Aktualija

Vaikai trokšta gyventi šeimose


Be tėvų globos likusius, nereikalingus vaikus priglaudžia ne tik lietuvių šeimos. Namų šiluma juos, dažniausiai pasiligojusius, apgaubia ir užsieniečiai. Tiesa, nedaugelis įtėvius randa Lietuvoje, juolab užsienyje. Kai kuriems tėvams pavyksta išlipti iš priklausomybės ligų liūno, jiems grąžinami vaikai iš globos grupių. Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai stengiasi užtikrinti vaikų interesus.


Šiemet trys Klaipėdos rajone gyvenančios šeimos įsivaikino vaikus, o pernai – penkios. Šiuo metu iš viso čia gyvena 20 įvaikintų vaikų (iki 18 metų). Rajono Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Irenos Šaulytės teigimu, per pastaruosius 25 metus 7 užsieniečiai įsivaikino 7 mūsų rajono vaikus, turinčius žymių sveikatos sutrikimų. Iš jų vienas jau pilnametis, todėl šiuo metu užsienyje – Danijoje, Prancūzijoje, JAV gyvena 6 buvę mūsų rajono vaikai.


Šiuo metu globos įstaigose įkurdinta 30 vaikų, kuriuos pamiršo jų biologiniai tėvai, tai yra jiems neterminuotai apribota tėvų valdžia.


Pasak I. Šaulytės, jaudina visų vaikų didžiulis noras gyventi šeimose – būti globojamiems, o gal net įvaikintiems.


Gargždų ugdymo centro „Naminukas“ globos grupėje gyvena 5, Lapių pagrindinės mokyklos globos grupėje – 20 vaikų. „Su jų tėvais dirba socialiniai darbuotojai, kad vaikams atsirastų galimybė grįžti į savo biologinę šeimą, – kalbėjo I. Šaulytė. – Nepasikeitus padėčiai, teks kreiptis į teismą dėl tėvų valdžios ribojimo. Dešimties vaikų tėvai gydosi įstaigose rimtus susirgimus.“


Šiais metais globa šeimoje nustatyta 7 vaikams, o 17-ai – institucinė (globa grupėje), iš kurių 8 sugrįžo į savo biologinę šeimą.


„Kviečiame rajono gyventojus, turinčius noro ir galimybių priimti į savo šeimą, tai yra įsivaikinti arba globoti tėvų globos netekusius vaikus. Norinčiuosius tai padaryti prašome kreiptis į Vaiko teisių apsaugos skyrių (Klaipėdos g. 1, Gargždai), tel.: (8 46) 472004, 8 616 51665 arba į Gargždų socialinių paslaugų centrą (Sodų g. 1, Gargždai), tel.: (8 46) 470202, 8 686 33702“, – ragino I. Šaulytė.


Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių