2020 Liepos 08
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Padėka išsiliejo dainomis nuo „Bastilijos“ stogo

Šiuolaikinio dainavimo studija Gargždų miestą muzika užliejo nuo kavinės „Bastilija“ stogo.

„Situacija dėl koronaviruso infekcijos Lietuvoje suvaldyta“, – teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus padalinio vadovė Rolanda Lingienė. Nors karantinas pratęstas, jis vis labiau švelninamas.

Siekiant visiems, prisidėjusiems prie kovos su koronavirusu, padėkoti, inicijuojama Vyriausybės ir savivaldybių akcija „Ačiū, Lietuva“. Dar antradienio vakarą startą šiai akcijai davė Gargždų kultūros centro Šiuolaikinio dainavimo studija, kuri koncertavo nuo kavinės „Bastilija“ stogo.

„Tikiu, jog gyvensime taip, kaip gyvenę“, – optimizmo nestokoja kavinės „Bastilija“ šeimininkė S. Stalmokė.Pesimistinės nuotaikos – praeity

Pati Šiuolaikinio dainavimo studiją lankanti kavinės „Bastilija“ šeimininkė Sigita Stalmokė „Bangai“ pasakojo, kad prasidėjęs karantinas išties nieko gero nežadėjo. „Iškart buvo uždaryta kavinė, ėjo pirma, antra, trečia savaitės... vyravo tikrai pesimistinės nuotaikos“, – prisipažįsta pašnekovė. Tačiau leidus klientus priimti lauke, moteris sako vėl pajutusi, kad viskas susitvarkys ir bus kaip buvę. „Tuomet jau pagauta naujo impulso išnaudojau šį laiką kavinės remontui: pakeistos grindys, sutvarkytas tualetas ir pan. Judame ir dabar jau tikime, kad baigsis ta „korona“, ir gyvensime kaip gyvenę“, – šypsodamasi kalbėjo S. Stalmokė.

Šiuolaikinio dainavimo studijos vadovė Erika Kripienė pasakojo, kad iškentėti per karantiną nesusitikus su studijos lankytojais buvo labai sunku. Iš pradžių bendravo ir muzikinius gebėjimus ugdė virtualiu būdu, tačiau leidus rinktis nedidelėmis grupelėmis Šiuolaikinio dainavimo studija pradėjo repetuoti būtent kavinėje „Bastilija“. Sigita pasiūlė atrakciją – koncertuoti ant stogo, visi sutiko. „Nors žmonių susirinko ir nelabai daug, tačiau jautėme jų palaikymą, skleidžiamą šilumą. Kiekvienas koncertavimas yra patirtis, o šiuo atveju vieta suteikė dar daugiau unikalumo“, – džiaugiasi vadovė E. Kripienė.

Birželio 1 d. – „Ačiū, Lietuva“

Šiuolaikinio dainavimo studija koncertuos ir birželio 1-ąją 17 val. prie Gargždų kultūros centro. Čia vėlgi vyks akcija „Ačiū, Lietuva“. Jos metu dėkojama visiems, kurie prisidėjo, kad pirmoji koronaviruso banga būtų įveikta.

Anot Visuomenės informavimo grupės vadovo Giedrio Surplio, centrinis, kertinis šios šventės „Ačiū, Lietuva“ akcentas ir bus birželio 1 dieną įvyksiantis daugelio Lietuvos orkestrų, chorų ir kitų kolektyvų jungtinis koncertas. Renginyje dalyvaus 253 kolektyvai iš 36 savivaldybių, kurie 15 minučių koncertuos skirtingose šalies vietose. „Visa tai vyks atitinkant galiosiančius saugumo reikalavimus kultūrai. Kodėl pasirinkome 15 minučių trukmę? Tai – mokslininkų rekomenduojamas saugus laikas, kai užsikrėsti virusu, net jei jis būtų aplinkui, yra pakankamai sudėtinga. Prie tų 253 kolektyvų kviečiame prisijungti kiekvieną su savo instrumentu, kuris nori pasakyti ačiū prisidėjusiems prie krizės valdymo“, – kalbėjo Visuomenės informavimo grupės vadovas. G. Surplio teigimu, kiekvienas kolektyvas atliks populiariausius savo kūrinius. Sostinės Katedros aikštėje koncertuos Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

Kultūros, pramogų, sporto ar kituose renginiuose leistinas dalyvių ir (ar) žiūrovų skaičius didinamas palaipsniui: nuo birželio 1 d. iki 100 žmonių uždarose erdvėse ir iki 300 atvirose, o nuo birželio 16 d. iki birželio 30 d. – iki 150 uždarose erdvėse ir iki 500 atvirose. Atlikėjai, organizatoriai, treneriai ir aptarnaujantis personalas į šį kiekį nėra įskaičiuojami.

Nustatyta, kad atvirose erdvėse turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 1 m, o uždarose – mažiausiai 2 m atstumas tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius,  įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus. Uždaras erdves, skirtas dalyviams (žiūrovams), leidžiama užpildyti ne daugiau nei 30 procentų.

Agnė ADOMAITĖ

Autorės nuotr.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook