Gargžduose paminėta Europos diena

Gargžduose paminėta  Europos diena

Minint Europos dieną gegužės 9-ąją Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka tradiciškai sukvietė visus miestelėnus ir miesto svečius ją švęsti drauge. Šiųmetė šventė – jubiliejinė. Lietuva jau švenčia buvimo Europos Sąjungoje 15 metų sukaktį. Pirmą kartą šią dieną Gargždai ėmė švęsti dar 2004 metais.

„Noriu pasidžiaugti, kad Lietuva yra tarp tų šalių, kuriose Europos Sąjungos narystės entuzias­tų yra daugiausia. Per 15 metų šalis padarė labai didelę pažangą, būdama ES nare. Jeigu pasidairysime po Gargždus ir visą rajoną, pamatysime, kad daugelis projektų įgyvendinta ES lėšomis. Šiandien galime jaustis laisvi, saugūs, nes turime bendrą saugumo sistemą, tačiau labai svarbu ir tai, kad ES politika niekaip neapribojo mūsų nacionalinės laisvės ir vystymosi“, – kalbėjo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas.

Sveikinimo žodį tarė mero pavaduotoja Aud­ronė Balnionienė, Tarybos narys, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas.

Buvo galima susipažinti su ES aktualijomis, organizatoriai kvietė gegužės 26 d. balsuoti Europos Parlamento rinkimuose. Europos regionų komiteto atstovė Andželika Šakinienė rajonui perdavė tris svarbias žinias: kvietimą visoms savivaldybėms atkreipti dėmesį į aplinkosaugą, neįgaliųjų ir socia­linę atskirtį patiriančių vienišų žmonių integraciją į visuomenę bei jaunimo verslumo skatinimą.

Parengta pagal Savivaldybės spaudos pranešimą


Taip pat skaitykite:

Naujas Telšių vyskupas – Algirdas Jurevičius
Karantinas apribojo gydymo įstaigų prieinamumą
Drevernos uostelis atgyja
Skaidrusis švaresnis – maudynės smagesnės
Gargždų ekskursantai: mieste reikia barono Renės gatvės
Akis džiugins įvairiaspalviai žiedai

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Skaudu, bet reikalinga

Hitleris vienas nieko nepadarė,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook