Kraujo donorai dovanoja gyvenimą

Asociatyvi nuotr.

Kovo 4 dieną, pirmadienį, Gargždų kultūros centre būti kraujo donorais kvietė Nacionalinis kraujo centras. Kartu su „Jaunimo erdvės“ korespondentu Robertu Maciumi nutarėme prie šios akcijos prisijungti.

Mums tai buvo pirmas kartas, tačiau tikrai ne paskutinis. Procesas gan greitas ir visiškai neskausmingas: užpildėme paraišką, mūsų duomenis įvedė į donorų sistemą, nustatė kraujo grupę. Po itin trumpos gydytojo apžiūros išsirinkome dovanėlę ir tada jau galėjome duoti kraujo.

Procedūra užtrunka nuo šešių iki penkiolikos minučių, kuo stebėjausi, nes maniau, kad visa tai truks daug ilgiau. Toks kilnus darbas užima mažiau nei pusę pietų pertraukos, tad kiekvienas galėjo ateiti ir tapti kraujo donoru. Vis dėlto gyventojai rinkosi vangiai – be mūsų, atėjo tik vienas vyriškas, vėliau dar trys gimnazistės. Nustebau, juk senam žmogui per gatvę pereiti padedame, o kažkam išgelbėti gyvybės nepasiryžtame.

Dar ilgai po kraujo davimo procedūros mąsčiau, kodėl žmonės taip atsainiai žvelgia į tokį didvyrišką poelgį? Jau nuo 16 metų laukiau pilnametystės, jog galėčiau kam nors neatlygintinai padėti. Tai išties nesunkus darbas, tad kas gąsdina visuomenę? Kraujo kūnelius organizmas gamina toliau, o jei žmogus sveikas, dažniausiai jokių pašalinių potyrių nėra. Manau, jog tai yra didelė garbė, ta galimybė prisidėti prie asmens geresnės gyvenimo kokybės, nesvarbu, sutiksiu jį kada nors ar ne. Išgelbėti gyvybę juk taip garbinga! Gyvybė – itin trapus dalykas. Kai kurie kraujo donorais tampa tik tada, kai patiems to prireikia. Kodėl? Kodėl nesiimame iniciatyvos dabar, o laukiame, kol nutiks nelaimė? Gi galia suteikti žmogui geresnį gyvenimą tokia stipri, ji veda mus į priekį, todėl tokie neatlygintini kraujo donorai vadinami didvyriais, nes jie nelaukia, kol užklups sunkumai ir reikės pagalbos, o patys ištiesia kilnią ranką kitam. Tokia ir yra donorystės esmė – dovana tiek mums, tiek stebuklo laukiančiam žmogui...

Gabrielė ČIUNKAITĖ


Taip pat skaitykite:

Taryba nuotoliu įveikė 40 klausimų darbotvarkę
Investicijos atsipirko gerais rezultatais
Mokymai socialiniams darbuotojams – svarbus žingsnis išvengti antrosios bangos
Išsėtinė sklerozė – klastinga, bet kontoliuojama
Sodininkų bendrijų problemos neužgožia noro jose kurtis
Padėka išsiliejo dainomis nuo „Bastilijos“ stogo
Lapiškiai atkurs pavogtą skulptūrėlę
Tilvikiškių pasididžiavimas – Beržų slėnis
Šypsenų dėžutėse – Rotary klubo dovanos vaikams
„Jaunimo linijos“ savanoriai:  „Pokalbiai apie sunkumus gali gydyti“
„Kiekviena proga groti yra proga mokytis“, – įsitikinęs jaunasis muzikas
Krištolinio balso savininkas iš Gargždų – televizijos projekto superfinale

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Skaudu, bet reikalinga

Skleidžiamos dezinformacijos tikslas – įbauginti…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook