Gargžduose kiemo išpardavimas tampa šurmulinga bendryste

Verslininkai, norėdami suaktyvinti prekybą ar parduoti prekių likučius, griebiasi įvairiausių sumanymų. Parduotuvėse akys raibsta nuo akcijų pasiūlymų, gundančiai sudėtų sezoninių prekių, patogiai prie pat kasų surikiuotų smulkmenėlių ar net gėlių. Prekių išpardavimas kieme, tiesiog po atviru dangumi ties parduotuvės slenksčiu Gargžduose kol kas dar yra naujovė.

Parduoda likučius

Antrus metus kiemo išpardavimą Gargžduose skelbiančios „Gerduvos“ parduotuvės atstovai teigia, jog tai ne tik rinkodaros akcija. „Ji suburia visą mūsų kolektyvą. Tai tarsi savotiška šventė pabendrauti su klientais, mums malonu, kad pirkėjai nuotaikingoje aplinkoje gali nusipirkti reikiamų daiktų už patrauklią kainą, – kalbėjo Kristina Valužienė, bendrovės „Gerduva“ rinkodaros skyriaus vadovė. – Po išpardavimo ištuštėjusius sandėlius vėl galime pripildyti ir pirkėjams pasiūlome naujas prekių kolekcijas.“

„Pernai idėja organizuoti neįprastą išpardavimą kilo bendrovės direktorei Loretai Mazalienei ir mažmeninio tinklo vadovei Ingai Žilevičienei“, – minėjo K. Valužienė. Bendrovės darbuotojai stengiasi, kad tai būtų ne vien prekyba, o artimesnis santykis su pirkėjais, taip užsimezga pasitikėjimas, tokiu būdu lengviau išryškėja ir pirkėjų poreikiai. „Vaišiname kava, limonadu, arbata, ūpui pakelti iškabiname vėliavėles, dėl saugumo pastatėme tvoreles. Mat pro šalį kieme važiuoja mašinos. Penktadienio rytą per žmonių šurmulį net nesigirdėjo muzika“, – pirkėjų gausa ir bendryste džiaugėsi rinkodaros skyriaus vadovė.

Kokybiški daiktai pigiau

Kiemo išpardavimo minimalistinė reklama ant gatvės šaligatvio irgi suteikė žavesio. „Žmonės puikiai supranta reklamos tikslus: kur yra vien tik komercija, o kur dar ir nuoširdus kvietimas“, – kalbėjo „Gerduvos“ rinkodaros skyriaus vadovė K. Valužienė. Ji pastebėjo, jog kiemo išpardavimą labiau yra pamėgusios moterys. „Jos gi dažniau rūpinasi buitimi arba priima sprendimus perkant daiktus. Be to, mūsų kieme vyrauja teigiamos emocijos, o tai patinka visiems“, – šypsojosi K. Valužienė.

Per pietų pertrauką atėjusi pasižvalgyti po kiemo išpardavimą gargždiškė Zita džiaugėsi, kad už žymiai mažesnę kainą galima įsigyti buičiai reikalingų daiktų. Ji nusipirko geros kokybės žinomos firmos šluotelę su „šiūpeliuku“. Ir tai buvo ne vienintelis jos pirkinys nuotaikingame kiemo išpardavime.

Įvairių smulkmenų lentynoje virtuvės įrankių rado ir gargždiškė Vilma. „Nutariau paskutinę atostogų dieną skirti apsipirkimui. Oras geras, malonu čia prekes peržiūrėti, nusipirkti pigiau, ypač sezoninės prekės akį vilioja už mažesnę kainą“, – išpardavimo įspūdžiais dalijosi moteris.

Pirkėja Danutė rinkosi rankšluosčius. Esą jie labai geros kokybės, juos jau anksčiau yra išbandžiusi, o dabar susigundžiusi žymiai mažesne kaina.

Užsienyje – populiaru

Kartais įvairiausių prekių prisiperkame per daug, kartais kai kurie daiktai neprigyja namuose. Užsieniečiai randa išeitį. Kai kuriose šalyse itin populiaru kiemo išpardavimus rengti savo sodybose ar tiesiog gatvėje. Tad garažuose ir namuose sukaupti buitiniai rakandai dulkių nekaupia – JAV ir Didžiosios Britanijos gyventojai aktyviai užsiima lauko prekyba. Labai populiarūs yra kiemo ar bagažinių turgūs. Dažnai morališkai pasenę, bet dar kokybiški baldai tampa išpardavimų objektu. Šiuo atveju pinigai nėra svarbiausi – tokia tradicija skatina (at)kurti santykius su kaimynystėje gyvenančiais žmonėmis.

Be to, kiemo išpardavimo idėja skatina gamtos tausojimą, ekologiją, mat daiktams suteikiamas antras gyvenimas. Užsienio šalyse bendrai prekybai kooperuojasi net visas kvartalas, o šventės užmiršti neleidžia spalvotos ir iškalbingos iškabos ant šviestuvų stulpų ar skelbimo lentų.

Robertas MACIUS


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Proga kantrybei

Nuo rinkimų iki rinkimų esame…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar stengiatės kalbėti ir rašyti taisyklingai?