Pacientė jautėsi blogai – pasiūlė nuotolinę konsultaciją

Į „Bangos“ redakciją kreipėsi skaitytoja, sujaudinta Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro darbo ypatumų: sukilusį kraujospūdį ir dusulį pasiūlė gydyti nuotoliniu būdu. Tuo tarpu klaipėdiškiai medikai patarė kuo skubiau atvažiuoti į polikliniką apžiūrai ir tyrimams.

Pagalbą rado Klaipėdoje

Giedrė (redakcijai vardas ir pavardė žinomi – aut. pastaba), turinti įvairių sveikatos problemų: sunkios formos astmą, alergijų, pasakojo, kad vieną vakarą pasijutusi itin blogai. „Plaučiai tiesiog cypė, sustiprėjo dusulys, iki 220 pakilo kraujo spaudimas“, – savo būseną prisiminė pašnekovė. Atvažiavus greitajai pagalbai moteriai suleista vaistų, jai pagerėjo, tą vakarą ji atsisakiusi važiuoti į ligoninę. „Ryte kreipiausi į Gargždų PSPC registratūrą, mano šeimos gydytoja nedirbo – nurodė kreiptis į kitą. Klausiu, ar galiu atvažiuoti? Man atsakė, kad ne – šeimos gydytojai konsultuoja tik nuotoliniu būdu. Likau nustebinta – juk simptomai primena net plaučių uždegimą, aukštas kraujospūdis, tai kaip šeimos gydytoja gali konsultuoti tik nuotoliniu būdu, manęs net neapžiūrėjusi?“ ‒ stebėjosi Giedrė. Nepasitikėdama konsultacija nuotoliniu būdu, nes jautėsi itin blogai su aukštu kraujo spaudimu, ji ryžosi paskambinti į Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinę polikliniką. „Išgirdusi mano nusiskundimus gydytoja pulmonologė iškart pasakė: jei tik galite, tuoj atvažiuokite. Matyt, buvo koks laisvo laiko tarpas, nes žmonės Konsultacinėje poliklinikoje registruojami griežtai pagal laiką“, – pasakojo moteris. Pašnekovė pasidžiaugė Klaipėdoje greitai gavusi visą reikiamą pagalbą: „Padarė kraujo tyrimą, nusiuntė pas kardiologą, vaistus suleido – viską padarė.“

Tą pačią dieną Giedrė lankydamasi pas gydytojus Klaipėdoje sulaukė skambučio iš Gargždų PSPC. Slaugytoja pranešusi, kad yra galimybė gauti skiepą. „Ar jūs paklausėt, o kaip aš jaučiuos? – nusivylimo neslėpė „Bangos“ pašnekovė. – Aukštas kraujospūdis, esu alergiška. Abejoju, ar aš galiu skiepytis? Man medikė atsakė: „Na, tai kai norėsi, susirasi mus ir pasiskiepysi.“ Giedrė redakcijai sakė nustebusi dėl tokio atsainaus požiūrio.

Jei blogai – atvykti neklausinėjus

Gargždų PSPC vyr. gydytojas Petras Serapinas „Bangai“ teigė, kad šiuo metu atėjimas į polikliniką visada galimas, bet pirmiausia geriau pradėti nuo skambučio. „Jei darbą vykdytume kaip prieš pusantrų metų ir visus kviestume ateiti, tai karantino metu turėtume pilnus aukštus žmonių. Tai sukeltų koronaviruso riziką, ypač nepasiskiepijusiems pacientams. Dabar šeimos gydytojai konsultuoja ir nuotoliniu, ir kontaktiniu būdu, tačiau tik nuotoliniu būdu konsultuojančių gydytojų nėra, – situaciją aiškino poliklinikos vadovas. – Dalis žmonių kreipiasi į šeimos gydytojus dėl lėtinių ligų gydymo tęsimo – vaistų išrašymo. Jei ką reikia koreguoti, kai kuriais atvejais tai galima aptarti telefonu.“ Anot P. Serapino, dėl minėto Giedrės atvejo turbūt įvyko nesusikalbėjimas.

P. Serapinas atkreipė dėmesį, kad jei pirmoji pagalba nėra reikalinga, pacientams rekomenduojama pirmiausia paskambinti, po konsultacijos nuotoliniu būdu šeimos gydytojas įvertina, ar reikia atvykti pacientui ir ar skubiai, ar vėliau. „Šiuo metu ateina nuo 10 iki 30 proc. pacientų, ‒ kalbėjo Gargždų PSPC vyr. gydytojas. – Tačiau jei pacientas jaučiasi itin blogai: aukštas kraujospūdis, dusulys, odos bėrimas – reikėtų nebeklausinėti, o iškart atvykti į polikliniką, pirmoji pagalba suteikiama vietoje.“ Tiesa, P. Serapinas akcentuoja, kad jei įtariama koronavirusinė infekcija – geriau nevykti ir konsultuotis telefonu arba vykti į ligoninę, kur yra specialūs COVID-19 skyriai. Anot vyr. gydytojo, pasitaiko nesklandumų. Jei nesiseka spręsti situacijos, yra galimybė kreiptis į administraciją, taip pat į jį patį.

P. Serapinas informavo, kad daugiau negu 70 proc. visų gydytojų Gargždų PSPC yra pasiskiepiję, o dalis – persirgę koronavirusu, taigi, apytiksliai 90 proc. medikų turi imunitetą.

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių