Apklausoje nuomonę turėjo, bet aktyvumo nebuvo

Klaipėdos rajono savivaldybė informavo, kad praėjusią savaitę vyko Vėžaičių ir Endriejavo seniūnijų gyventojų apklausa dėl vėjo jėgainių statybos.

Dauguma dalyvavusių apklausoje išsakė nepritarimą minėtoms statyboms, tačiau apklausoje dalyvavo nežymi seniūnijų gyventojų dalis: Endriejavo – 12,72 proc. vietos gyventojų, Vėžaičių seniūnijoje – 14,61 proc.

Klaipėdos rajono savivaldybė akcentuoja, kad šių seniūnijų gyventojai savo nuomonę – pritaria ar nepritaria vėjo jėgainių statybai – galėjo išreikšti tiek atvykę į savo seniūniją, tiek elektroniniu būdu. Apklausa vyko nuo balandžio 8 iki 14 dienos.

Balandžio 14 d. duomenimis, Endriejavo seniūnijoje buvo 1 171 deklaruotas gyventojas, kuriam buvo sukakę 18 metų. Iš viso apklausoje dalyvavo 149 gyventojai arba 12,72 proc. vietos gyventojų, turinčių teisę joje dalyvauti.

Endriejavo seniūnijoje į apklausos klausimą, ar pritaria vėjo jėgainių statybai, teigiamai atsakė 18 dalyvių (12,08 proc. nuo dalyvavusiųjų apklausoje Endriejave). Kad nepritaria, atsakė 131 dalyvis arba 87,92 proc. nuo apklausoje dalyvavusių seniūnijos gyventojų.

Vėžaičių seniūnijoje, balandžio 14 d. duomenimis, buvo 3 702 gyventojai, kuriems buvo sukakę 18 metų ir kurie savo gyvenamąją vietą buvo deklaravę šioje seniūnijoje arba kurie buvo įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Klaipėdos rajono savivaldybėje. Apklausoje per savaitę dalyvavo 541 vietos gyventojas, t. y. 14,61 proc. gyventojų, turinčių teisę joje dalyvauti.

Kad pritaria vėjo jėgainių statybai, pasisakė 36 dalyviai arba 6,65 proc. nuo dalyvavusiųjų apklausoje Vėžaičiuose. Kad nepritaria, nurodė 505 dalyviai – 93,35 proc. nuo apklausoje dalyvavusių seniūnijos gyventojų.

Klaipėdos rajono savivaldybė primena, kad ši apklausa yra patariamojo pobūdžio.

Parengta pagal Klaipėdos rajono savivaldybės informaciją

Komentaras

Dėl Klaipėdos rajono savivaldybės inicijuotos Vėžaičių ir Endriejavo seniūnijų apklausos

Komentuoja tarptautinės žaliosios energetikos įmonės „Ignitis renewables“ atstovas Paulius Kalmantas:

– Matome, jog Klaipėdos raj. savivaldybės organizuotoje apklausoje dalyvavo vos 13 proc. Endriejavo ir mažiau nei 15 proc. Vėžaičių seniūnijų gyventojų, turinčių balsavimo teisę.

Atkreipiu dėmesį, kad nepritariančių vėjo elektrinių parko vystymui šiose seniūnijose procentas yra tik nuo atėjusių išreikšti nuomonę gyventojų.

Taigi, nors vyko aktyvi savivaldos agitacija dalyvauti, gyventojų įsitraukimas buvo mažas.

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ siekia vystyti atsinaujinančios energetikos projektus, kurie veda šalį ir visą regioną energetinės nepriklausomybės link. Tokių projektų dėka ženkliai išaugusi vietinės elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių panaikins priklausomybę nuo elektros energijos importo, skatins regiono transformaciją į tvarų žaliosios energetikos centrą.

Vystydami tokius projektus, kaip planuojamas vėjo elektrinių parkas Klaipėdos raj., siekiame tvaraus ir glaudaus bendradarbiavimo su vietos bendruomenėmis, kurios yra įsikūrusios šalia bendrovės vystomų, statomų ar veikiančių atsinaujinančios energetikos projektų.

Siekiame informuoti ir edukuoti gyventojus apie tokių projektų būtinybę, naudą ir projektuojant parkus – jų eigą, todėl, be abejo, atidžiai sekame situaciją šiame rajone, kur planuojame iki 35 vėjo elektrinių parką, galintį išvystyti iki 250 megavatų galią.

Mums itin svarbi gyventojų nuomonė apie klimato kaitą ir atsinaujinančią energetiką, tad dar 2023 m. rudenį kreipėmės į apklausų KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto profesionalus, atliekančius visuomenės apklausas, su prašymu reprezentavyviai apklausti šių seniūnijų gyventojus.

KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto atliktos apklausos duomenys rodo, kad 81 proc. pritaria atsinaujinančios energetikos plėtrai Lietuvoje.

Apklausa buvo rekomendacinio pobūdžio, seksime situaciją toliau siekdami sėkmingo atsinaujinančios energetikos projekto įgyvendinimo ir glaudaus bendradarbiavimo su vietos bendruomenės atstovais.

Kokioje stadijoje yra poveikio aplinkai vertinimo projektas?

Poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaita yra paviešinta ir pristatyta viešų susitikimų su visuomene metu (kovo 19–21 dienomis). Ataskaita yra taisoma pagal pateiktas pastabas ir pasiūlymus, atsakoma į visus raštu gautus pasiūlymus. Tuomet pakoreguota PAV ataskaita bus siunčiama derinti poveikio aplinkai vertinimo subjektams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių