Rekordiškai trumpame posėdyje lėšas visgi perskirstė

Rekordiškai trumpame posėdyje lėšas visgi perskirstė

Pasiruošimas, kelionė truko ilgiau nei pats posėdis – taip replikavo ne vienas vietos politikas, pirmadienį dalyvavęs neeiliniame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Buvo svarstomas vienintelis klausimas – dėl Strateginio veiklos plano pakeitimų, kurie dėl politinių peripetijų nebuvo patvirtinti praėjusiame posėdyje. Šįkart Taryba apsisuko greitai – posėdis truko apie 10 min., sprendimo projektas dėl lėšų perskirstymo priimtas.

Paprašė detalios išlaidų ataskaitos

Sprendimo projektą pristačiusiai Administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjai Raimondai Kučinskaitei nebuvo užduotas nė vienas klausimas. Priminsime, jog praėjusiame posėdyje situaciją komplikavo opozicijos noras balsuoti atskirai dėl reprezentacinių išlaidų sumažinimo. Salėje kilo sumaištis, nepasitenkinimas, emocijų virtinė sutrukdė darniam darbui, ir sprendimas nebuvo priimtas.

Pirmadienį reprezentacinių išlaidų tema taip pat vis dar nebuvo pamiršta. Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininko pavaduotoja Audronė Balnionienė akcentavo, jog Strateginio veiklos plano pakeitimai svarstomi pakartotinai dėl vienos esminės priežasties, kuri opoziciją neramina jau 11-tą mėnesį, t. y. reprezentacinių išlaidų. „Kreipiausi prašydama pateikti išlaidų ne bendrą suvestinę, o detalią ataskaitą pagal pirkimus. Man ji nebuvo pateikta, nes esą dėl to privalau kreiptis į merą. Tad šiandien viešai kreipiuosi į merą, prašydama pateikti reprezentacinių išlaidų, patirtų šiais metais, išsamią ataskaitą (ne suvestinę) visiems Tarybos nariams“, – akcentavo politikė. Ji argumentavo, jog praėjusiame Tarybos posėdyje, kai sužinota, jog per ne pilnas 20 dienų išlaidyta 13 tūkst. Eur, kai kurių valdančiosios daugumos atstovų akyse taip pat buvo nuostabos, nes greičiausiai esą ne visi žino, kaip leidžiamos reprezentacinės lėšos. „Supratome prašymą“, – nesiveldamas į diskusijas replikavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vac­lovas Dačkauskas. „Kas valgo per daug saldainių“, – šmaikštavo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Algirdas Liaudanksis.

Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas Nerijus Galvanauskas pastebėjo, jog teisiškai Strateginio veiklos plano pakeitimai neatsiejami nuo biudžeto, tad nelogiška, jog biudžetas patikslintas, o Strateginis veiklos planas ne. „Svarbiausia neskubėti. O jei kažkas perkaista, prašyti pertraukų“, – išmoktas pamokas dėstė N. Galvanauskas.

14 balsavus už, 9 susilaikius, sprendimas balsų dauguma priimtas. Balsavusiųjų prieš nebuvo.

Neeiliniame Tarybos posėdyje dalyvavo 24 iš 27 Tarybos narių. Nebuvo Aivaro Vasyliaus, Dainiaus Šatkaus ir Andriaus Adomaičio.

Stoties „bardakėlis“ bado akis

Kad jau susirinko, vietos politikai neskubėjo skirstytis. Tarybos narys Vaclovas Macijauskas teigė norįs pasinaudoti proga ir atkreipti kolegų dėmesį į gautą raštą iš UAB „Plungupė“, kuris adresuotas visiems Tarybos nariams, merui. Ši bendrovė norėtų įsigyti Savivaldybei priklausančias UAB „Stotis“ akcijas. „Norėčiau paprašyti ir paraginti, kad būtų sprendžiami Gargždų autobusų stoties klausimai, o dabar kokį 15 metų „tampomasi“. Stotis yra mūsų veidas, tad to „bardakėlio“ neturėtų būti“, – akcentavo V. Macijauskas. Liberalų sąjūdžio frakcijos narys A. Liaudanskis jam pritardamas kalbėjo: „Manau, Savivaldybė „Plungupei“ turėtų parengti atsakomąjį raštą, reikėtų išpirkti iš privatininko akcijas, ir tada galės tvarkytis, kaip norės.“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Andrius Kampas vėliau „Bangos“ korespondentei paaiškino, jog jau 15 metų Gargždų autobusų stoties akcijas dalijasi rajono Savivaldybė, UAB „Plungupė“ ir du fiziniai asmenys. Anot jo, A. Liaudanskio pasiūlymas pačiai Savivaldybei įsigyti likusias akcijas yra sunkiai realizuojamas. „Tam pirmiausia reikia socialinio-ekonominio pagrindimo. Yra nustatyti kriterijai, kuriuos svarbu atitikti, kitu atveju valstybės investicijos negalimos. Jei vis dėlto rajono Savivaldybės taryba nuspręs parduoti Savivaldybės akcijas, turės būti skelbiamas privatizavimo aukcionas, kuriame galės dalyvauti, kas norės“, – paaiškino A. Kampas.

UAB „Plungupė“ direktorius Modestas Grumblys „Bangai“ teigė, kad bendrovė, kaip antra pagal dydį Gargždų autobusų stoties akcininkė, turėdama patirties gali pasakyti, jog vien stoties veikla šis objektas neišsilaikys, todėl prie šios veiklos reikia prijungti papildomos – komercinės. „Šių dviejų veiklų sąjunga duos naudos ir pačiam miestui – pasikeis vienas iš didelių Gargždų miesto objektų, pagražės pats miestas ir bus išspręsta daugybę metų apkalbėta, išdiskutuota stoties problema“, – įsitikinęs M. Grumblys.

Agnė ADOMAITĖ

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.


Taip pat skaitykite:

Neįgaliųjų integracija: siekis – kuo daugiau paslaugų
A. Balnionienė: rajono verslininkams – pagalba žengiant į elektroninę erdvę
Skelbiamas konkursas UAB „Klaipėdos rajono energija“ direktoriaus pareigoms
Darželių stygius atveria kelią investuotojams
Mokyklos reorganizavimas nuliūdino judrėniškius
Testai imami nušiurusioje palapinėje
Klestintys Agluonėnai – savojo krašto puoselėtojai
„Pigu.lt“ parduotuvė – Klaipėdos „Molo“ prekybos centre
Dainos vakaras Lapiuose išsilies į festivalį
Ori senatvė „Senjorų dvare“ ne visiems pasiekiama

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Urmu!

Svieto pabaiga. Taip sakydavo ir…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook