Almos treniruotės – ir kūnui, ir sielai

Du sūnus užauginusi ir keturis anūkus turinti trenerė Alma savo klientams padeda ne tik susigrąžinti dailias kūno linijas, bet treniruočių metu dovanoją gerą energiją, kuri greitą tempą diktuojančiame pasaulyje yra neįkainojama.

„Jaunystė – ne amžiaus rodiklis, o sielos būsena“, – tai rumunų kompozitoriaus George Enescu išmintis, kurią patvirtina energija trykštanti Alma Kuorė. Gargžduose gyvenanti moteris ne tik pati aktyviai visą gyvenimą sportuoja, bet treniruotes veda ir kitiems, yra „Almos studijos“ įkūrėja. Savo energija, pozityvumu ji greitai užkrečia ir aplinkinius.

Norvegijoje sporto neapleido

„Nuo trejų metukų gyvenau Klaipėdoje, čia baigiau choreografijos studijas, dirbau su kolektyvais. Tačiau vėliau mane patraukė joga, įvairios kompleksinės treniruotės. Išbandžiau, ir man labai patiko, nes tai susiję su sveikatingumu. Jei manęs kas nors klausia, kokią profesiją būčiau rinkusis, jei ne choreografės, visada atsakydavau, jog gydytojos. Sveikatingumas man yra prioritetas“, – teigė pašnekovė. Ji atvirai pasakojo, kad buvo laikas, kai teko išvykti ir į Norvegiją, dirbti ten lietuviams įprastus darbus – tvarkyti namus. Tačiau ir svečioje šalyje ji rado laiko sportui, vedė privačias jogos pamokas norvegėms. „Vėliau užaugo vaikai, atsirado anūkai ir nutarėme grįžti į Lietuvą“, – savo gyvenimo istoriją tęsė Alma.

Gargžduose ji buvo pakviesta pakeisti vieną trenerę, kuri su šeima emigravo į Gran Kanariją. Vėliau Žemaitės g. buvo įkurta „Almos studija“. Dabar čia vedamos treniruotės ant bėgtakių. Pastarųjų treniruotės esmę Alma yra pristačiusi ir LRT televizijos laidoje „Labas rytas“. „Vedėjas Ignas tuomet klausinėjo, kaip čia be elektros ir pan. Tačiau takeliai yra išsukami savomis jėgomis. Ant jų galima atlikti įvairiausius pratimus, judesius, kad ir šokti. Mūsų studijoje vedamos ir vadinamosios „Body pump“ treniruotės, kūno dizaino. Sportuoja ir moterys, ir vyrai. Dažniausiai ateina klienčių antrosios pusės“, – šypsodamasi užsimena aktyvi moteris.

Jogos mokėsi Indijoje

Joga – viena iš didžiausių Almos aistrų. „Pamenu, kai dar pačioje pradžioje Klaipėdoje pradėjau vesti jogą, net pačios klientės atnešdavo įvairiausios medžiagos: autentiškų dievybių paveiksliukų, indų literatūros ir pan. Joga taip mane pavergė, kad abu su vyru išvažiavome į Indiją. Ten tobulinausi. Vos tik išlipusi iš lėktuvo, patyriau šoką, vos neapsivėmiau. Tačiau jau kitą dieną priėmiau Indiją tokią, kokia ji yra. Ten protas yra laisvas nuo visko. Dar prieš išvažiuojant vaikai sakė: „Mama, tik grįžk neišprotėjusi.“ Tačiau žmonės Indijoje ne išprotėja, bet perkainoja savo vertybes. Pažiūri į gyvenimą iš kito taško. Ten gautos pamokos tiek jogos praktikų metu, tiek pasaulėžiūros praplėtimas neįkainojamas. Dėl to pasvarstome su vyru apie galimybę ten vėl nuvykti“, – „Bangos“ korespondentei sakė Alma.

Ji pati jogai skiria ypatingą dėmesį. „Atliekant asanas būtina koncentracija, susikaupimas. Kas daug žvalgosi į kitus, ilgai neištveria. Jogą vertinu irgi per sveikatingumo prizmę. Kūnas ir siela yra neatsiejami dalykai. Kai jogoje turėsi kantrybės, ištvermės išjausti asanas, tada ir gyvenime bus lengviau. Suprasi, jog užuot įsižeidus galima ir nusišypsoti. Joga veda harmoningo gyvenimo link, darna turi būti tiek paties žmogaus, tiek jo santykio su aplinka“, – įsitikinusi trenerė. Anot jos, jogos metu leidžiama muzika nėra atsitiktinė, jos garsai yra skirti skleisti atitinkamas vibracijas mūsų smegenims. Veikia atpalaiduojamai. Dėl to net ir nedarydamas asanų, o tiesiog pagulėjęs ir paklausęs tokios muzikos, jausiesi pailsėjęs.

Vienam – vitaminai, kitam – nuodas

Pasak Almos, dauguma studiją lankančių moterų ateina dėl noro padailinti kūno linijas. Tačiau ji visuomet akcentuojanti, kad gera savijauta yra žymiai reikšmingesnis dalykas. „Kiekvienas individualiai turi pajusti, kokia treniruočių forma jam priimtiniausia ir kokia mityba palankiausia organizmui. Būna, ateina klientės 18 val. į treniruotę ir sako pavalgiusios 13 val., o dabar jaučiančios kone pykinimą. Vadinasi, valgytas maistas netinkamas. Būtina keisti racioną. Nors įvairūs mitybos specialistai to nepripažįsta, tačiau aš maitinuosi pagal kraujo grupę, kuri, mano įsitikinimu, lemia labai daug. Jei vieniems grikiai yra vitaminų šaltinis, tai man gali būti ir nuodas. Kiekvienas užuot vaikęsis įvairiausių patarimų, turime pajausti“, – kalbėjo pašnekovė. Ji ironizavo, kad dabar patariančiųjų tiek daug, kad, rodos, ir galvos greitai nebemokėsime išsiplauti – turėsime eiti kirpyklon.

Šaltąjį sezoną ji savo imunitetą stiprino ciberžolės ir medaus arbata, bičių duonele. „Svarbiausia – sveikas žarnynas. O gera nuotaika ir fizinis aktyvumas – patys geriausi vitaminai“, – užtikrina trenerė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių