, kuri iškėlė vaikų su autizmo ir raidos sutrikimais terapijų ir laisvalaikio centro įkūrimo idėją. 3 000 Eur prizas ir antroji vieta paskirta Sandrai Venckutei-Gailiušienei. Jos idėja – vaikų priežiūros erdvė „Ajos namučiai“, pritaikyta vaikams nuo 1 iki 3 metų. 2 000 Eur ir trečioji vieta atiteko Tomui Žemguliui, kuris nusprendė organizuoti mini golfo būrelius mokyklose ir darželiuose.
Orientavosi į paslaugų teikimą
„Verslumo manijos“ konkurso vertinimo komisijos pirmininkė, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Eglė Jaugelavičė „Bangai“ pasakojo, kad idėjų buvo pateikta įvairių, bet labiausiai visos krypo į paslaugų teikimą. „Idėjų autoriai planavo siuvinėti užrašus ant rūbų, perkelti fotografiją ant ilgaamžės HPL plokštės, teikti veido masažo paslaugas, auginti medžius pardavimui, rengti edukacijas, kuriant puokštes iš savo žemėje užaugintų augalų, sukurti portalą, kuris vienytų tam tikros specifikos verslus, buvo pristatytas sportinis karinis žaidimas norintiems išbandyti save, vaikų kambariai ir užsiėmimai su jais, pusdienio darželiai, paslaugos vaikams su negalia ir pan.“, – vardijo gautas potencialių verslų idėjas E. Jaugelavičė.
Anot jos, kai kurios idėjos buvo pristatomos kaip naujas verslas, bet, komisijos narių nuomone, tai buvo esamo verslo tęsinys, „įvilktas“ į rūbą, kuris tiktų konkursui. Buvo tikslinamasi, ar gerai konkurso dalyviai suprato nuostatus, nes yra reikalavimas – tapus nominantu įsteigti Klaipėdos rajone naują juridinį asmenį arba įsigyti individualios veiklos pažymėjimą su iki šiol neturėtu veiklos kodu. Piniginius prizus laimėję dalyviai taip pat turi pateikti dokumentus, įrodančius, kad prizas buvo panaudotas nurodytai idėjai įgyvendinti. E. Jaugelavičė pridūrė, jog vertinant idėjas buvo atsižvelgta į idėjos įgyvendinimo realumą, idėjos poreikį visuomenei ir idėjos autoriaus kompetencijas. Sunkiausia buvo apsispręsti dėl antrosios ir trečiosios vietų nugalėtojų, nes po idėjų pristatymo vertinimo komisijos nuomonė keitėsi, taip pat keitėsi ir vertinimo balai.
Idėją padiktavo asmeninė patirtis
Komisijos pirmininkės E. Jaugelavičės teigimu, visi komisijos nariai labai palaikė pirmąją vietą užėmusios Renatos Čeliauskienės idėją, kuri ją įgyvendins kartu su partneriais VšĮ „Vaikų ugdymo akademija“.
Renata „Bangai“ pasakojo, kad dalyvauti šiame konkurse ją paskatino vyras, draugai. „Mano siekis – įsteigti vaikų su autizmo ir raidos sutrikimais terapijų ir laisvalaikio centrą. Pirmiausia pradėsime organizuoti vaikučių stovyklas vasarą Baičių kaime, nuostabioje gamtoje, šalia Minijos upės“, – sakė pašnekovė. Ji atvirai kalbėjo, kad pati užaugino du sūnus su autizmo spektro sutrikimais: „Žinau, koks sunkus ir pilnas nežinomybės yra kelias auginant tokius vaikučius. Esu bendrosios praktikos slaugytoja su psichiatrijos srities kvalifikacija. Daug mokiausi, kad galėčiau padėti savo vaikams, tad ir kilo mintis po truputėlį kurti tokią erdvę vaikams ir jų tėvams, kurie susiduria su sunkumais.“
Laimėta parama bus panaudota dideliam kupolui pirkti ir montuoti. Jame vaikučiai galės saugiai pasislėpti nuo lietaus, bus vykdoma įvairi veikla, kuri džiugintų juos. Laimėti šį prizą, anot Renatos, nebuvo sunku. Organizatorių suformuluoti klausimai leido tiksliai pateikti, paruošti šį verslo planą. O ir ji pati labai tikėjo savo idėja.
„Daugiausia palaikymo ir įkvėpimo gavau iš VšĮ „Vaikų ugdymo akademija“, kurioje mokosi mano sūnus“, – sakė Renata.
Pergalę užtemdė gaisras
Antrosios vietos nugalėtoja tapo Sandra Venckutė-Gailiušienė, kuri pristatė idėją įrengti vaikų priežiūros erdvę „Ajos namučiai“ vaikams nuo 1 iki 3 metų. Idėjos autorė paminėjo, kad bandytų į vaikų priežiūrą įtraukti ir nedirbančius senjorus, ir jaunimą savanorystės pagrindais.
Laimėjimas bus panaudotas kokybiškai ir saugiai erdvei įrengti: baldai pritaikyti vaikams, lavinamosios priemonės, žaislai, garso aparatūra kokybiškam muzikos klausymuisi.
Idėja unikali tuo, kad tėveliai turės galimybę saugiai palikti savo mažuosius ir turėti laiko sau. Daugelyje vaikų priežiūros erdvių vaikus be tėvų priima tik nuo 3 metų. Taip pat bus galima ir valandinė vaikų priežiūra. Vaikai bus ugdomi remiantis metodikomis, kurios orientuotos į vaiko individualumą, jo poreikių atliepimą ir priėmimą tokio, koks jis yra. Verslo idėja vertinga, nes Gargžduose vis dar yra šeimų, kurios negauna darželio vaikams iki 3 m.
Sandra „Verslumo manijos“ konkursą laimi jau ne pirmą kartą. Dar 2019 m. ji buvo iškovojusi pirmąją vietą ir 5 000 Eur prizą už „Šeimos studijos“ įkūrimo idėją, kur jaukioje aplinkoje vyktų užsiėmimai nėščioms moterims ir tėveliams.
„Kadangi buvau konkursą laimėjusi anksčiau, šiemet net neketinau dalyvauti. Tačiau vieną naktį labai nesimiegojo ir mintys galvoje intensyviai ėmė suktis apie „Ajos namučius“. Jaučiau aplinkinių palaikymą, raginimą, tad paskutinėmis dienomis užpildžiau paraišką“, – prisiminė Sandra. Vėliau ji gavo pakvietimą pristatyti savo idėją ir pelnė antrąją vietą.
Šių metų pergalę Sandros šeimai aptemdė netikėtai namuose įsiplieskęs gaisras. Dviejų sūnelių tėvai, kurie šiuo metu laukiasi ir trečiosios atžalos, per kelias valandas neteko pastogės. Tačiau žmonių gerumas, pagalba įkvepia nenuleisti rankų ir toliau žingsnis po žingsnio kurti tokį gyvenimą, apie kokį svajoja. „Bandysime įgyvendinti „Ajos namučių“ idėją. Aišku, darbo labai daug“, – sakė ji.


Vaikams – mini golfo būreliai
Trečiosios vietos nugalėtojas Tomas Žemgulys pristatė idėją Klaipėdos rajono ugdymo įstaigose organizuoti mini golfo būrelius. Golfas būtų žaidžiamas lengvai surenkamuose golfo takeliuose, kurie lengvai gali būti transformuojami vis kitokia forma. Anot Tomo, golfo žaidimo užsiėmimai – puiki priemonė, padedanti atsipalaiduoti, nuraminti stresą, įtampą, nerimą, su kuriuo kasdien susiduria vaikai.
Planuojamos ir vaikų stovyklos, nes surenkamus golfo takelius galima naudoti tiek viduje, tiek ir lauke.
Užsiėmimų metu būrelio lankytojai bus supažindinami su golfo žaidimo teoriniais pagrindais, taisyklėmis ir kitais svarbiais šio žaidimo niuansais. Didžiausias dėmesys bus skiriamas praktiniams užsiėmimams, kurių metu vaikai bus mokomi žaisti šį išskirtinį ir labai naudingą žaidimą.
Kadangi golfo žaidimas nereikalauja tam tikro specialaus fizinio pasirengimo, būrelius galės lankyti ir negalią turintys vaikai, o tai teiks ir socialinę naudą. „Taip pat planuoju vaikų atostogų metu organizuoti mini golfo stovyklas, turnyrus, kuriuose bus ir psichologo paskaitos apie dėmesio sutelkimą, tai, kas yra labai svarbu dabartinei vaikų, jaunimo kartai ir, žinoma, būrelio metu bus organizuojamos kelionės į lauko golfo aikštynus“, – sakė Tomas.
Jo žiniomis, analogiškų mini golfo būrelių ne tik Klaipėdos rajono, bet ir visos Lietuvos mokyklose nėra.
Pokalbio pabaigoje Tomas pridūrė: „Aš pats atvedžiau pirmosios vietos nugalėtojus. Renatai ir jos vyrui pasiūliau teikti paraišką būtent šiam konkursui. Džiaugiuosi už juos!“
Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių