Gargžduose aukštybėse plazda 6 metrų Trispalvė

Gargždiškius ir miesto svečius nuo pirmadienio Dariaus ir Girėno bei Klaipėdos g. sankryžoje Kretingos plento link džiugina 18 m aukštyje iškelta Lietuvos vėliava. Kartu sutvarkytas ir skveras priešais autobusų stotį, kuriame ateityje sulapos medžių giraitė. Vėliavos stiebas su vėliava ir montavimo darbais kainavo 6,6 tūkst. eurų. Darbus atliko įmonė UAB „Easy Fun“. Artimiausiu metu vėliava bus apšviesta.

Dovana gimtadienio šventei

Gargždų miesto prieigose ant 18 m stiebo plevenanti 6 m ilgio Trispalvė artimiausiu metu bus ir apšviesta. Skverelyje ties minėta sankryža ateityje ketinama pasodinti medžių giraitę. Pagal rengiamą Klaipėdos gatvės želdinių pertvarkymo projekto viziją šioje vietoje būtų pasodintos liepos, pelkiniai ąžuolai, europiniai maumedžiai bei paprastieji skirpstai.

Pirmadienį spaudai išplatintame Klaipėdos rajono savivaldybės pranešime meras Bronius Markauskas džiaugiasi vėliavos ant aukšto stiebo iškėlimo iniciatyva ir tikisi, kad tai puoselės patriotiškumą. „Šiemet įvedėme tradiciją valstybinių švenčių proga Savivaldybės pastatą puošti įspūdingo dydžio Trispalve, kuri kelia pasididžiavimo jausmą ir kuria šventinę nuotaiką. Artėjant Gargždų miesto gimtadienio šventei, nusprendėme, kad didžiulė vėliava mieste turėtų plevėsuoti nuolat, pasitikdama kiekvieną atvykstantį į rajono centrą“, – teigė meras.

Minint atkurtos Nepriklausomos Lietuvos 30-ąsias metines didelių matmenų valstybės vėliavą ant Savivaldybės pastato pasiūlė iškelti jauniausias rajono Savivaldybės tarybos narys Vytautas Butkus. Kovo 11-osios išvakarėse 31 m Trispalvė pirmąkart uždengė beveik visą Savivaldybės pastato sieną. Ši didžiulė vėliava dar kartą buvo iškelta ir Valstybės dienos garbei.

Simbolis pakelia dvasiškai

Savivaldybės feisbuke penktadienio pavakare paskelbus vaizdo filmuką apie sankryžoje statomą aukštą vėliavos stiebą gargždiškė Loreta Mazalienė komentaruose pasidžiaugė, kad pagaliau įgyvendinama jos vyro idėja. „Bangai“ pirmadienį po vėliavos pakėlimo ceremonijos susisiekus su verslininku Romualdu Mazalu, jis atskleidė, kad maždaug prieš penkerius metus kilusi mintis apie didžiulės valstybinės vėliavos iškėlimą ties miesto sankryža. „Tai Gargždų vieta, matoma iš visų pusių – atvažiuojama ir nuo autostrados, ir kitų kelių“, – kalbėjo gargždiškis.

R. Mazalas savo idėja pokalbiuose nuolat dalijosi su draugais, tačiau oficialiai į savivaldos atstovus su savo pasiūlymu nesikreipė, bet dabar patenkintas įvykdyta iniciatyva. Jis mano, kad tai yra tinkamas žingsnis pokyčiams: „Vėliava juk yra labai gražus simbolis. Tai puošia, reprezentuoja miestą, pakelia dvasiškai. Manyčiau, Gargžduose dar trūksta mažosios architektūros akcentų.“

Feisbuko „Bangos“ laikraščio paskyroje paskelbus žinią apie minėtoje sankryžoje iškeltą Trispalvę vienas komentatorius siūlė, jog reikėtų iškelti ne Trispalvę, o Gargždų miesto vėliavą.

Robertas MACIUS


Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Muziejuje – kelionė dramatiškais partizanų takais
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Pašto kasdienybė: nuo keistų dėžučių iki laukiančių skaitytojų
Koronavirusas iš rajono dar neatsitraukė:  išlikite budrūs, atlikite testus
Medis – ne skelbimų lenta
Girkališkė į šventę atėjo su Cibute
Gargždų autobusų stotis stebins cilindro forma

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook