Iniciatyvos

Gargždų kultūros centro kraitelė – pilna kūrybinių sumanymų


Dar visai neseniai Gargždų kultūros centre skambėjo gitarų akordai, vyko dainuojamosios poezijos festivalis „Skambant gitaroms“. Tačiau be atokvėpio plušėjusi kūrybinė komanda neišsisėmė, priešingai – jos kraitelėje vėl pilna kūrybinių sumanymų lapkričio mėnesį vyksiantiems renginiams.


Gabumus atskleis pedagogai


„Bangos“ redakcijoje apsilankiusios Gargždų kultūros centro direktorė Birutė Oželienė ir renginių režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė informavo, kad jau šį penktadienį 18 val. kviečia visus į muzikų vakarą, į kurį susirinks Klaipėdos rajono muzikai, t. y. pedagogai, kolektyvų vadovai ir pan. „Pagalvojome, kad šie žmonės, nors įdeda labai daug darbo, visada lieka užkulisiuose. Dažniausiai džiaugiamės jų auklėtinių pasirodymais, o mokytojai lieka nuošalyje, tad šįkart nusprendėme viską apversti aukštyn kojom ir į sceną pakviesime koncertuoti pačius muzikus“, – sakė renginių režisierė. Gargždų kultūros centro direktorė B. Oželienė užsiminė, jog renginyje bus labai laukiamos mokyklų bendruomenės, vadovų auklėtiniai ir visi, kurie neabejingi muzikai. Pasak jos, žiūrovai turės unikalią galimybę pasiklausyti pačių įvairiausių stilių muzikos, atliekamos skirtingais instrumentais. Neseniai įsigytas fortepijonas „Petrof“ taip pat neliks dulkėti, juo skambins miklios pedagogų rankos. „Muzikai intensyviai ruošiasi, kai kurie pasirodys duetu, kai kurie po vieną – bus išties įdomių muzikos interpretacijų“, – įsitikinusi B. Oželienė.


„Atminties aidai“ minės dešimtmetį


Dar vienas festivalis, vyksiantis lapkričio 11 d., bus skirtas buvusių politinių kalinių ir tremtinių choro „Atminties aidai“ veiklos dešimtmečiui paminėti. „Ta proga svečiuosis 8 chorų kolektyvai. Festivalis prasidės šv. Mišiomis Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, bus giedamos giesmės, vėliau visi susirinks į Gargždų kultūros centrą, kur kiekvienas choras atliks po du kūrinius, o visą renginį vainikuos bendros dainos. Jau dabar sukame galvas, kaip reikės visus sutalpinti. Bet kuriuo atveju, tai turėtų būti įspūdingas renginys. Kai iki širdies gelmių pažįstamas dainas traukia masė choristų, po kūną tiesiog bėgioja šiurpuliukai“, – kalbėjo B. Oželienė. Ji informavo, kad festivalio pradžioje bus atidaryta ir buvusių politinių kalinių ir tremtinių choro „Atminties aidai“ vadovės Reginos Česnauskienės personalinė fotografijų paroda „Tai aš“. „Visai neseniai patys sužinojome apie tokį jos pomėgį, buvome maloniai nustebinti. Džiaugiamės, kad dabar jos darbus galės pamatyti ir plačioji visuomenė“, – sakė Gargždų kultūros centro direktorė.


Festivalyje – kapelų varžytuvės


Duoklė bus atiduota ir folkloro muzikos mėgėjams. Lapkričio 16, 23, 30 dienomis vyks festivalis „Armoniką tik paėmiau“. „Jis išaugo iš anksčiau Gargždų kultūros centro folkloro ansamblio „Cyrulelis“ organizuojamo renginio, todėl būtent šis kolektyvas visuose naujojo festivalio renginiuose bus garbės svečias“, – pasakojo K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė. Anot jos, visi šių metų festivalio renginiai bus tarsi linksmos vakaronės, kuriose žiūrovus linksmins skambanti muzika, aktyviai dalyvauti skatins vyksiančios varžytuvės tarp kolektyvų. „Pavyzdžiui, jau lapkričio 16 d. tarpusavyje varžysis Gargždų kultūros centro Dauparų skyriaus kapela „Šešios bačkos“ ir Klaipėdos liaudiškos muzikos kapela „Martvežiai“. Vakaras vadinsis „Graži mūsų šeimynėlė“. Susirinkusieji balsuos už labiausiai patinkančią kapelą. Jei labiau prie širdies bus savi, tai mes į krepšį bulvę, jei svečiai – obuolį. Susirinkę kolektyvai be muzikinių konkuruos ir humoristiniais gabumais, turės po liaudišką anekdotą pasakyti. Šiose vakaronėse, žinoma, nebus apsieita ir be armonikos“, – informavo renginių režisierė. B. Oželienė akcentavo, kad festivalyje „Armoniką tik paėmiau“ žiūrovai nebus tik pasyvūs stebėtojai. Jie bus kviečiami ir padainuoti, ir pašokti, ir pažaisti. „Norime, kad susirinkusieji prasiblaškytų, linksmai praleistų laiką. Įėjimas kainuos 5 Lt, tačiau ir kuklių vaišių prie staliukų bus“, – pridūrė Gargždų kultūros centro direktorė. Lapkričio 23 d. festivalyje dalyvaus Gargždų šokių ir dainų ansamblis „Minija“ ir Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro liaudiška kapela „Kuršininkai“. Lapkričio 30 d. – Gargždų kultūros centro Jakų skyriaus kaimiškoji kapela „Sendvaris“ ir Kretingos rajono kultūros centro Kurmaičių filialo kapela.


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių