• 29 gegužės, 2022
|

5 dalykai, į kuriuos vertėtų atsižvelgti renkant kalėdinę dovaną

Dovanos džiugina ir vaikus, ir suaugusiuosius, tačiau ne visada yra paprasta išrinkti tikrai puikiai tinkančią dovaną. Kartais pernelyg skubama ir nesusimąstoma, ar įteikta dovana gavėjui tikrai patiks, todėl dovanų pirkimo niekuomet nepasilikite paskutinei dienai. Jei laikysitės kelių pagrindinių taisyklių, tikėtina, kad išrinkti tinkamą dovaną galėsite gerokai paprasčiau, ir tam prireiks dar mažiau laiko. Taigi, ką svarbu įvertinti renkant tinkamą dovaną?

Nustatykite dovanai skirtą biudžetą

Jei dovanos paieškas vykdysite Pigu.lt parduotuvėje, čia galėsite pasirinkti itin patogius prekių atrankos filtrus, kurie jums padės paspartinti paiešką. Pirmiausia galite nuspręsti, kokią pinigų sumą skirsite ieškomai dovanai, ir tai leis gerokai greičiau atrasti palankiausias galimybes. Pavyzdžiui, jei vienai dovanai skirsite 30 eurų, galėsite pasirinkti kainų intervalą iki šios sumos, ir netrukus rasite tas prekes, kurios patenka į būtent šią kainų kategoriją. Jei dovanų tenka pirkti ganėtinai daug, tokiu atveju galima pasirinkti tam tikrą kategoriją, ir nustatyti prekių rikiavimą nuo pačios mažiausios kainos: tokiu atveju galėsite greičiau rasti tokias prekes, kurių kaina yra mažiausia.

Dovanos gavėjo amžius

Kalėdinės dovanos įteikiamos ir vaikams, ir suaugusiesiems, tad renkant tam tikras dovanas naudinga atsižvelgti ir į tai, kokiai amžiaus grupei jos yra pritaikytos. Pavyzdžiui, jei vykdami į svečius pas draugus nuspręsite padovanoti stalo žaidimą visai šeimai, pasidomėkite, kokio amžiaus vaikai jau gali žaisti tam tikrus žaidimus, ir tokiu atveju būsite užtikrinti, kad dovana tikrai tiks visiems šeimos nariams. Dovanos gavėjo amžius taip pat yra aktualus ir kitose situacijose: pavyzdžiui, kai renkate kvepalus ar tam tikrus aksesuarus.

Dovanos gavėjo pomėgiai

Jei dovanos gavėjas turi tam tikrų pomėgių, natūralu, kad jam išrinkti dovaną tampa kur kas paprasčiau. Pavyzdžiui, žvejys tikrai džiaugsis, jei gaus naują meškerę, gyvūnų mylėtoją maloniai nustebins išsami enciklopedija, ir t.t. Rinkdami dovaną turėtumėte gerai pagalvoti, kaip dovanos gavėjas dažniausiai leidžia savo laisvalaikį, pasvarstykite, ar jis nekolekcionuoja tam tikrų daiktų, ir t.t. Jei dovanos gavėjas dievina keliones ir visą savo laisvą laiką stengiasi praleisti gamtoje, padovanokite jam kelionėms ar iškyloms skirtų daiktų: puikiu pasirinkimu gali būti kokybiškas termosas, šiltos pirštinės, vėjui ir drėgmei atspari striukė, ir t.t.

Parduotuvėse siūlomos dovanų idėjos

Kartais patiems yra gana sudėtinga apsispręsti dėl dovanos, todėl galima pasidomėti, kas yra siūloma įvairiose parduotuvėse (internetinėse prekybos vietose taip pat rasite nemažai patarimų). Šiandien yra siūlomos labai įvairios kalėdinės dovanos moterims ir vyrams: tai gali būti jau paruošti dovanų rinkiniai, originaliai supakuotos dovanos, ir t.t. Tikėtina, kad savo mėgstamose parduotuvėse galėsite rasti tikrai puikių dovanų idėjų, o tuomet, jei jums būtų sudėtinga apsispręsti, galėsite pasitarti su konsultantais, kurie jums tikrai padės išrinkti pačią tinkamiausią dovaną.

Ar galima pasiteirauti, kokios dovanos norėtų vienas ar kitas asmuo?

Nors dažniausiai norime, kad dovana būtų staigmena, tačiau kartais tikrai naudinga pasiteirauti, ką vienas ar kitas asmuo pageidautų gauti Kalėdų proga. Vaikai dažniausiai rašo laiškus Kalėdų seneliui, todėl tėveliai visada žino, kokių dovanų tikisi jo atžala, tačiau atspėti suaugusiųjų norus kartais yra tikrai labai sudėtinga… Vis dėlto, visuomet galima paprašyti šeimos narių ar artimų draugų sudaryti pageidaujamų dovanų sąrašą, ir tai tikrai padės priimti tinkamiausius sprendimus. Tame pačiame sąraše neretai atsiduria labai skirtingos vertės dovanos, taigi, jūs tikrai galėsite išrinkti tokią, kurią nupirkti leidžia jūsų finansinės galimybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių