Komandiruotės į užsienį nesuprantamos ubago mąstymui

Estija, Lenkija, Portugalija, Vokietija, Bulgarija, Čekija – tai šalys, į kurias šiemet buvo ar bus komandiruoti kai kurie Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos darbuotojai. „Tai ne turistinės kelionės, – piktų liežuvių kalbas nutraukia Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas. – Vykstama pasisemti patirties, žinių, kad teigiamą užsienio patirtį būtų galima pritaikyti ir Klaipėdos rajone.“

Iš viso komandiruotėms į užsienį iki spalio mėnesio išleista 8 960,49 Eur iš rajono Savivaldybės biudžeto.

Prašo kone žemindamiesi

Pasak Administracijos direktoriaus S. Karbausko, pasiūlymų dėl komandiruočių, mokymų gaunama daug ir labai įvairių. Kviečiama stažuotis net Izraelyje. Tačiau toli gražu ne į visus reaguojama. Vertas dėmesio būna 1 iš 10 pasiūlymų.

„Komandiruotėms yra numatyta ne itin didelė suma (tačiau papildomai ir neprašėme lėšų). Esu įsitikinęs, kad pasisemti teigiamos patirties būtina. Jei, pavyzdžiui, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius niekur nevažiuos, tai ir negalės įvardinti, ko dar trūksta pas mus, ką dar galime padaryti. Užsisėdėjimas vienoje vietoje gresia stagnacija. O tiems, kuriems komandiruotės atrodo tik bergždžias lėšų švaistymas, yra būdingas ubago mąstymas. Sutinku, kad išlaidauti nereikia, tačiau tobulintis būtina. Grįžus visą informaciją suvirškinti ir vėliau pasidalinti savo žiniomis“, – kalbėjo S. Karbauskas.

Anot jo, būtų kita kalba, jei tas pats darbuotojas prašytųsi į komandiruotę užsienyje kas mėnesį, tačiau dabar į tai visiškai nepanašu: „Kiti labai kuklindamiesi, vos ne žemindamiesi prašo, ar gali vykti. Tai man labai krito į akį.“

Mokslas ir žinios kainuoja

Pats Administracijos direktorius per savo vadovavimo laikotarpį buvo dviejose komandiruotėse užsienyje. Liepą dalyvavo Estijos Mardu miesto 35-ųjų metinių renginiuose. O rugpjūtį vyko į Portugaliją, kur sėmėsi patirties kaip Vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ valdybos narys.

„Savivaldybės darbuotojai, išvažiuojantys į komandiruotes, pasijunta lyg darytų ką blogo, virstų nusikaltėliais. To neturėtų būti. Man net gaila, kai kažkam nepasiseka išvykti. Dėl pabėgėlių klausimo, socialinio būsto buvome nutarę siųsti į komandiruotę Turto valdymo ir Socialinės paramos skyriaus darbuotojas į Prancūziją, tačiau nesusidarė grupė“, – pasakojo Administracijos direktorius S. Karbauskas.

Į brangiausią komandiruotę užsienyje šiemet kitą savaitę išskris Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Liepinis ir Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas G. Kasperavičius. Jie vyks į informacinę kelionę Vokietijoje, Šiaurės Reino-Vestfalijos federacinėje žemėje. Tai Savivaldybės biudžetą patuštins per 4 200 eurų.

„Susipažinsime su inovatyviais projektais, gatvių apšvietimo sprendimais. Numatyta ir energijos vartojimo efektyvumo, pastatų renovacijos tematika, domėsimės ir inovatyviu bei darniu atliekų tvarkymu. Bus pateikta pavyzdžių, kaip išnaudoti buvusias industrines teritorijas ir pan. Jei virsime tik savose sultyse, nieko nebus. Žinoma, internetas visagalis, tačiau kartais reikia kažką ir savo akimis pamatyti, pačiupinėti. Mokslas ir žinios visame pasaulyje kainuoja“, – įsitikinęs dar prieš pat kelionę pakalbintas V. Liepinis.

Dienpinigių dydį lemia šalis

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Centrinės buhalterijos skyriaus vedėja Ramutė Čeledinienė informavo, kad komandiruotpinigiai priklauso nuo užsienyje praleistų dienų skaičiaus ir nuo šalies, į kurią komandiruotas asmuo, patvirtintos dienpinigių normos. Jei būtumėte komandiruotas į Japoniją, per dieną gautumėte 76 eurus komandiruotpinigių, į Vokietijos Federacinę Respubliką, Norvegiją – 58 eurus. Mažiausi dienpinigiai būtų mokami išvykus į Somalio Respubliką – 19 eurų per dieną, lygiai tiek pat ir Svarilando Karalystėje, Lesoto Karalystėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content