Madingi ir kūrybingi rinkosi „Vaivorykštėje“

Madingi ir kūrybingi rinkosi „Vaivorykštėje“

Kolekcija „Dangaus ženklai“ (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, vadovė Joana Lukienė).

 

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko jaunųjų rūbų dizainerių konkursas-festivalis „Kitokia mada“. Neformali jaunimo grupė įgyvendino projektą „30 metų madingi“, skirtą „Vaivorykštės“ gimnazijos 30-mečiui. Renginys mūsų mieste vyko septintą kartą. Jis finansuojamas pagal Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo veiklos projektų finansavimą.

Kolekcija „Marių rankšluostėlis“ (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, vadovė Rita Batečko)Tradiciniame renginyje siekiama, kad kasmet augtų kolekcijų lygis ir daugėtų dalyvių iš skirtingų regionų. Į gimnaziją suvažiavo 25 kolektyvai (apie 250 jaunuolių) iš Klaipėdos, Plungės, Tauragės, Žadvainių, Endriejavo, Radviliškio, Šakių ir Kretingalės. Kūrėjai patys ir demonstravo savo sumodeliuotus, siūtus rūbus. Kelias valandas trukęs pasiruošimas, po kurio moksleiviai apsiprato su scena, nenuvylė. Jaunieji dizaineriai pakerėjo žiūrovų širdis laikysena, savo šypsenomis, ir, žinoma, savo kurtais darbais. Kūrybingiausi modeliai buvo įvertinti kompetentingos komisijos bei apdovanoti prizais. Visi jaunieji dizaineriai apdovanoti įvairiomis nominacijomis, o labiausiai komisiją nustebino Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos kolekcija „All That Jazz“. Išskirtinė kolekcija – „Habitus“, kurios dizainerė 10 klasės mokinė Kristina Petkutė iš Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, o Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinių kolekcijai „Interpretacija – tautinis kostiumas 2018“ skirta 3 vieta.

Už tautinių elementų panaudojimą 1 vieta skirta kolekcijai „Marių rankšluostėlis“ (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija), 2 vieta – kolekcijai „Etno klostės“ (Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija), III vieta – kolekcija „Dievų miškas“ – dizainerė Laura Jurkaitytė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos abiturientė.

Konkursas-festivalis „Kitokia mada“ – mados, garso ir šviesos šventė, miesto ir mokyklų pristatymas, kuriame turiningai praleidome laisvalaikį. Mokiniams buvo sudarytos sąlygos ugdyti projektinio darbo, bendradarbiavimo ir bendravimo, darbo grupėse, kūrybinius įgūdžius, lavinti meninę intuiciją ir vaizduotę, susipažinti, susidomėti rūbų dizainerio, siuvėjo, sukirpėjo, visažisto ir kt. profesijomis. Pagaliau – parodyti save, pažiūrėti į kitus.

Emilija ILGINYTĖ

Gimnazijos informacijos sklaidos klubo narė

Gintauto NAŠLĖNO nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?