Įkūrė žaidimų kambarį – ir darbas tapo švente

I. Kaušienė ir L. Vosylienė džiaugiasi, jog jų įkurtą žaidimų kambarį Gargžduose, Pušų g. 40, šalia „Pempininkų“ parduotuvės, vaikai jau pamėgo – kasdien apsilanko apie 20, o pačios į darbą eina kaip į šventę. „Pas mus skamba vaikiška muzika, juokas, tad nepajuntame, kaip prabėga diena“, – sakė jaunosios verslininkės, informaciją apie žaidimų kambario „Emigus“ veiklą skelbiančios https://www.facebook.com/emiguspramogos/ ir http://emigus.lt.

 

 

Seną, nusistovėjusią tvarką keisti nauja patirtimi pasvajoja ne vienas, bet ryžtasi tik tie, kurie tiki tuo, ką daro. Veiklios ir energingos gargždiškės Lina Vosylienė ir Ingrida Kaušienė po motinystės atostogų nebegrįžo į ankstesnius darbus. Feisbuke pradėjusios bendrauti moterys, uždaros grupės „Gargždų mamytės“ narės, įkūrė vaikų žaidimų kambarį „Emigus“. Jame kasdien tėveliai gali kelioms valandoms palikti savo 3­–8 metų atžalas arba patys su jais čia pažaisti, švęsti vaikų gimtadienius. Jaunoms verslininkėms idėjų netrūksta, tad tėvelių ir vaikučių žaidimų kambaryje laukia dar daug malonių staigmenų.

Paskatino patirtis

– Kaip kilo žaidimų kambario idėja? Kodėl jį pavadinote „Emigus“?

Lina: – Pačios turime vaikų. Mano dukrai Gustei tuoj bus treji. (Ingrida – 9-erių Augusto ir 3-jų metukų Emilio mama – aut. pastaba). Būna, jog reikia susitvarkyti kokius reikalus, o vaiko net trumpam nėra kam palikti. Tad pagalvojome, jog ir kiti jauni tėveliai susiduria su ta pačia problema. Ją ir padės išspręsti mūsų žaidimų kambarys, kur vaikai galės žaisti, bendrauti, bus prižiūrimi.

Ingrida: – Po motinystės atostogų nebenorėjau grįžti į ankstesnį darbą. Abi troškome imtis naujos veiklos, kurti kažką savo. Mums pavyko ir dabar į darbą einame kaip į šventę.

Ir mūsų UAB, ir žaidimų kambario „Emigus“ pavadinimas – sąsaja su mūsų vaikų vardais.

– Kaip sekėsi įsikurti patalpose, kuriose buvo prekiauta ir maisto produktais, ir dėvėtais rūbais, ir sendaikčiais, ir kt.? Ar netrikdė, kad visos tos veiklos gyvavo gana trumpai?

Lina: – Ne, mūsų tai negąsdino ir tikime, kad žaidimų kambario ateitis bus kitokia. Šias patalpas pačios dažėme, dekoravome, klojome kiliminę dangą. Žinoma, mus palaiko ir padeda mūsų vyrai. Planuojame plėstis. Jau dabar pas mus yra vaiko maitinimo kambarys, galimybė pasišildyti maistelį, jei mama atveda vieną vaiką pažaisti ir atsineša kūdikį.

Ingrida: – Gargžduose vaikams ypač vasarą trūksta veiklos, todėl kitąmet įvairaus amžiaus vaikams rengsime dienos stovyklą. Turime daug planų.

Ir žaisti, ir švęsti, ir pratintis

– Kokios vaikų ir tėvelių reakcijos, kai praveria žaidimų kambario duris?

Lina: – Nebuvo nė vieno, kuriam nepatiktų. Matome daug emocijų. Pas mus 3–8 metų vaikučius galima palikti žaisti vienus, o mažesnius turi prižiūrėti patys tėveliai. Vaikai čia gali laipioti, čiuožinėti, suptis, skaityti, piešti, konstruoti, žaisti… Dirbame nuo 10 iki 19 val., o sekmadieniais – iki 15 val. Vienos valandos kaina – 2 eurai. Galima vaiką atvesti ir pusvalandžiui.

Ingrida: – Vaikai iš karto nori visko ir atėję pirmą kartą nežino, nuo ko pradėti, tad bėgioja ratais. Tiesa, pas mus galima švęsti vaikų gimtadienius. 3 val. visas kambarys priklauso tiems, kurie švenčia. Tėveliams tai kainuos nuo 55 iki 60 Eur. Galima pasikviesti animatorių, fotografą, atsinešti savo maisto. Jau turime užsakymų net gruodžio mėnesiui ir ne tik iš Gargždų.

Lina: – Žaidimų kambarys gali pasitarnauti mamoms, kurios nori pamažu pratinti vaikučius prie kitų vaikų, kitos aplinkos, kai ruošiasi juos leisti į darželį. Tokių vaikučių jau buvo.

– Kokių taisyklių vaikai turi laikytis?

Lina: – Jos surašytos visiems matomoje vietoje. Kad visiems būtų saugu, negalima neštis žaislų į sūpynes ar kai nori laipioti ir čiuožinėti. Per gimtadienius nebus galima naudoti fejerverkų ir, žinoma, alkoholinių gėrimų.

Ingrida: – Vaikų neverčiame susitvarkyti žaislų kaip namie, bet pastebime, kaip vaikai yra auklėjami: vieni patys noriai padeda žaislą ar knygutę į vietą, kiti palieka.

– Ar jūsų lankytojai draugiški?

– Ateina vaikų, kurie gyvena vadinamame „Pempininkų“ rajone ir galbūt kieme kartu žaidžia ar lanko tą patį darželį. O nepažįstami greitai susipažįsta žaisdami. Daugelį mes pačios pažįstame, nes bendraujame su „Gargždų mamytėmis“.

Kalbėjosi Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių