VMI priminimai – nedeklaravusiems pajamų

2024 m. gegužės 8 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad VMI pradėjo siųsti priminimus gyventojams, kurie nepateikė pajamų deklaracijų, nors turėjo tai padaryti. Jie siunčiami dalimis per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), pirmieji priminimų sulauks apie 6,2 tūkst. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių gyventojų, pernai vykdžiusių individualią veiklą ir nepateikusių deklaracijų.

„Klaipėdos regione iš viso pajamas laiku deklaravo 131,5 tūkst. gyventojų, kurie turėjo tokią pareigą, dar apie 20 tūkst. turėtų paskubėti. Klaipėdos raj. iš viso laiku pajamų deklaracijas pateikė 18,3 tūkst. privalėjusių tai padaryti gyventojų, pamiršo apie 2,6 tūkst. VMI siekia kuo anksčiau informuoti deklaravimo terminą praleidusius gyventojus, kad nesikauptų delspinigiai, neaugtų mokėtina suma“, — sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė ir priduria, kad taip pat laukiama nepateiktų politikų, valstybės tarnautojų, kitų asmenų bei jų šeimos narių turto deklaracijų.

Sulaukusieji VMI priminimo deklaracijas pateikti turi per 10 dienų. Primename, kad už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,029 proc. delspinigiai. Jei gyventojai turi finansinių sunkumų ir negali iš karto sumokėti deklaruotos sumos, jie gali kreiptis dėl mokėjimo išdėstymo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Žinotina, kad už deklaracijų nepateikimą gali būti taikoma ir administracinė atsakomybė.

Pateikti pajamų mokesčio deklaraciją reikia per Elektroninio deklaravimo sistemą. Daugiau informacijos, kas turi deklaruoti pajamas, rasite čia, o turtą — čia. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos tel. +370 5 260 5060 ar e. būdu per Mano VMI. Atvykimui į aptarnavimo padalinius būtina išankstinė rezervacija.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių