Aktualija

Degalinių klientai prieš kuro kainas jaučiasi bejėgiai


Praėjusią savaitę 95 ir 98 markės benzino kaina Lietuvoje kai kur peršoko 5 litų ribą už litrą. Nepaliaujamai kylančias naftos kainas ekonomistai vadina įtampos Artimųjų Rytų regione padariniu ir nebijo prognozuoti, jog šiais metais degalinių švieslentėse galime išvysti dar litu šoktelėjusias kuro kainas. Tačiau ir šiuo metu Lietuvai nedaug trūksta iki Europos Sąjungos šalių vidurkio – jos mastu populiariausio 95 markės benzino vidutinė kaina siekia 5,43 lito.


Pirmadienį ryte Gargžduose veikiančiose „Palvos“ ir „Trevenos“ degalinėse 95 markės benziną vairuotojai pylėsi mokėdami 4,91 Lt už litrą. Prieš du mėnesius, sausio 23 dieną, benzino kainos vidurkis Lietuvoje buvo beveik 30 centų mažesnis – 4,72 lito. Tačiau ne visi vairuotojai linkę panikuoti ir išlaikydami lietuvišką kantrumą sako kuro baką girdysiantys tiek, kiek reikės.


Artūras Masiokas:


– Kiekvieną savaitę važiuoju į darbą Kaliningrade ir ten įsipilu kuro. Man jo užtenka. Jei reikia, įsipilu ir Lietuvoje. Žinoma, kuro kaina didelė, bet ji ne nuo mūsų priklauso. Manau, kad nėra prieš ką ir streikuoti, juk ne degalinės užsikelia kainas. Kiek turėtų kainuoti litras benzino, kad jo visai nepilčiau? Taip nebus. Jei pas mus kainuos 100 Lt, tai ir visur bus tokia pati kaina.


Rimantas Lukošius:


– Šiuo metu Lietuvoje besilaikančios kuro kainos stebina. Ar gali realiai tiek kainuoti kuras? Tačiau šiais laikais gudrūs žmonės jau yra sugalvoję, kaip išgauti pigesnę energiją iš atsinaujinančių šaltinių. Jau ir Klaipėdoje galime matyti modernių elektromobilių, jų ateityje turėtų tik daugėti. Man keista, kad žmonės boikotuoja vėjo jėgaines ar kitas naujoves. Tai iš ko gyvensime ateityje? Turime vėją, vandenį, saulę, tad ir naudokime. O dabar energija turi savo kainą ir niekur nuo to nedingsime.


Tomas Joneikis:


– Į darbą važiuojame įmonės automobiliu, tad kuro pilame tiek, kiek reikia. Asmeninis automobilis taip pat varomas benzinu ir jau tenka taupyti. Kiekviena šeima kurui išleidžia pagal savo kišenę. Manoji per mėnesį leidžia degalinėje palikti iki 400 litų. Tačiau dujinės įrangos automobilyje montuoti neketinu. Neverta, juk ir dujos brangsta.


Daupariškiai Stasė ir Robertas:


– Benzino kaina kyla, o padaryti nieko negalime. Štai už 101 litą įsipylėme 20 litrų benzino. Šio kuro turėtų užtekti kokiai savaitei, nors važiuojame nedaug – tik į miestą apsipirkti, pas gydytojus. Greitai išvis nebepilsime – iš ko įpilti, jei pensijos gauname po 600 Lt? Teks važiuoti autobusais, vis pigiau.


Simona Dargienė:


– Iš Maciuičių į miestą važinėti tenka po kelis kartus per dieną ir džiaugiuosi, kad abu šeimos automobiliai varomi dujomis. Pati tokiu važinėju jau trečius metus, nes jau tuomet benzino kaina pasirodė esanti per didelė. Per mėnesį kurui išleidžiu 300 Lt. Prieš metus sugedus įrangai teko kurį laiką pilti benziną. Tai per mėnesį atsiėjo 500 Lt. Vadinasi, dabartinėmis kainomis sutaupau kone dvigubai.


UAB „Milviteka“ vadovas Liudvikas Milkintas:


– Įmonė turi 8 automobilius, daugiausia naudojame dyzelinį kurą. Dantis sukandame ir kenčiame, juk dėl kuro kainų įmonės veiklos stabdyti negali.


Natūralu, kad taupome visais įmanomais būdais. Gaminamą produkciją gabename patys, taip pat samdome pervežimo kompanijas. Pastaroji paslauga yra pravartesnė nei pilti kurą į įmonės automobilį. Tačiau, pavyzdžiui, vasario mėnesį produkcijai transportuoti išleidome daugiau kaip 17 tūkstančių litų. Kovas nusimato dar brangesnis, mat jam nesibaigus vien pervežimo kompanijoms turime sumokėti 11 tūkstančių litų. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, jų kaštai išaugo beveik dvigubai. Keista, kad kainos tokį lygį pasiekė, nors patys Lietuvoje turime ir naftos, ir naftos perdirbimo įmonę.


Jolanta VENSKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių