Įspūdžiai

Italijos patirtis įkvėpė „Bangos“ futbolininką


Septyniolikmetis futbolo klubo „Banga“ gynėjas Edvinas Bračkus gruodžio viduryje savaitę viešėjo Italijoje. Ten jis dalyvavo aukščiausios Italijos futbolo lygos „Serie A“ klubo „Empoli“ peržiūroje. Iš Italijos grįžęs Edvinas patirtais įspūdžiais mielai sutiko pasidalinti ir su „Bangos“ skaitytojais.


Lygis daug aukštesnis


Didžiąją dalį viešnagės Italijoje vaikinas praleido Empolio mieste, kuris įsikūręs už maždaug 200 kilometrų nuo Romos. Ten jis keturias dienas treniravosi kartu su aukščiausioje Italijos futbolo lygoje „Serie A“ žaidžiančio klubo „Empoli“ komanda. Vaikinas teigė, kad treniruotėse dar kartą įsitikino, kad Italijos futbolas daugybe aspektų skiriasi nuo Lietuvos: „Futbolo lygis ten nepalyginamai aukštesnis. Teko stebėti rungtynes, kuriose žaidė 6-7 metų vaikai. Galiu drąsiai sakyti, kad jie žaidė taip, kaip pas mus žaidžia 12-13 metų paaugliai.“


Treniruotės vykdavo kasdien po tris valandas. Edvinui nelengva buvo priprasti prie tokio intensyvaus fizinio krūvio. „Jau mėnuo, kai baigėsi sezonas. Be to, nežaidžiau ir prieš jo pabaigą, tad buvau kiek praradęs formą. Atlaikyti tokį fizinį krūvį buvo tikrai nelengva“, – atvirai sakė vaikinas. Pasak jo, ten vykusios treniruotės nuo tų, kurias Gargždų futbolo klubo „Banga“ žaidėjams veda dabartinis klubo vyriausiasis treneris Fabio Lopezas, labiausiai ir skyrėsi didesniu fiziniu krūviu. „Jie dirba ilgiau ir intensyviau. Tačiau esminiai treniruočių elementai labai panašūs“, – teigė Edvinas ir netrukus pridūrė, kad ten žaidėjai turi daug geresnes sąlygas tobulėti. „Jie gyvena tik futbolu, daugiau niekas nerūpi. O dauguma mūsų komandos žaidėjų dirba ar mokosi. Po visų dienos darbų nėra lengva nei fiziškai, nei psichologiškai vakarais dar lankyti treniruotes. Todėl natūralu, kad mūsų treniruotės ne tokios intensyvios“, – svarstė pašnekovas.


Paklaustas, ar pačiam pavyksta suderinti mokslą ir sportą mokykloje, vaikinas atsakė teigiamai: „Pamokos baigiasi 4-5 valandą popiet, po jų iškart važiuoju į treniruotę. Tas įtemptas ritmas kartais vargina, bet prie visko priprantama.“ Laisvo laiko Edvinui lieka tik savaitgaliais, nors ir jais sezono metu dažniausiai vyksta varžybos. Tačiau vaikinas teigė, kad dėl futbolo aukoti savo laisvalaikio jam negaila. „Jei reikia rinktis, ar futbolas, ar laisvalaikis su draugais, aš renkuosi futbolą“, – tikino pašnekovas.


Patiko itališka virtuvė


Edvinas džiaugėsi, kad viešėdamas Italijoje turėjo progą bent kiek susipažinti su Roma. Amžinasis miestas pašnekovą labai sužavėjo. „Tai be galo gražus miestas. Be to, žmonės labai šilti ir draugiški“, – sakė Edvinas. Gerą įspūdį jam paliko ir itališka virtuvė: „Aš ne iš tų, kuriems kasdien reikia bulvių. Esu įpratęs dažnai valgyti makaronus, ryžius, grikius. Galbūt todėl itališkos virtuvės patiekalai patiko. Teko paragauti ir tradicinio Šiaurės Italijos patiekalo. Tai lyg mūsiškė manų košė su specialiu padažu ir jautiena. Skamba neįprastai, bet labai skanu.“


Už galimybę savaitę paviešėti Italijoje bei dalyvauti stipraus klubo treniruotėse savo treneriui Fabio Lopezui dėkingas vaikinas tikino, kad Italijoje įgyta patirtis jį paskatino dar aktyviau sportuoti. „Supratimas, koks profesionalus gali būti futbolo žaidimas, įkvėpė dar labiau stengtis. Labai noriu tuo uždegti ir savo komandos draugus. Tikiuosi, kad naujajam sezonui visi ruošimės dar atsakingiau ir stengsimės žaisti kokybiškesnį futbolą“, – kalbėjo sportininkas.


Edvinas futbolą žaidžia nuo šešerių metų. Į pirmąją treniruotę vaikiną per jo gimtadienį atvedė tėtis. Nuo tada futbolas tapo neatsiejama jo gyvenimo dalimi. Savo ateitį vaikinas taip pat norėtų sieti su futbolu, tačiau tikina nerealių svajonių nekuriantis. „Aš ne iš tų, kurie guli lovoje ir svajoja apie nerealią karjerą. Žinau tik tiek, kad noriu toliau žaisti futbolą ir stengsiuosi tai daryti kuo geriau. Esu pasiryžęs kopti kuo aukščiau, o kaip bus, parodys gyvenimas. Tačiau niekada nesakysiu, kad jau pasiekiau viską, ko norėjau. Tobulumui ribų nėra“, – tikino jaunatvišku maksimalizmu trykštantis pašnekovas.


Milda JUDELYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių