11 ir 15 – ne mero naudai, 16 ir 11 – direktoriaus pergalė

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje antradienį svarstymui pateiktos rajono Savivaldybės ir mero ir Administracijos direktoriaus 2021 m. veiklos ataskaitos. Pirmajai ataskaitai nepritarta, antroji ataskaita sulaukė teigiamo įvertinimo.


Valdantieji pasigedo savikritikos
Klaipėdos rajono meras B. Markauskas ataskaitoje atskleidė, kad pernai balandžio mėn. susidariusi naujoji valdančioji dauguma stengėsi jį kuo labiau atriboti nuo sprendimų priėmimo ir jų kontrolės. „Niekada nesu priėmęs vienašališkų sprendimų be pasitarimo su koalicijos partneriais. Bet gal naujoji koalicija tikėjosi dar didesnio susikalbėjimo, nors, žvelgiant į praėjusius metus ir nuveiktus valdančiųjų darbus, panašu, kad vienintelis bendras klausimas, kuriuo jie sutaria, tai kaip įmanoma labiau atriboti Savivaldybės merą nuo sprendimų priėmimų, administracijos, jos vykdomų projektų kontrolės. Visais kitais klausimais koalicija neturi sutarimo ir nedovanotinai delsia dėl svarbiausių projektų ir darbų“, – ataskaitoje apie pernai susiklosčiusią situaciją rašė meras. Tačiau antradienį kalbėdamas posėdyje rajono vadovas akcentavo, kad būtent šiemet su valdančiąja dauguma jau sekasi atrasti tam tikras bendradarbiavimo formas. Tarybos narys, valdančiosios daugumos atstovas, liberalas Nerijus Galvanauskas atkreipė dėmesį, kad bendriems, pozityviems sprendimams susitelkiama esant ekstremalioms situacijoms – pandemijos metu, kilus karui Ukrainoje.
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje valdančioji dauguma (konservatoriai, liberalai, socialdemokratai) – 15 Tarybos narių: A. Adomaitis, A. Balnionienė, V. Dačkauskas, J. Dromantas, J. Dumašius, N. Galvanauskas, A. Gudauskienė, A. Katkus, R. Linkienė, L. Liutikienė, V. P. Normantas, V. Ronkaitytė, V. Skuodas, A. Šiaulys, A. Vasylius – dėl rajono mero B. Markausko ir Savivaldybės 2021 m. veiklos ataskaitos balsuodami susilaikė. Linkėdami sveikatos, kantrybės ir didesnio sutelktumo valdantieji akcentavo, kad mero ataskaitoje yra daugiau panegirikų nei savikritikos.
11 Tarybos narių (tarp jų ir opozicija): R. Cirtautaitė, R. Daubaris, S. Karbauskas, V. Butkus, V. Kura, V. Macijauskas, L. Piaulokaitė-Motuzienė, M. Pocius, V. Riaukienė, R. Simonavičius, A. Vainius posėdyje balsavo už mero ir Savivaldybės 2021 m. veiklos ataskaitą. Diskusijose merui patarta būti tvirtesniam, griežtesniam ir pripažinti, kad darbų būtų buvę nuveikta žymiai daugiau, jei formuojant pirmąją koaliciją meras būtų mokėjęs atsirinkti, kas iš tiesų yra kas.


Linkėjo neprarasti entuziazmo
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje antradienį pateikta ir Savivaldybės administracijos direktoriaus Justo Ruškio praėjusių metų veiklos ataskaita. 16 Tarybos narių balsavus už, 11 susilaikius ataskaitai buvo pritarta.
Ataskaitoje akcentuota, kad pernai pradėta ir įgyvendinama daugybė infrastruktūros projektų, nuosekliai dirbama, kad kuo daugiau rajono vaikų turėtų galimybę lankyti darželius. Įgyvendinti ir ne tokie populiarūs, tačiau labai reikalingi sprendimai. Vienas iš jų – centralizuoti biudžetinių įstaigų buhalteriją, taip pat reikėjo kantrybės dėl rangovų kaltės stringančių Gobergiškės darželio ir Endriejavo kultūros namų statybų. „2021-ieji metai, nepaisant tebesitęsiančios pandemijos, Klaipėdos rajone pasižymėjo darbų gausa ir intensyvumu, o rajono gyventojams atnešė daugybę pokyčių, gerinančių kasdienybę bei jų gyvenimo kokybę“, – ataskaitoje pažymėjo J. Ruškys.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. veiklos ataskaitai pritarė 16 Tarybos narių: A. Adomaitis, A. Balnionienė, V. Dačkauskas, R. Cirtautaitė, J. Dromantas, J. Dumašius, N. Galvanauskas, A. Gudauskienė, A. Katkus, R. Linkienė, L. Liutikienė, V. P. Normantas, V. Ronkaitytė, V. Skuodas, A. Šiaulys, A. Vasylius. Posėdyje pasisakant už balsavimo motyvus Tarybos narys, valdančiosios daugumos atstovas, liberalas N. Galvanauskas teigiamai vertino 2021 m. Administracijos direktoriaus ataskaitą sakydamas, kad J. Ruškys yra vienas iš labiausiai išaugusių ir patobulėjusių vadovų, nors tobulumui ribų nėra. Jis linkėjo J. Ruškiui neprarasti entuziazmo ir ateityje. Liberalas A. Vasylius teigė, kad vertinant visus makroekonominius veiksnius ir mikroorganizacines problemas direktoriaus darbą vertina teigiamai, o ateinantys metai būsią dar geresni.


Replikavo kritikuodami
Balsuojant dėl minėtos ataskaitos susilaikė 11 Tarybos narių: B. Markauskas, R. Daubaris, S. Karbauskas, V. Butkus, V. Kura, V. Macijauskas, L. Piaulokaitė-Motuzienė, M. Pocius, V. Riaukienė, R. Simonavičius, A. Vainius. Opozicionierius S. Karbauskas motyvavo, kad Administracijos direktoriaus postas nėra ta vieta, kur būtų laiko mokytis, tad direktoriaus nepatyrimas trukdė greičiau įgyvendinti suplanuotus darbus. Jis taip pat teiravosi dėl pastaruoju metu sklandančių kalbų apie Savivaldybės darbuotojų mobingą. Po balsavimo pasinaudoję replikos teise Tarybos nariai V. Macijauskas ir R. Simonavičius sakė, kad J. Ruškiui pristigo politinės patirties, savarankiškumo ir gebėjimo suvaldyti mik­roklimatą Savivaldybėje, kai iš pareigų dėl įvairių priežasčių pasitraukė kai kurie patyrę darbuotojai. Be to, priekaištauta, esą per mažai dėmesio skiriama didžiausiai rajono Slengių seniūnijai. Stebėtasi, kad viešaisiais pirkimais (pavyzdžiui, automobilių pirkimu Ukrainai paremti) užsiėmė dvi seniūnijos, o ne Savivaldybės viešųjų pirkimų skyrius. Taip pat jie atkreipė dėmesį, jog, deja, dauguma Savivaldybės darbuotojų vis dar nesugrįžę iš nuotolinio darbo – tad akivaizdu, kad dauguma projektų stringa. Sukritikuotas ir Administracijos direktoriaus pavaduotojų darbas, apie kurį esą neužsiminta 2021 m. direktoriaus veiklos ataskaitoje.


Monika CALZONAITĖ
Mero ir Administracijos direktoriaus veiklos ataskaitas skaitykite „Bangos“ laik­raščio portale www.gargzdai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių