Kultūra

Tautodailininkai ir choristai nutiesė bendrystės tiltus


„Taip susidraugavome, kad net nebeįsivaizduojame, kaip atidaryti parodą be Gargždų kultūros centro buvusių politinių kalinių ir tremtinių choro „Atminties aidai“, – teigia Tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Gargždų sekcijos pirmininkė Rita Riaukė. Ji akcentavo, jog gražią draugystę pasėjo Gargždų krašto muziejus, kuris suvedė krūvon tautodailininkus ir choristus.


Dėkingi muziejui


Pasak R. Riaukės, viskas prasidėjo 2011-ųjų vasarą, kai Gargždų krašto muziejuje savaitgaliais buvo priimami turistai iš į Klaipėdos uostą atplaukusių kruizinių laivų. Poilsiautojai ne tik apžiūrėdavo muziejaus ekspozicijas, bet ir demonstruojamus tautodailininkų darbus. Jų nuotaiką skaidrindavo choristų dainos. „Esame dėkingi buvusiai muziejaus direktorei Audrai Jankeliūnienei, dabar dirbančiai muziejaus kuratore, kad mus visus suvedė. Vasaros savaitgaliais ji ir muziejaus darbuotojai – Ernestas Derkintis, Marius Mockus, Gintarė Sargūnaitė – negailėdami laiko, energijos šiltai sutikdavo užsieniečių delegacijas. Net vertėjaudavo, juk retas tautodailininkas moka anglų kalbą ir dar geba paaiškinti, pavyzdžiui, rankdarbių kūrimo metodiką“, – kalbėjo R. Riaukė. Ji labai džiaugėsi, kad šilti ryšiai užsimezgė ir su buvusių politinių kalinių ir tremtinių choru „Atminties aidai“, vadove Regina Česnauskiene. „Visi tapo savi, artimi žmonės. Dabar bet kokios parodos atidarymas neįsivaizduojamas be choristų dainų. Net tautodailininkai jau išmoko ne vieną gražią dainą“, – šypsodamasi sakė Gargždų sekcijos pirmininkė R. Riaukė.


Šiųmetiniai tikslai


Pašnekovė viliasi, kad toks bendradarbiavimas išliks ir 2013 metais. Paklausta, kokie yra šių metų pagrindiniai tautodailininkų tikslai, atsakė: „Kiekvienais metais intensyviai ruošiamės svarbiausiam tautodailininkų konkursui „Aukso vainikai“, kurį nuo 2005 m. yra inicijavęs Lietuvos liaudies kultūros centras. Praėję metai buvo labai sėkmingi, gargždiškis tapytojas Juozas Ramanauskas buvo pripažintas geriausiu Klaipėdos apskrities meistru, o visos šalies mastu pelnė trečiąją vietą – tai didžiulis pasiekimas.“


Anot R. Riaukės, deja, ne visi profesionalūs tautodailininkai yra aktyvūs, dalį iš jų nuolat reikia skatinti, jog dalyvautų parodose. „Jei neskambinsi ir neraginsi, tai sėdės tyliai, ramiai ir kurs. O plačioji visuomenė liks neišvydusi jų kūrybos grožio“, – svarstė pirmininkė. Ji užsiminė, kad Gargždų sekcijoje 9 asmenims yra suteiktas meno kūrėjo statusas: „Tai nemažai, tačiau galėtų būti dar daugiau, tad raginu visus nepatingėti ir susitvarkyti dokumentus, juk tai nieko, išskyrus laiką, nekainuoja. Džiugu, kad visai neseniai meno kūrėjo statusas suteiktas gargždiškei dailininkei Inai Lukauskaitei.“


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content