• 19 rugsėjo, 2021
|

Dešimtims rajono jaunuolių – pirmoji patirtis dirbant

Pernai sėkmingai startavusi Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programa ir šiemet sulaukė gausaus būrio jaunuolių, pasiryžusių vasaros atostogas iškeisti į naują patirtį ir galimybę užsidirbti pirmąjį atlyginimą. Per trys dešimtys įmonių įdarbino beveik pusšimtį jaunuolių iki 18 metų.

Klaipėdos rajono jaunuoliai jau antrus metus iš eilės galėjo rinktis: praleisti vasarą atostogaujant ar išbandyti save darbu įvairiose rajono įmonėse.Tokia galimybė jiems atsirado pasinaudojus Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programa.

Programai įgyvendinti iš Savivaldybės biudžeto skirta 25 tūkst. eurų, dar 10 tūkst. eurų skyrė Jaunimo Reikalų departamentas, taip sudarydamas galimybę vasaros metu į darbo rinką integruoti dar daugiau moksleivių. Projekte dalyvauja 33 įmonės, įdarbinusios 45 jaunuolius iki 18 metų. Savivaldybė darbdaviui kompensuoja 300 Eur, jei jaunuolis dirba pilnu etatu 1 mėnesį ir 600 Eur, jei jaunuolis dirba pilnu etatu 2 mėnesius.

Kaip sekasi programos dalyviams, ‒ tiek įdarbinusiems, tiek dirbantiems, domėjosi mero pavaduotoja Ligita Liutikienė ir jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė.

Susitikimų metu buvo diskutuota apie jaunimo aktyvumą bei įsitraukimą, programos pasiteisinimą ir galimus pokyčius ateityje. Moksleiviai dalijosi mintimis, kodėl nusprendė vasarą praleisti dirbant, kokius įspūdžius išgyvena ir su kokiais sunkumais susidūrė.

Daugelis jų pasakojo, kad dalyvavimas programoje palengvina įsidarbinimo galimybes, ypatingai, kai esi nepilnametis. Kartu tai ir galimybė įgyti patirties bei užsidirbti savo pinigų.

Programa patenkinti ir jaunuolius įdarbinusių įmonių vadovai. Matydami, kokią abipusę naudą ir išliekamąją vertę turi ši iniciatyva, jie siūlė kitąmet svarstyti galimybę didinti programai skiriamą finansavimą.

„Džiugu, kad atsirado verslų, kurie nepabūgo atverti savo durų jauniems žmonėms ir leidžia jiems pasisemti patirties. Jaunuoliai ne tik įvertins ir supras, kaip yra uždirbami pinigai, bet ir išmoks patys valdyti savo finansus. Dirbdami jie įgyja naujų kompetencijų, didėja finansinis išprusimas“– sako vicemerė L. Liutikienė.

Ji džiaugiasi, kad kai kurios įmonės, tokios kaip „Dino parkas“ Radailiuose ir poilsio ir pramogų uostas Drevernoje, jaunimo motyvaciją pasirinkti sezoninį darbą vasaros atostogų metu skatina ir kitais būdais – suteikdami nemokamą apgyvendinimą, maitinimą, atsižvelgdami į individualias kiekvieno jaunuolio galimybes ir patirtį.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių