Zebrai sugrįžta į Lietuvos zoologijos sodą

Lietuvos zoologijos sodas dalinasi džiugia naujiena – lankytojai gali susipažinti su dar viena rūšimi –  bekarčiais savaniniais zebrais. Tai itin svarbus įvykis ne tik Lietuvos zoologijos sodo bendruomenei, šis gyvūnų porūšis yra įtrauktas į EAZA ex situ programą (EEP), kurios tikslas – išsaugoti sveikas nelaisvėje laikomų gyvūnų populiacijas. Saugodami šiuos gyvūnus zoologijos sode, turime unikalią progą prisidėti prie rūšies ilgalaikio išlikimo užtikrinimo. Kuo šis porūšis ypatingas? 

Bekartis savaninis zebras (Equus quagga borensis) – tai zebrų porūšis, paplitęs šiaurinėse Rytų Afrikos dalyse. Kiekvieno zebro raštas yra unikalus. Gimę jaunikliai turi rausvai rudas juosteles, kurios pamažu tampa tamsesnės ir jaunikliui augant pasidaro juodos. Gamtoje ši unikali savybė padeda jiems užsimaskuoti ir taip suklaidinti plėšrūnus. Mokslininkų teigimu, šių savanos gyvūnų raštas gali padėti jiems reguliuoti kūno temperatūrą ir atlikti apsaugos nuo žalingų saulės spindulių funkciją. Įdomu, jog ką tik gimę jaunikliai po 6 minučių jau geba stovėti, po 20 – vaikščioti, o po keturiasdešimties minučių – bėgti. Lietuvos zoologijos sode apsigyvenusių brolių zebrų, Pomelo ir Janiko, amžius – vieneri metai. Suaugę zebrai gali išvystyti iki 65 km/val. greitį. Didžiąją dienos dalį (apie 60 %) gyvūnai praleidžia maitindamiesi. Zebrų kelių sąnariai leidžia gyvūnui išlikti stovimoje padėtyje ilgą laiką, todėl miegoti šios rūšies individai gali stovėdami.

Bendradarbiaujant su Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacija (EAZA), kurios tikslas yra gyvūnų rūšių išsaugojimas, naujakuriai atvyko iš Čekijos Dvůr Králové zoologijos sodo. Šiuos unikalius, neįprastos išvaizdos gyvūnus išvysti galite jau dabar, žemutinėje Lietuvos zoologijos sodo dalyje. Atlikta Lietuvos zoologijos sodo renovacija leidžia užtikrinti geresnes gyvūnų laikymo sąlygas, todėl šiems zebrams, kaip ir kitiems Lietuvos zoologijos sode laikomiems gyvūnams, yra pritaikytas specialus rūšį atitinkantis mitybos planas bei sukurta individuali užimtumo programa. Lietuvos zoologijos sodo specialistų teigimu, gyvūnų užimtumas yra prioritetinė veikla zoologijos soduose. Svarbiausias gyvūnų užimtumo praturtinimo tikslas – natūralaus elgesio skatinimas. Užimtumo priemonės taikomos kiekvienai rūšiai ar net gyvūnui individualiai. Nesvarbu, ar tai pašaro ieškojimas, ar smalsumo žaidimai, stimuliuojantys įvairius pojūčius – uoslę, regą ar skonį.Šiemet yra paskutinė galimybė skirti savo 1,2 % GPM, prisidedant prie gyvūnų gerovės praturtinimo mūsų zoologijos sode. Jūsų parama prisidės prie gyvūnų užimtumų, kurie ne tik mažina gyvūnų nuobodulį, bet ir skatina jų fizinę bei psichinę veiklą, suteikdami skanių ir įdomių pramogų.

Mes, Lietuvos zoologijos sodas, esame įsipareigoję gyvūnų gerovei ir norime praturtinti jų kasdienybę. Kviečiame ir Jus prisidėti prie šios kilnios misijos!

Skirkite savo 1,2 % GPM Lietuvos zoologijos sodui! https://www.zoosodas.lt/remejams/

Kviečiame apsilankyti ir pamatyti šiuos zebrus gyvai!

Bilietus įsigyti galite: https://bilietai.zoosodas.lt/ arba Lietuvos zoologijos sodo kasose.

Atrask, pažink, išsaugok!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių