Gargždų TAU pradeda studijas

Gargždų TAU pradeda studijas

Trečiadienio vakarą į Gargždų kultūros centrą susirinko gausus būrys senjorų, atsiliepusių į kvietimą, nepaisant amžiaus ir gyvenimiškos patirties įgyti naujų žinių, bendrauti, keliauti, kitaip tariant, pasijusti naudingais ir įdomiais žmonėmis. Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) sudaro puikias sąlygas vyresniojo amžiaus žmogaus saviraiškos ir jo polinkių sklaidai.

Mokytis niekada ne vėlu – šią išmintį akcentavo ir TAU steigimo Gargžduose iniciatoriai – Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Česlovas Banevičius, mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, Savivaldybės tarybos narys Albinas Klizas, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius. Entuziazmo ir ištvermės tobulinant dvasinę pasaulėjautą palinkėjo Gargždų Šv. arkangelio Mykolo bažnyčios vikaras kun. Vytautas Liesis.

Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė – viena iš Trečiojo amžiaus universiteto iniciatorių.Ši diena įeis į Klaipėdos rajono švietimo istoriją, ir tikimasi, kad studijos Trečiojo amžiaus universitete patenkins klausytojų lūkesčius, paskaitose bus kalbama, diskutuojama jiems aktualiomis temomis, nes veiklos neriboja jokios bendrosios programos ar standartai. Finansavimą Gargždų TAU veiklai skyrė rajono Savivaldybė, jo globą apsiėmė mero pavaduotoja R. Cirtautaitė.

Švietimo centro direktorė R. Sirutienė pristatė komandą, kuri koordinuos visų TAU fakultetų veiklą ir programas, kol bus sudaryta universiteto taryba. Tai kompetentingi švietimo veiklos organizatoriai – Nomeda Skliuderienė, Julius Adomkus, Regina Škrabienė. Šią komandą papildo ir finansininkė, vairuotojas, švaros administratorė.

Dėstytojais, lektoriais, fakultetų vadovais pakviesti patyrę pedagogai, mokytojai metodininkai Rasa Jusčienė, Ramutė Mikelskienė, Janina Skulskienė, Vilma Žvinklienė, Sigita Ivanauskienė, dailės mokytoja Joana Lukienė, Gargždų parapijos klebonas kan. Jonas Paulauskas, Klaipėdos universiteto mokslininkai, taip pat kultūros ir meno žmonės – Alma Slušnytė, tautodailininkė Valerija Jurevičienė, floristė Alma Žilienė, papuošalų iš vilnos kūrėja Rodema Končiauskienė bei kiti. Sudaryta bendradarbiavimo sutartis su Visuomenės sveikatos biuro darbuotojais. Bus bendraujama su broliais vienuoliais, kitais dvasininkais, Klaipėdos Prano Domšaičio dailės galerija, taip pat tikimasi, jog visuomeniniam universitetui neatsisakys talkinti iškilūs kraštiečiai.

Studijuoti Gargždų TAU užsiregistravo 192 vyresnio amžiaus žmonės: 169 moterys ir 23 vyrai. Vyriausiajai – 83 metai. Tai dar negalutinis skaičius, pageidaujančių yra daugiau. Veiks šeši fakultetai. Studijų trukmė – dveji metai.

(Iš kairės) Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas A. Petravičius, Savivaldybės tarybos narys A. Klizas, Administracijos direktorius Č. Banevičius ir mero pavaduotoja R. Cirtautaitė sveikino senjorus, studijuosiančius Trečiojo amžiaus universitete.Didžiausio klausytojų antplūdžio sulaukė Dvasinio tobulėjimo ir psichologijos fakultetas – 98. Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos fakultetą panoro lankyti 82 žmonės, Kraštotyros ir turizmo – 53, Kultūros ir menų – 30, bet šis fakultetas gali priimti visus norinčius. Užsienio kalbų mokėjimą norėtų tobulinti 75 klausytojai, tačiau, kaip informavo koordinatorė R. Sirutienė, dėl riboto finansavimo priimama tik 40. Taip pat iki keturiasdešimties klausytojų ribojamas priėmimas į Informacinių technologijų fakultetą.

Universitete laukia rimtos studijos ir įdomūs užsiėmimai. Su pamario krašto istorijos tyrinėjimais supažindins Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas Dainius Elertas ir Gargždų krašto muziejininkai. Laukia susitikimai su andragogikos moksliniu darbuotoju dr. K. Trakšeliu, žurnaliste Lidija Laurinčiukiene. Užsiėmimus Fizinio auklėjimo ir sveikos gyvensenos fakultete ves „Žolinčių akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė ir pilateso trenerė Asta Lukauskienė. Apie tai, ką mums byloja akmenys, pasakos „Kranto“ pagrindinės mokyklos geologijos muziejaus „Gargždas“ vadovė Sigita Ivanauskienė. Lapkričio 19 d. šioje mokykloje vyks poezijos, dainos ir dvasinio bendravimo popietė.

Trečiojo amžiaus universitetas mokslo metus baigs bendra visų fakultetų konferencija. Būsimus klausytojus nudžiugino žinia, jog numatyta parengti jų poezijos ir atsiminimų knygą. O pati mokslo metų atidarymo pradžia buvo palydėta skambiomis Gargždų kultūros centro ir Muzikos mokyklos ansamblių melodijomis ir bendra visų klausytojų daina.

Užbaigus studijas galbūt nuskambės ir „Gaudeamus“...

Aldona VAREIKIENĖ

Taip pat skaitykite:

A. Bogdanovas: seniūnijos nebus jungiamos, planuojamos papildomos lėšos jų infrastruktūrai
Pacientai vis dar sunerimę dėl medicinos paslaugų
Pasaulio kolumbariumai išskirtiniai, Lietuvoje dar nepopuliarūs
Gargždiškius miesto centre kankina sunkiasvorių pragaras
106-osios vėžaitiškių Oninės be patoso, įkvėptos kuklumo
Girkališkiai šventė smagiai ir blaiviai
Jaunuoliai mokėsi verslavimo ir limonado gamybos
Šilauogyno Gribžiniuose vėžaitiškis plėsti nežada
Gardžiuokimės su šakočių kepėjais iš Šakių
Susitikimas su Irena Stražinskaite-Glinskiene
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Jėgos aitvarų instruktoriui pučia palankūs vėjai

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook