Vardų našta kartais net triguba

Mūsų šalyje neregistruojami trigubi vardai, sumažėjo ir dvigubų. Tačiau prieškariu gimusiems vaikams tėvai kartais suteikdavo tris vardus. Jų randama bažnytinėse knygose.

Veiviržėniškis Jonas Danielkus visą gyvenimą šaukiamas Jonu, nors jo dokumentuose – trigubas vardas. Antrąjį savo vaiką tėvai gausiai apdovanojo: Jonas Jeronimas Kęstutis Danielkus.

„Mama buvo išrinkusi dvigubą – Jeronimas Kęstutis, bet dėdė Jonas, vežęs į bažnyčią krikštyti, pridėjo ir savo vardą, – trigubo vardo istoriją atskleidė 76-erių metų veiviržėniškis. – Išvežus dėdę Joną į Sibirą, visi mane pradėjo vadinti Jonu. Ir iki šiol esu Jonas, per Jonines mane sveikina – esu patenkintas.“

Taigi kiti du vardai – tik dokumentuose. Vyras linksmai pasakojo, kiek vargo patyręs, kai reikėjo keisti asmens dokumentus, nes kiekvienam teko pildyti atskirą dokumentą.

Humoro gyslele apdovanotas veiviržėniškis, paklaustas, kaip jis, pasiligojęs ir metų naštos spaudžiamas, sugeba taip gražiai sutvarkyti plačią savo sodybos teritoriją, šmaikštauja: „Tai kad ne vienas išeinu dirbti: Jonas Jeronimas Kęstutis Danielkus ir aš.“

Pašnekovas pasakojo, kad iš penkių vaikų šeimoje jam vieninteliam suteiktas trigubas vardas, o dviem broliams ir seseriai – po du: Algimantas Juozas, Antanas Gražvydas ir Gražina Valė.

Rajono Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Dalia Freigofaitė akcentavo, kad Lietuvoje neregistruojami trigubi vardai – tai populiaru užsienio šalyse. „Šiemet mūsų skyriuje apskaityti 2 užsienyje gimę vaikai, kuriems tėvai suteikė trigubus vardus“, – pasakojo ji. Tai Prancūzijoje pasaulį išvydęs Raphael Dorian Alexandre, kurio tėvas prancūzas, o mama gyvenamąją vietą deklaravusi Klaipėdos rajone, bei Mona Lisa Apolonia, kurios gimtinė Libanas, o mamos deklaruota gyvenamoji vieta – irgi Klaipėdos rajone.

D. Freigofaitės teigimu, tik užsienyje populiarūs ir dvigubi vardai, nors ankstesniais metais lietuviai taip pat mėgo savo atžaloms suteikti du. „Šiemet jų labai mažai – mūsų rajone nebepopuliaru dvigubinti vardus, nes dėl jų gyvenime kyla nepatogumų“, – sakė D. Freigofaitė. Juk retai žmogus šaukiamas dviem vardais – paprastai vienu. O jeigu šeimoje vaikas vadinamas vienu, mokykloje – kitu, ir dar tuo, kurio jis nemėgsta… „Negalima tą patį žmogų vadinti skirtingais vardais“, – akcentavo D. Freigofaitė.

Taigi pasitaiko, jog dvigubą vardą tenka keisti. Ypač jautrūs paaugliai, tačiau šiems norint keisti vardą, būtinas abiejų tėvų sutikimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content