Veiviržėniškiai garsino Lietuvą Bulgarijoje

Veiviržėniškiai garsino Lietuvą Bulgarijoje

Bulgarijoje, Primorsko mieste, vyko tarptautinis jaunimo folkloro festivalis. Jame dalyvavo Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos šokėjų studija „Vija“ ir folkloro ansamblis „Veiviržėlė“.

Šokių studija „Vija“ įkurta 2004 metais. Joje šoka apie trisdešimt nuo 7 iki 18 metų šokėjų. „Vija“ yra parengusi daug koncertinių programų, koncertavo Latvijoje, Bulgarijoje ir daugelyje kitų Lietuvos miestų. Šiai studijai vadovauja šokių mokytoja Sandra Leonauskienė, kuri yra baigusi KU Menų akademiją. Sandra Veiviržėnų gimnazijoje savo darbą pradėjo mokyklai dar nepelnius gimnazijos statuso ir sėkmingai dirba jau 15 metų.

Kartu vykęs folkloro ansamblis „Veiviržėlė“ įkurtas 2004 metais. Jo įkūrėja – Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų skyriaus muzikos mokytoja Jolanta Kudabienė. Ansamblis aktyviai dalyvauja įvairiuose rajono ir respublikiniuose folkloro festivaliuose, pasaulio dainų šventėse.

Šiuos kolektyvus birželio 16–23 dienomis lydėjo gausus būrys dalyvių šeimos narių. Kelionė iš Lietuvos autobusu truko dvi paras, kadangi įveikti į vieną pusę teko daugiau nei du tūkstančius kilometrų. Kai kuriems vaikams ši kelionė suteikė didelį iššūkį ir kartu nepamirštamų įspūdžių, kadangi į užsienį vyko pirmą kartą.

Už galimybę išvykti į tokią kelionę ir dalyvauti tarptautiniame festivalyje turime būti labai dėkingi Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorei Laimai Navickienei, Gargždų muzikos mokyklos direktorei Danutei Ruškytei, kolektyvų mokytojoms, kurios atkakliai ieškojo rėmėjų ir juos atrado. Pagrindinis rėmėjas – Klaipėdos rajono savivaldybė. Dalyvių kelionei finansinę paramą suteikė UAB „Scandia steel“, Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, UAB „Transjuda“, UAB „Trevena“. Dalyvių tėveliams finansiškai taip pat iš dalies teko prisidėti prie šių nepamirštamų atostogų.

Kelionė prasidėjo su nuotykiais. Vos išvykus iš Veiviržėnų teko grįžti atgal – pasigesta vienos šokėjos ir ją lydinčios močiutės, kuri tiesiog supainiojo išvykimo laiką. Sėkmingai surinkti visi pajudėjo smagių, turiningų, nepamirštamų atostogų.

Kelionė tęsėsi per keturias valstybes – Lenkiją, Slovakiją, Vengriją ir Rumuniją. Pirmasis didysis sustojimas Vengrijos mieste Debrecene. Autobusui devynias valandas stovint dalyviai turėjo galimybę susipažinti su gražiu Vengrijos miestu Debrecenu, jo architektūra. Tądien buvo karšta, todėl vaikai džiaugėsi vandens fontanais maudydamiesi juose, jų pavyzdžiu pasekė ir tėveliai. Paragavus vengriško maisto vakarop kelionė pratęsta Bulgarijos link. Didelį įspūdį paliko Rumunijos kalnai. Po dviejų parų pasiektas Bulgarijos miestas Primorskas, kuriame vyko festivalis. Dalyvius šiltai pasitiko administracija, festivalio organizatoriai, kurie vaišino bulgariškais valgiais. Dalyviai čia atliko organizatorių paruoštas užduotis, vienų jų – smėlio skulptūrų statymas. Per šią užduotį lietuvaičiai iš Bulgarijos smėlio sulipdė Lietuvos Gedimino pilį, jos viršūnėje didingai įtvirtindami Lietuvos trispalvę. Dalyviai maudėsi baseinuose, Juodojoje jūroje, deginosi jos paplūdimyje. Organizatorių rengtame Misis ir Misterio konkurse šokių studijos „Vija“ dalyvis Domas užėmė II vietą. Kiekvieną vakarą čia vyko draugystės vakarai, kuriuose dalyviai pristatė savo šalį, koncertavo Primorsko miesto gyventojams ir jo svečiams. Finalinį vakarą nešini savo šalies vėliavomis festivalio dalyviai pajudėjo eisenoje pagrindine miesto gatve. Mūsų kraštiečiai iškilmingai nešė Lietuvos ir Jurgio Šaulio gimnazijos vėliavas. Visi džiaugėsi lietuvių tautiniais rūbais, dainomis, buvo apdovanoti padėkos raštais, atminimo taurėmis, auksiniais festivalio medaliais.

Kad kelionė į namus neprailgtų, nuostabių vairuotojų paraginti sustojo Vengrijos sostinėje Budapešte papramogauti naujame vandens pramogų parke. Vaikams tai buvo labai didelė staigmena.

Sugrįžus į Lietuvą festivalio dalyvius šventiškai su muzika pasitiko Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos bendruomenė, gėlių puokštėmis ir šventiniais helio balionais – nesenai atidarytos Veiviržėnų miestelio gėlių parduotuvės „Gėlės ir ...“ savininkai, dalyvių artimieji, miestelio gyventojai ir svečiai.

Dar kartą nuoširdžiai dėkojame mokytojoms Sandrai ir Jolantai, rėmėjams, organizatoriams už suteiktą galimybę vaikams kartu su savo šeimos nariais dalyvauti tarptautiniame festivalyje garbingai atstovaujant savo miesteliui, gimnazijai, savo tautai, valstybei.

Laimis ir Eglė JASAIČIAI


Taip pat skaitykite:

A. Bogdanovas: seniūnijos nebus jungiamos, planuojamos papildomos lėšos jų infrastruktūrai
Pacientai vis dar sunerimę dėl medicinos paslaugų
Pasaulio kolumbariumai išskirtiniai, Lietuvoje dar nepopuliarūs
Gargždiškius miesto centre kankina sunkiasvorių pragaras
106-osios vėžaitiškių Oninės be patoso, įkvėptos kuklumo
Girkališkiai šventė smagiai ir blaiviai
Jaunuoliai mokėsi verslavimo ir limonado gamybos
Šilauogyno Gribžiniuose vėžaitiškis plėsti nežada
Gardžiuokimės su šakočių kepėjais iš Šakių
Susitikimas su Irena Stražinskaite-Glinskiene
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Jėgos aitvarų instruktoriui pučia palankūs vėjai

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook