Nupjauti medžius leidimą gavo

Autorės nuotr.: nors leidimas Gargžduose prie Pušų g. 44 namo buvo išduotas kirsti paprastąjį ąžuolą ir paprastąją eglę, šalia jų kažkas paguldė ir liepą, ir tują, o vėliau – ir pušį, ir nugenėtos rožės sausas šakas.

„Vieni medžius sodina, kiti pjauna. Man gaila kiekvieno medžio, o čia, Pušų gatvėje, net krūptelėjau: pievelėje prie daugiabučio gulėjo eglė, liepa ir net ąžuolas. Iš kamienų matėsi, kad medžiai sveiki, kam jie užkliuvo?“ – susijaudinusi kalbėjo gargždiškė Valerija (pavardė redakcijai žinoma), paskambinusi į „Bangos“ redakciją. Įsitikinome, kad minėti medžiai tikrai guli nurodytoje vietoje ir išsiaiškinome, kad jie nupjauti nesavavališkai.
Žmonės vis jautriau reaguoja dėl kertamų miškų, pavienių medžių ir jiems rūpi, ar tai kažkieno piktadarystė, ar su institucijomis suderinti leistini veiksmai. Gargždiškė Valerija, pamačiusi netoli gatvės suvilktus gražius medžius, užkalbino šakas nešusį vyriškį, kuris sakė, kad medžiai nupjauti gavus Savivaldybės leidimą. „Buvo pasodinti arti namo. Girdėjau, kad kažkokia moteris gimus sūnui pasodino ąžuolą, o kai gimė dukra – eglę. Kur dabar ta moteris, nežinau, o medžiai jau dideli užaugo, užstoja šviesą“, – sakė vyriškis.
Gargždų seniūnė Indrė Žiedienė patvirtino, kad Pušų gatvėje prie daugiabučio pašalinti tie medžiai, kuriuos šalinti buvo išduotas leidimas: „Leidimus išduoda Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija, sudaryta Savivaldybės tarybos sprendimu. Klaipėdos rajono savivaldybėje šiuo metu medžių genėjimo bei šalinimo darbus (pagal seniūnijos užsakymą) vykdo UAB „Arbora“, pagal sutartį, pasirašytą su Klaipėdos rajono savivaldybės administracija. Nupjautus medžius išsiveža paslaugą vykdanti įmonė.“
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova informavo, kad prie vieno Pušų g. daugiabučio medžiai nukirsti, nes augo nepakankamu atstumu (iki 3 m) nuo pastato ir gadino jo fasadą. Medžių šakos rėmėsi į pastato langus.
„Visi leidimai kirsti medžius yra viešinami Savivaldybės interneto svetainėje. Čia nurodoma, kur išduoti leidimai kirsti medžius, pateikiamas jų vertinimas ir kita svarbi informacija: https://klaipedos-r.lt/zeldiniai/visuomenes-informavimas-zeldiniu-klausimais/. Sprendimui šalinti želdinius turi pritarti Tarybos sudaryta Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija. Šiemet Gargžduose išduoti 8 leidimai kirsti medžius, prie daugiabučių tik 1 – Pušų g. 44“, – paaiškino E. Badalova.
Kad tokios situacijos nepasikartotų, kai tenka pjauti gražius, sveikus medžius, gyventojai, kaip sakė Gargždų seniūnė, turi žinoti, kad savivaldybės teritorijoje (išskyrus privačiuose žemės sklypuose) sodinti, prižiūrėti, pertvarkyti želdinius galima tik suderinus su tos vietos seniūnu ir vadovaujantis galiojančiais teritorijų planavimo dokumentais bei teisės aktais. Savavališkai sodinti medžius, krūmus ir kita – draudžiama.
Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių