20- metį paminėjusi Agluonėnų bendruomenė rengiasi Mažajai kultūros sostinei

Rugpjūčio 15-ąją, per Žolines, Agluonėnų etnografinėje sodyboje surengta ypatinga šventė – Agluonėnų bendruomenė paminėjo 20 metų veiklos sukaktį. Į iškilmingą vakarą rinkosi bendruomenės nariai, pasipuošę geltonos spalvos akcentais, taip pat svečiai iš kaimyninių Pėžaičių ir Drevernos bendruomenių.
Agluonėniškiams sveikinimo žodį tarė Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė, LR Seimo narys Alvydas Mockus, Agluonėnų seniūnė Laima Tučienė. Jie dėkojo už bendruomenės aktyvumą, kūrybiškumą bei linkėjo tolesnių prasmingų iniciatyvų. Agluonėnų bendruomenė sukakties proga sveikino ir kolegos.
Šventėje prisiminta ne tik nuveikti darbai ir pasiekti rezultatai, bet ir žvelgta į ateitį. 2026 m. Agluonėnai taps Mažąja Lietuvos kultūros sostine – tai suteiks progą garsinti krašto tradicijas, istoriją ir kūrybinius sumanymus visos šalies mastu.
Bendruomenei jau vienuolika metų vadovauja pirmininkė Alina Žilienė. Šiuo metu bendruomenę vienija 83 narius, tačiau pirmininkė kviečia prisijungti ir daugiau Agluonėnų krašto gyventojų: „Kartu galime puoselėti tradicijas, kurti šiuolaikišką, gyvą kultūrinį gyvenimą ir drąsiai priimti naujus iššūkius.“
Asta MARCINKEVIČA
Organizatorių nuotr.: Agluonėnų bendruomenės 20-mečio šventės akimirkos



