Aktualija

Nedeginti pernykštės žolės


Sušilus orams, šalyje kasmet prasideda pernykštės žolės deginimas. Pernai ugniagesiams teko gesinti 2 825 tokius gaisrus, kurie nuniokojo beveik 5,5 tūkst. ha pievų. O kiek dar jų užgesino patys gyventojai. Taigi buvo padaryti didžiuliai nuostoliai gamtai ir žmonėms. Juk degančiose pievose sudega retų augalų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai. Ugnis persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas. Degančioje žolėje žmonės patiria traumų ir net žūva.


Laukai dar nespėjo pradžiūti, bet šalies ugniagesiams degančią žolę šiemet jau teko gesinti 150 kartų. Gargždų PGT nuo metų pradžios iki balandžio 11 d. užregistruoti 42 gaisrai, iš kurių 5 – atviroje teritorijoje, tai yra degė žolė. Pernai per tą patį laikotarpį rajone kilo 76 gaisrai, iš jų 25 atviroje teritorijoje.


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus stengtis patiems užgesinti, nelaukti, kol liepsna išplis. Liepsnojančią žolę galima užplakti medžių šakomis, užpilti vandeniu ar smėliu. Nepajėgiant susidoroti, reikia kviesti ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.


Už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti nuo 200 iki 1 000 Lt bauda, o pareigūnai – nuo 400 iki 1 200 Lt. Žemės savininkai, nesiimantys priešgaisrinės apsaugos priemonių, gali būti baudžiami nuo 100 iki 600 Lt.


Asta GUSTIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content