Skaitmeninio raštingumo bedarbiams stinga

Klaipėdos apskrityje 38,9 proc. darbo ieškančių asmenų stokoja skaitmeninio raštingumo įgūdžių, rodo naujausi Užimtumo tarnybos duomenys. Tačiau nors šis procentas mažiausias šalyje, deja, jis išliko beveik nepakitęs vertinant pastarųjų kelerių metų duomenis.

Bedarbių skaitmeninio raštingumo lygis Klaipėdos apskrityje išliko panašus kaip 2019-aisiais, kada jis siekė 39,8 proc.

Geriausia situacija yra Klaipėdos miesto savivaldybėje, kur skaitmeninių įgūdžių trūksta mažiau nei trečdaliui (28,3 proc.) bedarbių. Beje, šis rodiklis geriausias ne tik tarp visų apskričių, bet ir visos Lietuvos savivaldybių.

Didžiausias teigiamas pokytis iš visų apskrities savivaldybių įvyko Kretingos savivaldybėje – čia skaitmeninių įgūdžių neturinčių bedarbių skaičius sumažėjo daugiau nei dešimtadaliu – 13,6 proc. ir šiemet siekia 38,5 proc. Pažangą, nors ir nedidelę, padarė ir Šilutės savivaldybė – čia skait­meninių žinių lygis tarp bedarbių pakilo 3,5 proc.

Deja, Skuodo savivaldybėje su skaitmeniniais bedarbių įgūdžiais susijusi situacija yra prasčiausia visoje apskrityje, be to, šiemet ji, palyginti su praėjusiais metais, dar pablogėjo. Čia šių įgūdžių neturi 71,4 proc. bedarbių ir tai yra 10 proc. daugiau nei pernai.

Šalyje geriausiais skaitmeniniais įgūdžiais gali pasigirti ne tik Klaipėdos, bet ir Kauno apskričių bedarbiai, o prasčiausia situacija yra Tauragės ir Marijampolės apskrityse. Visoje Lietuvoje skaitmeninio raštingumo įgūdžių nepakanka vidutiniškai 56,4 proc. darbo ieškančių asmenų.

Daugiau nei pusė darbdavių prie reikalavimų darbuotojams šiais metais nurodė darbo kompiuteriu įgūdžius – 45 proc. skelbimų ieškant specialistų ir technikų, 10 proc. – kvalifikuotų darbininkų. Kai kuriuose darbo skelbimuose skaitmeninio raštingumo reikalavimas net neįvardijamas, nes jis natūraliai priskiriamas prie konkrečiai darbo vietai reikalingų kompetencijų.

Asociacijos „Langas į ateitį“ direktorės Loretos Križinauskienės teigimu, skaitmeninio raštingumo įgūdžių problema aktuali ne tik tarp ieškančiųjų darbo, bet ir tarp visų vidutinio ir vyresnio amžiaus Lietuvos gyventojų. „Asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė sako, kad visi norintys įgyti ar pagilinti turimas skaitmeninio raštingumo žinias į nemokamus skaitmeninio raštingumo mokymus gali registruotis interneto svetainėje www.prisijungusi.lt, tuo pasidomėti paskambinę į artimiausią biblioteką arba bendruoju tel. 8 616 04549.


Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Muziejuje – kelionė dramatiškais partizanų takais
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Pašto kasdienybė: nuo keistų dėžučių iki laukiančių skaitytojų
Koronavirusas iš rajono dar neatsitraukė:  išlikite budrūs, atlikite testus
Medis – ne skelbimų lenta
Girkališkė į šventę atėjo su Cibute
Gargždų autobusų stotis stebins cilindro forma

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook