Iniciatyvos

Mobilioji bioklasė aplankė Gargždus


Praėjusį trečiadienį į Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją atvyko pirmoji šalyje mobili biomokslų laboratorija. „Vaivorykštė“ – pirmoji Vakarų Lietuvos mokykla, kurios moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su naujausiais biomokslų laimėjimais. Projektą „Mobili bioklasė“ įgyvendina Vilniaus universitetas ir aukštųjų technologijų kompanija „Thermo Fisher Scientific“.


Už išskirtinį dėmesį Gargždams gimnazistai turėtų padėkoti Vilniaus universiteto rektoriui Benediktui Juodkai, Gargždų miesto garbės piliečiui, kuris paprašė užsukti į gimtąjį miestą ir perduoti linkėjimus. „Vaivorykštės“ gimnazija pasirinkta neatsitiktinai, kartu su komanda važinėja buvusi gimnazistė, VU studentė Gintvilė Valinčiūtė.


Gimnazistai galėjo bent trumpam tapti tyrėjais, išbandyti tikrus mokslinius prietaisus ir patys atlikti modernius eksperimentus per 130 000 Lt kainuojančia „Thermo Fisher Scientific“ mokslo įranga. Jiems padėjo Vilniaus universiteto studentai ir bendrovės tyrėjai. Programoje galėjo dalyvauti 24 mokiniai – būtent tiek yra darbo vietų. Užsiėmimas vyko 4 valandas. Gimnazistai išklausė mokslo populiarinimo paskaitą, diskutavo ir mėgavosi galimybe atrasti eksperimentų teikiamą džiaugsmą, įgyti naujų žinių, įgūdžių.


„Smagu, kad gimnazistai gali nors vienai dienai įsijausti į mokslininko vaidmenį – tirti ir dirbti su tokiais prietaisais ir priemonėmis kaip šiuolaikinėse biomokslų laboratorijose. Ši programa bus dar viena paskata jaunimui susidomėti mokslu“, – džiaugėsi biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Kundrotienė, kurios mokiniai jau 12 metų dalyvauja ES jaunųjų mokslininkų konkursuose ir užima prizines vietas.


Dr. Egidijus Jaseliūnas, „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio komunikacijos vadovas, pristatė, jog projektą įgyvendina Vilniaus universitetas. Projekto idėja nėra originali – panašūs projektai vykdomi JAV ir Vokietijoje. Tačiau net šios ekonomiškai stiprios valstybės negali sau leisti turėti tokias laboratorijas kiekvienoje mokykloje. „Tai ne šiaip bandymai – tai galimybė moksleiviams prisiliesti prie tos technikos, su kuria dirba tikri mokslininkai. Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie šalies moksleivių ugdymo ir jų smalsumo skatinimo“, – „Bangai“ sakė komunikacijos vadovas.


Po to mokslininkų ir studentų komanda išvyko į Klaipėdos „Ąžuolyno“ ir Palangos Senąją gimnazijas. Klaipėdoje vykusioje respublikinėje moksleivių biologijos olimpiadoje dalyviai naudojosi šios mobilios biomokslų laboratorijos įranga.


Vida VALAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių