Agluonėniškio paveiksluose – jūros įkvėpti motyvai

H. Šurkus: „Mano paveiksluose – klaipėdietiški motyvai su praeities detalėmis.“

Agluonėnuose įsikūręs menininkas tapytojas Henrikas Šurkus įkvėpimo semiasi uostamiestyje, kur išskirtinė gamta. Jo paveiksluose – klaipėdietiški motyvai, nutapyti fachverko stiliumi. „Negaliu pabėgti nuo jūros: nuvažiuoju į uostamiestį ir „užkabina“, – atskleidė menininkas. Jis yra prisilietęs ir prie sakralinių objektų – juos kūrė ar atnaujino.

„Gyvenu Agluonėnuose, tolokai nuo jūros, bet visa „dūšia“ esu prie vandens, – prisipažino H. Šurkus. – Čia įspūdžiai stipresni, „užkabina“. Jis savo galerijoje rodė naujausius paveikslus, užsiminė apie būsimų kūrinių eskizus. Didelio formato tapybos darbus autorius kartkartėmis įdėmiai nužvelgia: laikui bėgant paaiškėja, kad reikia šį bei tą pataisyti. Bet vienas iš jų „Vizija 20“ vasarą jau buvo eksponuojamas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose surengtoje Dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkų parodoje „Vakarų vėjai 20“, skirtoje Nepriklausomybės 30-mečiui.

„Tai savotiška profesionalių regiono menininkų ataskaita visuomenei. Kartu su gargždiškiu skulptoriumi Algirdu Bosu atstovavome Klaipėdos rajonui, – sakė H. Šurkus. – Naujausiame paveiksle „Vizija 20“ perteikiau savo emociją: koks trumpas žmogaus gyvenimėlis... Jis ekspresyvus, parodoje išsiskyrė iš kitų.“

Agluonėniškio menininko kūriniuose – klaipėdietiški motyvai, nutapyti fachverko stiliumi. Tai architektūros stilius, būdingas Klaipėdos seniesiems vokiškiems pastatams. „Senojoje Klaipėdoje per Danės upę buvo viadukas ir traukinukas. O štai juoda dėmė – norėta privatizuoti bokštą – karilioną, todėl taip ir pavaizdavau. O šis paveikslas skirtas švietimui, muzikai“, – atskleidė autorius.

H. Šurkus yra prisilietęs ir prie sakralinių objektų – šiame krašte ne vieną sukūrė ar restauravo. „Mano skulptūrų ir kryžių yra Kryžių kalne, kryžius stovi kaimo kryžkelėje netoli Agluonėnų“, – vardijo menininkas. Jis sakė žymę palikęs ir Veiviržėnų kapinėse.

Priekulės Šv. Antano Paduviečio bažnyčios klebonui kan. Viktorui Ačui paprašius šiemet H. Šurkus atnaujino gipsinę Jėzaus skulptūrą. „Serijinės gamybos gipsinis gaminys buvo labai nukentėjęs: reikėjo sutvarkyti ne tik keliose vietose nulūžusią ranką. Teko taisyti skulptūros formas nugrandant kelis kilogramus kreidos. Ji buvo dažyta, tačiau nusprendėme, kad išraiškingesnė bus balta, nedažyta“, – dėstė menininkas.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

Šventės rajone: džiugins gražios ir atsakingos iniciatyvos
Stabdoma Gargždų ligoninės  Vaikų ligų skyriaus veikla: lovos reikalingos COVID-19 pacientams
Koalicija: darbų įgyvendinama daugiau nei buvo suplanuota
Į Endriejavą paskirtas klebonas tęsia pažintį su Žemaitija
Kūrėjo eilėraščiuose glūdi paprasta pasaulio erdvė
Judrėnų kultūros namų 50-metis:  žiūrovus traukę originalūs projektai
Karantinas rajono bibliotekoms – (ne)baubas
Visuomenės tolerancijos dėlionė – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje
Gyventojai šąla – kaltų nėra
Žemaitėška tatuiruotė kel sosėduomiejėma ėr šīpsėnas
Kningas pristatīmė – žemaitėška ruoda
Parduotuvėje „Tikra“ Gargžduose – tikri produktai imunitetui stiprinti
1991 m. sausio 13-oji mūsų atmintyje

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Akivaizdu

Laimėti varžybas – viena, o pasidalinti…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook