Gamta ir mes
Policijoje – įspūdingo dydžio „pinigų medis“
Kas tik užeina į Klaipėdos rajono policijos komisariate Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyryje dirbančios Stanislavos Adomaitienės kabinetą – visi nuščiūva – tokio didžiulio „pinigų medžio“ (zamiokulko) nėra regėję.
„Šį zamiokulką prieš 6–7 metus gavau dovanų gimtadienio proga iš vieno kolegos. Man jis palinkėjo, kad niekada netrūktų pinigų“, – prisiminė S. Adomaitienė. Moteris pasakojo, kad augalas jos kabinete iškart pradėjo sparčiai vešėti ir skleisti vis naujus lapkočius. Jis net žydi. „Praėjusiais metais vos vienas žiedas nužydėdavo, išsiskleisdavo kitas. Iš pradžių burbuolę primenantis žiedas būna žalias, vėliau keičia spalvą ir pamėlynuoja“, – kalbėjo pašnekovė. Anot jos, „pinigų medis“ nereikalauja ypatingos priežiūros: „Vasarą laistau vieną kartą per savaitę, žiemą – kartą per dvi savaites. Retkarčiais naudoju mineralines trąšas.“ Paklausta, ar padovanotas „pinigų medis“, kaip tikima, atnešė ir finansinę sėkmę, nusišypsojusi atsakė: „Kiek reikia, tiek ir yra. Nei per daug, nei per mažai.“
Tai žinotina
Augalo oficialus pavadinimas yra zamiokulkas. Tačiau dėl esą stebuklingų galių pritraukti pinigus jis liaudyje vadinamas „pinigų medžiu“ arba „bankininku“.
Tinkamiausia vieta „pinigų medžiui“ yra prie rytinių arba vakarinių langų. Augalas turi gauti daug išsklaidytos šviesos, bet stipri vidurdienio saulė – kenksminga.
Patalpos temperatūra augalui turėtų būti įprasta. Svarbu, kad žiemą ji nenukristų žemiau kaip 12 °C. Vasarą galima laikyti lauke, tačiau saugoti nuo lietaus.
Išskirtinė augalo savybė – nereiklumas oro drėgmei. Sausas kambarių oras žiemą zamiokulkams visiškai nekenkia. Nereikia purkšti ir dėti padėklų su vandeniu. Pakanka retkarčiais nuplauti dulkes.
Pavasarį ir vasarą „pinigų medis“ laistomas saikingai, mat stiebuose ir lapuose jis sukaupia vandens atsargas ilgam laikui. Todėl pavojinga perlaistyti ir ilgam palikti padėkle vandenį.
Agnė ADOMAITĖ