Ne visi paslaugų teikėjai, kuriems leista vykdyti veiklą karantino metu, laikosi reikalavimų

Leidus dirbti ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą tiesioginį įėjimą iš lauko ir galinčioms reguliuoti pirkėjų srautą, paslaugų teikėjai privalo užtikrinti COVID-19 valdymo priemones.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai praėjusį savaitgalį tikrino, kaip paslaugų teikėjai laikosi reikalavimų, skirtų užkirsti kelią virusui plisti visuomenėje. Šeštadienį, balandžio 18 d., reikalavimų nesilaikančių paslaugų teikėjų skaičius Klaipėdos apskrityje sudarė 16 proc. visų šioje apskrityje patikrintų paslaugų teikėjų.

Paslaugų teikėjai privalo laikytis būtinųjų visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų, t. y. užtikrinti, kad būtų ribojamas pirkėjų srautas, kad būtų sužymėti ne mažesni kaip 1 metro tarpai tarp pirkėjų eilėse, kad būtų įleidžiami tik kaukes (ar kitą veido apsaugą) dėvintys ir ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis atvykę pirkėjai, kad prekybos vietose būtų skelbiami įspėjimai apie tai, jog rizikos grupių asmenims nerekomenduojama lankytis parduotuvėse, taip pat pasirūpinti, jog būtų laikomasi kitų karantino reikalavimų.

Parduotuvės privalo prie įėjimo pateikti informaciją apie tai, jog:

• nerekomenduojama prekybos vietose lankytis rizikos grupės asmenims, t. y. vyresniems nei 60 metų amžiaus ir turintiesiems lėtinių susirgimų, tokių, kaip širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, lėtinės kvėpavimo organų ligos, lėtinės inkstų ligos ir kt.; be to, tokiems asmenims nerekomenduojama ir dirbti prekybos vietose;

• visiems asmenims būtina laikytis asmens higienos (rankų higienos) ir kosėjimo, čiaudėjimo etiketo.

Gerai matomoje vietoje turi būti pirkėjų rankų higienai skirtas dezinfekcinis skystis ir (arba) vienkartinės pirštinės.

Ne maisto prekių parduotuvės ir įvairių buitinių, remonto ar kitų paslaugų teikėjai turi užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kvadratinių metrų patalpų plotą vienam klientui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną klientą. Paslaugų teikėjams numatomas papildomas ribojimas – tiesioginis kontaktas su klientu turi būti ne ilgesnis nei 20 minučių.

Paslaugų teikimo vietoje gali dirbti tik sveiki darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų susirgimų požymių (pavyzdžiui, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.). Turi būti nuolat stebima darbuotojų sveikata, matuojama darbuotojų kūno temperatūra iškart jiems atvykus į darbą.

Prekybininkams rekomenduojama matuoti visų pirkėjų kūno temperatūrą prie įėjimo ir neįleisti tų pirkėjų, kuriems konstatuojamas karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių – karščiuoja, kosėja, čiaudi, sloguoja, pasižymi pasunkėjusiu kvėpavimu.

Senjorams ir visiems lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims rekomenduojama nesilankyti parduotuvėse ir naudotis jaunesnių artimųjų, savanorių pagalba.

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content