Skaidrusis švaresnis – maudynės smagesnės

Klaipėdiškis R. Pareštis su entuziastais Gargždų ir Dovilų karjerų teritoriją tvarkė negailėdami nei laiko, nei jėgų.

VšĮ „Gargždų švara“ metų metus bando ugdyti žmonių sąmoningumą: kad išmoktume ne tik nešiukšlinti, bet ir kito numestą atlieką pakelti. Užuot piktinęsi patys tapkime pokyčiu, juolab kad tokių pavyzdžių yra. Klaipėdiškis Rolandas Pareštis savaitgalį surengė Gargždų karjerų tvarkymo akciją.

Plaukioja nuo šv. Velykų

Gargždų karjerus Rolandas sako pamėgęs jau seniai. Anksčiau ir pavėžiauti atvykdavęs, ir pažvejoti. O visai neseniai su artimaisiais čia nuo šv. Velykų atidarė maudynių sezoną. „Mano brolis seniai užsiima sveika gyvensena, aktyviai sportuoja ir maudosi tiek vasarą, tiek žiemą, šoka į eketę ir pan. Iš pradžių ieškojome tam tinkamos vietos, važiavome Radailių link, tačiau prisiminėme Gargždų karjerą. Čia radome neblogą vietą, ją aptvarkėme ir pradėjome. Brolis išvažiavo, tačiau aš grūdinimosi tradicijos ir maudynių nebeatsisakiau“, – „Bangai“ pasakojo Rolandas.

Jis kiekvieną vakarą atvažiuoja nusimaudyti Gargždų karjeruose. Taip, anot jo, nuplaunamas visas dienos nuovargis. Vandenyje išbūna nuo 1 min. iki 5 min. „Labai pagerėjo sveikata, nuotaika – viskas tik į gera. Nieko nebeskauda, nebėra mieguistumo, esu nuolat žvalus. Veikia kaip vaistai, tik be jokio šalutinio poveikio“, – šypsodamasis kalbėjo grūdinimąsi praktikuojantis klaipėdiškis. Prieš maudynes jis dažniausiai apibėga karjerus, taip kūnas apšyla. Tačiau, pasak jo, būna, kad ir be bėgimo iškart lenda į vandenį. Oras neturi jokios reikšmės: ar lyja, ar vėjuota – maudynės vis tiek įvyksta.

Poilsį gadino šiukšlės

Rolando poilsį kartindavo tik vienas akis badantis dalykas – daugybė šiukšlių: žvejų sliekų dėžučių, vandenyje plaukiojantys pašarų maišeliai, alaus plastikiniai buteliai ir t. t. „Pradėjau vienas rinkti, tačiau galo nematyti. Kreipiausi į Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoją Audronę Balnionienę“, – dėstė pašnekovas.

Vicemerė A. Balnionienė sako iškart supratusi, kad bėdų telefonu neišspręs, tad surengusi pasitarimą, kuriame dalyvavo tiek Rolandas, tiek Administracijos Viešosios tvarkos skyriaus, VšĮ „Gargždų švara“ atstovai. „Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojų prie kiekvieno karjero nepastatysi, tai neįmanoma fiziškai, be to, ir nėra prasmės, viskas atsiremia į žmonių mentalitetą. Aptarėme ir kokie galėtų būti konteineriai. VšĮ „Gargždų švara“ prie kai kurių konteinerių statys kameras, nes yra tokių vietų, kur toks jausmas, kad žmonės tik budi ir laukia, kol atsiras švarus konteineris, o tuomet po 10 min. jį užbombarduoja statybinėmis atliekomis“, – pastebėjo vicemerė A. Balnionienė. Ji akcentavo, kad Savivaldybė iš savo pusės padarys, kas įmanoma, tačiau pasiūlė Rolandui pasidalinti atsakomybėmis. Diskutuojant, kuo patys poilsiautojai gali prisidėti prie aplinkos švarinimo, ir išsigrynino talkos idėja.

„Mes skyrėme pirštinių, maišų, taip pat užtikrinome surinktų šiukšlių išvežimą. Visada galime padėti, prisidėti, jūs tik tvarkykite“, – replikavo VšĮ „Gargždų švara“ direktorius Rimantas Martinkus.

Lyg mažoji Sicilija

Šeštadienį susirinkęs talkininkų būrys (iki 15 žmonių) tvarkymo darbus pradėjo nuo „Infinity vandens parko“ ir suko ratu aplink karjerų teritoriją. Rasta įvairiausių atliekų, padangų. „Iš vietinių gyventojų sužinojome, kad per audrą į karjerus buvo atpūstas ir čia nuskendęs yra net šiltnamis. Reikia kreiptis į gaisrininkus, galbūt prie kažkokio krano būtų galima prikabinti tą šiltnamį ir ištraukti“, – svarstė gamtosauginėms problemoms neabejingas klaipėdiškis. Talkos jaunimą klubas „Infinity“ paskatino gaiviaisiais gėrimais, šokoladukais.

Rolandas neabejoja, kad ši talka turės tęsinį: bus imamasi tvarkos ir prie kitų vandens telkinių. „Visus raginu ne tik savo šiukšles susirinkti, bet ir kitų numestas pakelti. Tik taip judėsime į priekį. Lietuva labai graži, tik visi ją puoselėkime. Man Gargždų ir Dovilų karjerai – kaip mažoji Sicilija. Daug esu važinėjęs po pasaulį, o čia tokia nuostabi vieta. Vos tik čia atvažiuoju, atsipalaiduoju, čia gyvena šilti žmonės, paukšteliai ulba, čiulba, plaukioja gulbės. Šį karjerą vadinu ne tik Skaidriuoju, bet ir meilės, laimės ežerėliu, taip prie „Infinity“ klubo ir buvau užrašęs, iškart priplaukė dvi gulbės – nuostabu“, – gražiomis akimirkomis dalijosi Rolandas.

Jis įsitikinęs, jog karjerų teritorija ilgiau išliktų švari, jei būtų pastatyti įspėjamieji ženklai, draudžiantys šiukšlinti, taip pat turėtų būti skiriamos baudos nuo 250 Eur. „Kitaip neišmokysime“, – apibendrino jis. Juolab kad karantino patirtis taip pat rodo, jog paskelbus, kiek teks mokėti už vaikščiojimą be kaukės, žmonės greit persiorientavo prie naujos tvarkos.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

Didesnės ES išmokos žemdirbiams mažins atotrūkį
A. Bogdanovas: seniūnijos nebus jungiamos, planuojamos papildomos lėšos jų infrastruktūrai
Pacientai vis dar sunerimę dėl medicinos paslaugų
Pasaulio kolumbariumai išskirtiniai, Lietuvoje dar nepopuliarūs
Gargždiškius miesto centre kankina sunkiasvorių pragaras
106-osios vėžaitiškių Oninės be patoso, įkvėptos kuklumo
Girkališkiai šventė smagiai ir blaiviai
Jaunuoliai mokėsi verslavimo ir limonado gamybos
Šilauogyno Gribžiniuose vėžaitiškis plėsti nežada
Gardžiuokimės su šakočių kepėjais iš Šakių
Susitikimas su Irena Stražinskaite-Glinskiene
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Jėgos aitvarų instruktoriui pučia palankūs vėjai

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook