Ant Utrių kalno – žiemos pramogos ir naujovės

Džiugi žinia žiemos sportininkams – šiandien prasidėjo ilgai lauktas slidinėjimo sezonas ant Klaipėdos rajone esančio Utrių kalno. Pramogų svaigulio ir kraują kaitinančio adrenalino ištroškusiųjų šiemet laukia ne vienas, o du keltuvai ir atnaujinta pradedančiųjų trasa. Pernai tik per 23 žiemos sezono dienas slidinėjimo trasa uždirbo 23 tūkst. Eur.

Vienu metu kels 1500 lankytojų

Šeštadienį 11 val. nuotaikingai bus paskelbta trečiojo slidinėjimo sezono ant Utrių kalno pradžia. Kalno projekto įgyvendintojai – Lapių bendruomenės centro nariai džiaugiasi, kad kalno projektas ne tik pasiteisino, tačiau net pranoko jų lūkesčius. Čia plūste plūsta žiemos sportininkai ne tik iš rajono, bet iš visos Lietuvos ar net kaimyninių šalių. „Žmonių susidomėjimas kasmet tik auga. Praėjusią žiemą per 23 dienas surinkti 23 tūkst. Eur“, – „Bangai“ pasakojo Lapių bendruomenės pirmininkė Laima Karbauskienė.

Iki šiol Utrių kalne įrengtas keltuvas vienu metu galėjo pakelti 900 žmonių. Tad ypač savaitgaliais prie jo nusidriekdavo didžiulės eilės. Nuo šiol atvykus slidinėti jose lūkuriuoti 10 ar net 15 minučių nebereikės. Mat šiemet už 2000 Eur įsigytas dar vienas keltuvas, galintis per valandą pakelti 600 žmonių. „Iš Italijos parvežtas multifunkcinis keltuvas be papildomų atramų. Galbūt jis ne toks modernus kaip pirmasis, tačiau turėtų sureguliuoti lankytojų srautus. Ypač šios permainos turėtų džiuginti snieglentininkus. Taip pat šiemet 10 kv. m praplėsta slidžių nuomos punkto persirengimo erdvė“, – permainas aptarė slidinėjimo trasos projekto vadovas lapiškis Gintautas Rusteika. Anot jo, geriausias įrodymas, kad projektas sėkmingas – žmonių veidus puošiančios šypsenos ir iš laimės spindinčios akys patiriant slidinėjimo džiaugsmą. Žiemos sportininkų gretas kasmet papildo apie 100 entuziastų.

Pradedantiesiems – nuožulnesnė trasa

G. Rusteika pastebi, kad kiek­vieną sezoną norinčiųjų išmokti slidinėti skaičius auga. Siekiant kuo daugiau žmonių suteikti galimybę atrasti slidinėjimo malonumą, šiais metais planuojama pasamdyti trečiąjį instruktorių. Taip pat pradedantieji galės drąsiau jaustis pirmųjų nusileidimų metu. 60 m mokomoji trasa atnaujinta ir nuo šiol bus apie 30 proc. nuožulnesnė.

„Pradedant mokytis svarbu, kad kalnas nebūtų per status. Tad šios permainos garantuotai padės lengviau ir drąsiau lipti ant slidžių ir greičiau įgyti slidinėjimo įgūdžių. Kartą pabandžius žiemos sportą, retas kuris negrįžta. Sėkmingai nusileidus ar pasiekus užsibrėžtą tikslą, mokiniams ne kartą nurieda džiaugsmo ašara, o visą laisvą laiką jie praleidžia trasose“, – „Bangą“ tikino 4 metus slidinėjimo ir čiuožimo instruktoriaus licenciją turintis Paulius Daunoras.


  • Primename, kad Utrių kalno slidinėjimo trasa – Lapių bendruomenės centro įgyvendintas projektas. 2012 metais Lapių bendruomenės centras pasirašė sutartį su Vietos veiklos grupe „Pajūrio kraštas“, gauta paramos suma iš ES – apie 171 tūkst. Eur, dar 17 tūkst. Eur kaip partneris prisidėjo Klaipėdos rajono savivaldybė, pati bendruomenė – savanorišku darbu. Vėliau Savivaldybė skyrė dar per 17 tūkst. Eur, nes projekte nebuvo numatytas elektros linijos iškėlimas. Už daugiau nei 13 tūkst. Eur įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.
  • Slidinėjimo įrangą galima išsinuomoti. Keltuvų kainos: darbo dienomis pusantros valandos (nuo 15 iki 22 val.) – 6 €; šeštadienį (nuo 10 iki 22 val.) ir sekmadienį (nuo 10 iki 21 val.) – 7,5 €. Vaikams iki 12 m. ir senjorams kainos yra mažesnės – atitinkamai 4 € ir 5 €.

Aistė NOREIKAITĖ

Nuotr. iš „Bangos“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių