Administracijos vadovų komandoje – senas politikos vilkas Č. Banevičius

Č. Banevičius Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas pradės eiti nuo rugpjūčio 3 d. Jis jau 7-tą kadenciją iš eilės yra išrinktas į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą. Praeityje ėjo ir Klaipėdos rajono mero pareigas, ir Administracijos direktoriaus, ir Administracijos direktoriaus pavaduotojo.

Nors liepa – atostogų metas, ketvirtadienį nuotoliu posėdžiavusi Klaipėdos rajono savivaldybės taryba apsvarstė 22-ejų sprendimo projektų posėdžio darbotvarkę, 1 informaciją. Posėdyje dalyvavo 26 rajono Tarybos nariai. Pagalius kišo jau ne alinantis karštis, o politikavimas. Skambėjo ir kaltinimai, ir atsiprašymai – priimta nemažai svarbių politinių sprendimų. Nuspręsta nuo 2022 metų sausio 1 d. centralizuoti Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos tvarkymą, 50 eurų padidinta dotacija tėvams, vedantiems vaikus į privačius darželius. Nuo šiol ji sieks 250 eurų per mėnesį. Slaptu balsavimu patvirtintas naujasis Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Banevičius.Administracijos vadovų komandoje – senas politikos vilkas Č. Banevičius.

Pareigos gerai pažįstamos

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas informavo, kad birželio 29 d. buvo parengtas jo potvarkis dėl Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo kandidatūros teikimo. Tiems Tarybos nariams, kurie norėjo, buvo organizuotas kandidatūros pristatymas, Č. Banevičius pats prisistatė, atsakė į klausimus.

Kadangi dauguma vietos politikų gana gerai pažįsta ilgametį politiką Č. Banevičių, jis prisistatydamas nedaugžodžiavo: „Noriu padėkoti, kad valdančioji dauguma mane siūlo, stengsiuosi neapvilti. Jau 7-tą kadenciją iš eilės esu išrinktas į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą. Tačiau pirmą kartą prisistatinėju nuotoliu. Posėdyje vykusios diskusijos rodo, kad dauguma yra pikti, kažko nepatenkinti – gal visus paveikė tas nuotolinis darbas. Atėjo nelemta „korona“. Aišku, šios situacijos neištaisysiu, stengsimės tik kaip įmanoma geriau nuo jos apsisaugoti.“ Kandidatas į Administracijos direktoriaus pavaduotojus atkreipė dėmesį – šios pareigos  jam gerai pažįstamos, teko dirbti Administracijos pavaduotoju ir anksčiau, tad geriau nebetempti gumos ir pereiti prie klausimų-atsakymų.

Įžvelgė daugumos neveiklumą

Frakcijos „Kuriam kartu“ seniūnas Sigitas Karbauskas patikino, kad Č. Banevičių pažįsta labai gerai, teko kartu dirbti praėjusią kadenciją Administracijoje. Per tą laiką, anot jo, nereikėjo pykčio parodyti, tik pagarba išliko. „Tačiau man nepatinka nuo balandžio mėnesio naujosios valdančiosios daugumos neveiklumas. Kaip manai išjudinti reikalus? Tas pats Gargždų daugiafunkcis sporto centras… Šiandien stumdomasi, iš degtuko galima vežimą malkų priskaldyti. Griaunama, kas nepastatyta. Ar bepavyks ką padaryti, kaip Jums atrodo iš šono?“

Č. Banevičius atsakydamas teigė, kad dar nepradėjus dirbti yra kalbamasi, derinamasi. Anot jo, svarbu ir toliau kalbėti su visais: ir vadovais, ir skyrių vedėjais – spręsti aktualius klausimus. „Teikdavome skubius klausimus Tarybai, pritardavo, ir reikalai judėdavo. Dėl daugiafunkcio sporto centro kitame Tarybos posėdyje situacija turėtų paaiškėti. Šiandien per posėdį tik ir girdime siūlymus atidėti sprendimo projektų svarstymą. Tačiau atidėliojimas yra pats lengviausias kelias, o reikia spręsti, ryžtingai dirbtiׅ“, – dėstė Č. Banevičius, pridurdamas, jei matys, kad kažko neįmanoma įgyvendinti, tą ir pasakys, nesuteiks tuščių vilčių. Jo įsitikinimu, daugiafunkcio sporto centro statybos turi prasidėti šią kadenciją. „Pasistengsiu, aišku, ne nuo vieno priklauso – tačiau dėsiu pastangas, kad procesas būtų išjudintas“, – sakė kandidatas.

Į Tarybą grįš A. Klizas?

Frakcijos „Bendra“ pirmininkas Vaclovas Macijauskas teiravosi, kada bus pateiktas naujos valdančiosios daugumos darbų planas. Taip pat pasiteiravo, kas užims Č. Banevičiaus vietą Klaipėdos rajono savivaldybės taryboje, kai šis taps Administracijos direktoriaus pavaduotoju.

„Darbų planas, manau, kitame Tarybos posėdyje bus pateiktas. O dėl to, kas užims mano vietą – turbūt kitas asmuo sąraše“, – trumpai atsakė Č. Banevičius. Išeitų, jog Tarybos nario mandatas galėtų atitekti rajono savivaldybėje Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąraše po Č. Banevičiaus likusiam Albinui Klizui, po jo rikiuojasi Vidutis Petras Normantas, o toliau – Aldona Dačkauskienė. Artimiausiu metu paaiškės, kuriam atiteks atsilaisvinęs Tarybos nario mandatas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Raimondas Simonavičius atkreipė dėmesį, kad nuo kalbų laikas pereiti prie darbų: „Sakote, kalbame – kalbamės, tačiau biudžete yra įspūdinga užsilikusi pinigų suma – kalbomis nieko nepadarysite. Jus gerbiu, tikrai, – pradėkite daryti darbus.“ Č. Banevičius atsakė, jog pradės, kai tik išrinks. Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas Nerijus Galvanauskas ragino palaikyti kandidatūrą. Viktoras Kura, frakcijos „Kuriam kartu“ narys, užbaigė klausimų sesiją palinkėjimu: „Česlovas politikoje yra senas vilkas, tad linkiu jam prižiūrėti tuos jaunus politikus, kad nedarytų nesąmonių rajonui.“

Vykusiame slaptame balsavime dėl Č. Banevičiaus kandidatūros eiti Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas buvo išduotas 21 biuletenis. 19 balsavo už, 2 – prieš, susilaikiusiųjų nebuvo. Č. Banevičius Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas pradės eiti nuo rugpjūčio 3 d. Meras Bronius Markauskas jį pasveikino ir linkėjo sėkmingai prisijungti prie komandos, vykdyti darbus. Č. Banevičius dėkojo juo pasitikėjusiems ir už jį balsavusiems.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių