Vėžaičiuose ‒ įvairiausiomis spalvomis atgijęs fontanas

Klaipėdos rajone įgyvendinami dalyvaujamojo biudžeto „Tavo idėja“ projektai. Vėžaičių miestelyje jau galima pasigrožėti šokančiu fontanu su apšvietimu Vėžaičių miestelio tvenkinyje.


Klaipėdos rajono savivaldybės puslapyje skelbiama, kad šiuo projektu siekiama puošti bei istoriškai atkurti Vėžaičių miestelio viešąsias erdves, taip didinant jų patrauklumą gyventojams ir miestelio svečiams. Toje vietoje tvenkinyje prieš keletą dešimtmečių buvo įrengtas ir veikė fontanas, tačiau bėgant metams jis nusidėvėjo ir nebuvo atnaujintas.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyrius informavo, kad idėjos sumanytoja – vėžaitiškė Beata Jakutytė. „Fontano įrengimo kaina – 19 989,2 Eur. Darbus atliko MB „Šokantys fontanai“. Išorinis fontano žiedo skersmuo 4 m, sumontuoti 49 purkštukai, vandens čiurkšlės skersmuo apie 20 m. Fontanas apšviestas 13 šviestuvų. Fontano veikimo laikas kasdien nuo 8 iki 23 val., intervalais – 10 min. programa, 20 min. poilsis“, ‒ pasakojo Savivaldybės atstovė.
„Banga“ domėjosi, kiek kainuoja šokančio fontano išlaikymas. Savivaldybė informuoja, kad šiuo metu fontano elektros sąnaudos stebimos, todėl tiksliai atsakyti, kiek kainuos jo išlaikymas, dar nėra žinoma. „Planuojama, kad fontanas veiks apie 5‒6 val. per dieną, suvartojama apie 50–60 kW elektros energijos, o tai sudarytų 11–15 Eur/d. arba apie 450 Eur/mėn. Suma gali kisti priklausomai nuo elektros energijos kainos. Tai tik preliminarūs skaičiavimai“, ‒ pabrėžė Savivaldybės atstovė.

Monika CALZONAITĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių