Abiturientai gaus skaitmeninius brandos atestatus

Asociatyvi nuotr.

Naujovė abiturientams: 2023 m. brandos atestatai bus elektroniniai. Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM), taip nuspręsta, nes elektroniniai dokumentai būtų patogiau ir mokyklai, ir mokiniams. 


Kaip teigia Nacionalinės švietimo agentūros atstovė Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė, mokyklos brandos atestatus galės atspausdinti, atestatą galės atsispausdinti ir pats mokinys. Ši naujovė jau pristatyta mokyklų bendruomenėms ir savivaldybių administracijos atstovams.
„Dėl to, kad būtų patogiau ir mokyklai, ir mokiniams. Visų pirma mokiniui nebereikės prašyti mokyklos išduoti dublikato, jį pametus ar kitaip praradus, nebereikės atvykti į mokyklą. Abiturientas ar mokykla mokymosi pasiekimus įteisinančius dokumentus galės atsispausdinti, peržiūrėti, atsisiųsti. Dokumentus mokiniai nuo 14 metų turės galimybę pasiekti prisijungę internetu. Asmens tapatybė bus nustatoma Lietuvoje naudojamomis atpažinties priemonėmis. Bet jei asmuo neturės galimybės pasinaudoti internetu, parsisiųsti atestato iš Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro, išspausdinti galės ir mokykla, išdavusi šį dokumentą“, – paaiškino ŠMSM.
2022 m. gruodžio pradžios duomenimis, prašymus 2023 metais laikyti egzaminus Lietuvoje pateikė 27 621 kandidatas.


Parengta
pagal pranešimą spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių