Tradicijos

Kraštiečiai su vietiniais dalijosi kūryba


Visada artimi, niekada tolimi – mes lyg paukščiai audroj susišauksime – šios poetinės eilutės mintis, deja, netapo Gargždų miesto kraštiečių susibūrimo ašimi. Penktadienį į Jono Lankučio viešosios bibliotekos po kelerių metų bandytą atgaivinti tradiciją, skirtą jubiliejiniam miesto gimtadieniui, atsiliepė vos vienas kitas kraštietis iš kitų Lietuvos vietovių. Tačiau būrelis pačių gargždiškių susitikimu liko patenkinti: jie pasidžiaugė nauju fotografijų albumu „Gargždai“, pasidalijo prisiminimais, savo kūrybiniais darbais, išklausė rajono vadovų šventinius sveikinimus.


Dovana – naujas albumas


Kraštiečių susitikime buvo išsamiai pristatytas naujas fotografijų albumas „Gargždai“, kuris išleistas miesto 760-osios gimtadienio sukakties išvakarėse. Dar spaustuvės dažais kvepiantį leidinį Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas ir Gargždų miesto 760-ųjų metinių minėjimo stebėsenos komisijos pirmininkė, vicemerė Rūta Cirtautaitė padovanojo visiems, atėjusiems į renginį.


– Fotografijų albumo sudarymu ir leidyba rūpinosi Jono Lankučio viešoji biblioteka ir redakcinė grupė. Uždavinys atrinkti, sugrupuoti nuotraukas nebuvo lengvas, bet, mano nuomone, albumas išėjo neblogas. Jame šįkart svarbiausia – rajono žmonės. Žinoma, priekaištų visada buvo ir bus. Štai girdėjome iš verslininkų pastabą, kad albume neatsispindi verslo įmonės. Betgi tai gera idėja kitų metų albumui, – kraštiečių susitikime tardama įžangos žodį kalbėjo mero pavaduotoja R. Cirtautaitė.


Dar praėjusias metais buvo paskelbta, kad albumo sudarytojai – Jono Lankučio viešoji biblioteka – laukia įvairiausių nuotraukų iš Gargždų gyvenimo. Du šimtai fotografijų autorių jų atsiuntė per 3000. Į albumą atrinktos 221. Leidinys sudarytas iš šešių tematinių grupių. Pirmuosiuose puslapiuose – Gargždų krašto muziejaus muziejininko Mariaus Mockaus parengta miesto istorijos apžvalga, Gargždų miesto garbės piliečių portretų galerija. Kitose nuotraukose atsispindi miesto permainos, žinomi rajono meno, kultūros, švietimo, sporto, politikos, visuomenės veikėjai, šventės, pramogos, jaunimo veikla. Vienas skyrius skirtas pažinčiai su seniūnijomis.


Albumo, kuris išleistas 1000 egzempliorių tiražu, viršeliui pasirinkta išraiškinga, emocionali, patriotiška jauno gargždiškio Šarūno Mikšio nuotrauka iš akcijos „Varom už Lietuvą“ Gargžduose.


Knygoje skambės Gargždai


Albumo sudarytojai, fotografai, į susitikimą atėję gargždiškiai tradiciškai buvo pakviesti į kraštiečių pietus su Gargždus garsinančiais cepelinais. Renginio vedėja, Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė nuoširdžiu žodžiu susirinkusiuosius paskatino jaukiai bendrystei. Ypatingą susitikimo aurą sukūrė Gargždų muzikos mokyklos mokytojo, Gargždų bendruomenės įsteigtos nominacijos „Taurioji širdis“ laureato Sigito Stalmoko muzikavimas.


Ištikimas kraštiečių susibūrimo dalyvis, Kaimo rašytojų sąjungos narys, dvidešimt aštuonerius metus gyvenęs Vilniuje Vytautas Viskantas ir šįkart sugrįžo į gimtinę švęsti kartu su savo buvusiais bendramoksliais. „Esu išleidęs 10 oficialių knygų, 10 – neoficialių, dar 10 yra kompiuteryje. Rudenį rengiuosi išleisti leidinį, kuriame bus 150 kūrinių su gaidomis. Ne viena daina bus ir apie Gargždus, Minijos vingį“, – susitikime kalbėjo buvęs Gargždų vidurinės mokyklos pirmos laidos abiturientas, Gargždų miesto garbės piliečio, Seimo nario Benedikto Juodkos suolo draugas V. Viskantas.


Prisiminimais ir įžvalgomis kraštiečių vakaronėje dalijosi Gargždų miesto garbės piliečiai, ilgamečiai pedagogai Antanas Žemgulis ir Stasys Globis.


Susitikimo dalyviams perduoti nuoširdžiausi Gargždų miesto garbės pilietės, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos direktorės Aldonos Gedvilaitės-Treijos linkėjimai kraštiečiams. Savo gimtąjį miestą itin mylinti pedagogė į šventę negalėjo atvykti dėl brandos egzaminų sesijos.


Perspektyvoje – net kiemai


Rajono Savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas kraštiečiams papasakojo apie mieste vykdomus pastatų renovavimo darbus, iš dalies finansuojamus iš ES. „Dabar atnaujinamas kino teatras „Minija“ vėl pradės veikti 2014 m. Modernioje salėje bus 196 vietos žiūrovams, bus galima demonstruoti net 3 D filmus. Pradės veikti pirmasis Lietuvoje kino muziejus“, – geromis žiniomis dalijosi rajono vadovas. Jis vylėsi, kad po penkerių metų švęsdami neeilinį miesto gimtadienį jau didžiuosimės už 10 mln. litų renovuotu Gargždų kultūros centru. Meras atskleidė, kad labiausiai širdį jam skauda dėl kelis dešimtmečius netvarkomų miesto daugiabučių kiemų. „Tyrimais įrodyta, kad žmonės, gyvendami jaukioje, gražioje aplinkoje jaučiasi esą vertesni. 2014–2020 m. finansinėje perspektyvoje, tikėkimės, galėsime imtis ir šių darbų“, – sakė V. Dačkauskas.


Rajono vadovas tvirtino jaučiąsis tikru gargždiškiu, mat čia susiklostė jo darbo karjera, čia dukros baigė vidurinę mokyklą, čia poilsiauti atvažiuojanti ir anūkėlė.


Savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė kraštiečiams taip pat sakė esanti laiminga gargždiškė – čia jos šeima, giminės. „Svarbu, kad mums Gargžduose būtų malonu gyventi, kad juose norėtų gyventi ir būsimos kartos“, – ragindama visus teikti savo idėjas, pasiūlymus dėl miesto gyvenimo kokybės gerinimo kalbėjo L. Liutikienė.


Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių