Sudomino ozono terapija
„Pastebėjau, kad mano draugė, brandaus amžiaus moteris, staiga tapo daug energingesnė, geresnės nuotaikos, pasigyrė, kad išbandė ozono terapiją. Norėčiau apie ją sužinoti daugiau – ar tai nekenkia sveikatai?“ – teiraujasi Lina.
Gydytojas anesteziologas-reanimatologas, ozonoterapijos specialistas Albertas Albertjanas:
„Tai – sveikatinimo procedūra, naudojama profilaktiniais, sveikatinimo tikslais tiek kartu su įprastais gydymo būdais, tiek ir atskirai. Ozono terapija jokio pašalinio poveikio neturi, ją galima gana plačiai taikyti. Jokios alerginės reakcijos ši terapija nesukelia, nes ozonas pats turi priešalerginių savybių. Po ozono procedūrų ženkliai pagerėja alergijomis ir astma sergančių pacientų būklė. Jie gali sumažinti, o kartais ir visai atsisakyti vaistų. Ozono terapija ypač naudinga pervargusiems, depresyvios nuotaikos apimtiems, dirbantiems daug streso keliantį darbą, nusilpusį imunitetą turintiems asmenims. Ozonas padeda ir vyresnio amžiaus žmonėms, ir vaikams.
Po šių procedūrų pastebimas teigiamas poveikis kraujotakos sistemai, ozono terapija gerina širdies darbą, raminamai veikia nervų sistemą, pagerėja nuotaika, paspartėja medžiagų apykaita. Dėl to ji labai tinka ir sergantiems ateroskleroze, cukralige, ypač II tipo. Esame pastebėję, jog po ozono terapijos procedūrų ima gyti kojose atsivėrusios žaizdos. Taip pat galima ozono terapiją naudoti ir įvairiems skausmams malšinti. Net gydant lėtinį skausmą ar migreną, ten, kur sunkiai padeda tradiciniai vaistai, ozono terapija visada duoda teigiamą efektą.
Procedūra neužima daug laiko ir yra saugi. Kadangi įkvėpti didelės koncentracijos ozono mes negalime, jis į suaugusiųjų organizmą patenka intraveniniu būdu. Vaikams procedūra dar paprastesnė – ozono ir deguonies mišinys įvedamas rektaliniu būdu. Ozonas, susijungęs su krauju, pavirsta taip vadinamais ozonidais, kurie ilgai cirkuliuoja organizme, palankiai veikdami įvairių organų veiklą.
Paprastai norint geriausio poveikio, daroma 10 ozono terapijos procedūrų, kurių viena trunka vos pusvalandį. Jei žmogus serga lėtinėmis ligomis, dažnai apimtas depresyvios nuotaikos, rekomenduojama pasidaryti du ozono terapijos kursus per metus – pavasarį ir rudenį.“