• 11 rugpjūčio, 2022
|

A. Pranckevičius: ES turi ryžtingiau ginti demokratijos vertybes pasaulyje

A. Pranckevičius

Spalio 23 dieną Strasbūre viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Konferencijos dėl Europos ateities plenarinėje sesijoje. Joje aptartos konferencijos skaitmeninėje platformoje bei Europos piliečių forumuose, nacionaliniuose renginiuose pateiktos piliečių idėjos.

Pasisakydamas plenarinės sesijos metu, viceministras pabrėžė būtinybę Europos Sąjungai (ES) ginti demokratijos vertybes ir žmogaus teises tiek ES viduje,  tiek ir kaimyninėse šalyse bei pasaulyje. ,,Vakarų Balkanų valstybių ir Rytų partnerių ateitis priklauso nuo ES ryžto. Turime ir toliau išlikti vieningi ir tvirti gindami demokratijos ir žmogaus teisių vertybes ir nepasiduoti autoritarinių režimų spaudimui“, – pabrėžė viceministras.

Plenarinėje sesijoje dėmesio skirta ir Lietuvai ypač aktualiai migracijos temai. Savo pasisakyme viceministras atkreipė dėmesį ir ragino ES daugiau dėmesio skirti kylantiems migracijos iššūkiams.

,,Girdime Lietuvos piliečių ir kitų europiečių lūkestį, kad ES geriau ir vieningiau tvarkytųsi su visai ES kylančiais migracijos iššūkiais. Turime tvirtai užkirsti kelią Baltarusijos režimo vykdomiems žmogaus teisių pažeidimams ir hibridinei atakai, kuria ES baudžiama už savo principingą vertybinę laikyseną ir pagalbą laisvę mylintiems Baltarusijos žmonėms.“

Viceministras atkreipė dėmesį į konkrečius Lietuvos pasiūlymus dėl stipresnės išorės sienų apsaugos  ir hibridinių atakų prevencijos, kurie taip pat užtikrintų pagarbą žmogaus teisėms ir orumui,  prisidėtų prie didesnio piliečių pasitikėjimo ES.

Lietuva pasisako už tai, kad Konferencija būtų skirta ES piliečių dialogui dėl to, kaip pasitelkti  Sąjungą sprendžiant aktualius šiandienos iššūkius nuo migracijos iki klimato kaitos ir skaitmeninės transformacijos. Svarbu, kad nepaisant pasitaikančių nesutarimų, būtų sutelktos  šalių narių ir institucijų pastangos dėl konkrečių politikos pasiūlymų įgyvendinimo.

Šeštadienį Strasbūre plenarinėje sesijoje ir darbo grupėse dalyvavo vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius, Seimo narys Lukas Savickas ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovas V. Mitkus. Konferencijos dėl Europos ateities nariai taip pat yra Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Seimo narė Rūta Miliūtė, Europos Parlamento narys Andrius Kubilius. Kita Plenarinė sesija vyks gruodžio 18 dieną.

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių