Iš ko susideda „Sveikatos abėcėlė“

Kas yra abėcėlė ir kiek joje yra raidžių, žino ar bent yra mokęsi, jei ir primiršo, visi. Tačiau, pasirodo, abėcėlių gali būti įvairių – ne tik raidžių. Viena iš tokių yra Sveikatos abėcėlė.

Joje sudedamųjų dalių, arba taisyklių, yra aštuonios: poilsis, sveikas maitinimasis, miegas, grynas oras, asmens higiena, judėjimas, tvarka ir saugumas. Taip teigė Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė. Lektorė žaismingai šias taisykles pakomentavo Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vykusioje respublikinėje pradinių klasių mokinių konferencijoje „Sveika aplinka – sveikas žmogus“. Išmone ir žaidybiškumu lektorei nenusileido ir mokiniai. ,,Įveikiame grėsmingą atliekų drakoną“, „Ekologiško daržo bėdos“, „Pilna trobelė baltų vištelių“ , „Kaip Vaidotas mokėsi sveikai gyventi“ – štai tik keletas pavadinimų, kuriais jie įvardijo savo parengtas inscenizacijas ir stendinius pranešimus. Taip vaikai išsakė savo požiūrį į tarpusavyje susijusius reiškinius – sveikatą ir ekologiją. Vėliau – dar įdomiau. Refleksija – grupinio darbo dalis. Vadovaujami mokytojų E. D. Raudienės, V. Milaknienės, J. Gilvonauskienės, vaikai aptarė stebėtus savo draugų pristatymus. Argumentuotus įvertinimus užrašė ant obuolio ar kriaušės formos lapų. Po refleksijos pristatymo krepšyje puikavosi didžiulė krūva obuolių ir kriaušių. Vaikai džiaugėsi prizais, kuriuos įsteigė sveikatos programos rėmėjas Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Mokytojams vykdytas veiklas patvirtinančius pažymėjimus įteikė kitas renginio rėmėjas – Klaipėdos rajono švietimo centras.

Konferencija suteikė progą pasimokyti vieniems iš kitų Skuodo Bartuvos, Kretingos Marijono Daujoto, Plungės Senamiesčio ir Klaipėdos rajono pagrindinių mokyklų mokytojams ir mokiniams. Be to, mokytojams – stebėti ir vertinti savo mokinius iš šalies būnant tik žiūrovais, mokiniams – ugdytis gebėjimus rengti ir pristatyti veiklas prieš auditoriją, dirbti bendradarbiaujant komandoje, gebėti argumentuoti teiginius. Taip numatė konferencijos organizatorė ir koordinatorė Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Rankelienė, kuriai talkino visas būrys mokytojų.

Egidijus ŽIEDAS

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktorius


Taip pat skaitykite:

2021-ųjų biudžetas. Koks jis ir kaip bus panaudoti pinigai?
Informacija dėl kelių priežiūros seniūnijose žiemos metu
Dar nepateikei pasiūlymo?  Nelauk, juk tikrai turi nerealią idėją!
Nedarbo lygis yra  rekordiškai išaugęs
Politikas nepripažįsta pažeidęs karantiną: esą tai persekiojimas
Kaimo bendruomenės: karantine ilgimasi gyvo bendravimo
Tarpininkai tarp praeities, dabarties ir ateities
Tautodailininko Užgavėnių personažų kaukės
Kretingališkės papuošalai – stilingoms moterims
Ievos Simonaitytės muziejus laukia rožių sodinimo šventės
„Galėčiau klonuotis į tris, ir visi trys turėtų ką veikti“, –
Žiedinės ekonomikos kryptis kilstels rinkliavos kartelę
su kelionių vadove Monika Vasyliene

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kai galai nesurišti

Žiemos šaltis surakina ir vėl…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook