• 24 gegužės, 2022
|

30-metė sodininkų bendrija „Agluona“: esame aktyvūs

Klaipėdos rajono savivaldybėje, suteikus adresą ir kodą, su patvirtintais įstatais ir parengtais žemės suplanavimo projektais, sodininkų bendrija „Agluona“ registruota 1991 m. gruodžio 19 d. Šiandien bendrijai vadovauja iniciatyvių valdybos narių komanda, 2020 metų vasarą pakeitusi buvusią ilgalaikę valdybą su jos pirmininke.

Pokyčiai po pokyčių
Vos per pirmuosius kadencijos metus bendrijoje buvo sutvarkyta veiklos dokumentacija, naujai patvirtinti įstatai ir kiti bendrijos veiklai reikalingi dokumentai. Valdybos pirmininkė Jolanta Jurkynienė užmezgė ryšius su valstybinėmis institucijomis, organizavo veiklą, rūpindamasi sodininkų bendruomeniškumu ir saugumu. Bendrijai suteiktas paramos gavėjo statusas, kuris jau turi rezultatus: 2021 m. Klaipėdos rajono savivaldybė skyrė paramą bendrojo naudojimo žemės sklypų kadastriniams matavimams atlikti, plotų ir kelių priežiūrai bei tvarkymui, kelio ženklų įrengimui, taip pat gauta parama iš asmenų, skyrusių 1,2 proc. nuo sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio sodininkų bendrijai „Agluona“. Dalis sodininkų ir kitų asmenų savo dėmesį bendrijai rodo švarindami aplinką, padovanodami valstybinę vėliavą, pašto dėžutę, šiukšlinę, atnaujindami skelbimų lentas.


O kaip be problemų?
Opiausia problema iki 2021 m. bendrijoje buvo kalnai atliekų prie bendrojo naudojimo konteinerių, kurioms išvežti kasmet bendrija samdydavo asmenis bei įmones, išleisdavo dideles sumas lėšų. 2021 metai baigiami suvaldžius atliekų kaupimąsi šalia konteinerių, įrengus prie jų informacinius ženklus dėl atsakomybės už pažeidimus, nepatyrus papildomų išlaidų už atliekų tvarkymą. Kartu su VšĮ „Gargždų švara“, pritarus visuotiniame narių susirinkime, planuojama įrengti modernią atliekų surinkimo aikštelę sodininkams, mokantiems sodininko tarifą.

Planai ir realybė
Kaip teigia bendrijos valdybos pirmininkė J. Jurkynienė, 2022 metų užduotis – kiek įmanoma kokybiškiau tvarkyti pagrindines asfaltuotas gatves, kurios per daugelį metų vietomis virto žvyrkeliais, išsimušė duobės. Tam reikia pinigų, o bendrijoje esama ir nemažai skolininkų, dėl kai kurių net gali tekti pakovoti teisme. „Apmaudu dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos atsisakymo įrengti iškiliąją perėją nesaugioje pėstiesiems ir vairuotojams sankryžoje, kuri bendriją dalija į dvi puses, bet džiugu, kad išsiuntus prašymą buvo įrengti ribojantys greitį sankryžoje ir įspėjantys kelio ženklai, todėl bendrija tapo labiau matoma, – pasakoja pašnekovė. – Sodininkų bendrijos „Agluona“ iniciatyva, pritarus tam visuotiniame narių susirinkime ir suderinus su institucijomis, jos patikėjimo teise valdomoje teritorijoje šiemet pastatyti gyvenamąją zoną nurodantys ir sunkiasvorių mašinų eismą ribojantys ženklai, siekiant užtikrinti bendrojo naudojimo plotų ir vidaus kelių tausojimą, asmenų bei turto saugumą.“

Sodininkų bendrijos „Agluona“ valdyba (iš kairės): R. Blauzdys, D. Gaidamavičienė, pirmininkė J. Jurkynienė, Ž. Raudonė, S. Vėlavičius.


Stiprybė bendrystėje
„Viskas prasideda nuo mažų dalykų, – sako J. Jurkynienė. – Bendruomenė nesukuriama vos panorėjus. Bendriją galima likviduoti, tačiau žmonės liks… Kas pasirūpins jais, jei vienas kitam svetimi? Šiandien dar daug nežinia ko piktų, nepatenkintų. Kada kiekvienas supras, kad būtent vienybėje ir bendrystėje yra stiprybė?! Bendruomenės narius turi sieti panašūs tikslai ir vertybės, pojūtis būti šeimininku tos teritorijos, kurioje gyveni ar kur mielai lankaisi vasaros sezonu.“ Pasak valdybos pirmininkės, šiemet pirmą kartą bendrijos gyvavimo istorijoje buvo organizuota mugė ir Rasų (Joninių) šventė, vyko švaros ir tvarkos akcijos, sodintos gėlės visų akims džiuginti, o jubiliejus švenčiamas ir naujieji 2022-ieji metai pasitinkami pačių sodininkų papuoštos eglutės įžiebimu.


„Agluonos“ sodininkų bendrijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių