• 25 gegužės, 2022
|

Artėjant Atšvaitų dienai Klaipėdos pareigūnai išdalijo apie 200 atšvaitų

Trečiąjį spalio ketvirtadienį minima Atšvaitų diena. Šią dieną visuomenė raginama atkreipti dėmesį, kad tamsiuoju paros metu tikimybė eismo įvykiams įvykti yra daug didesnė, todėl būtina dėvėti atšvaitus.

Klaipėdos apskrities VPK Prevencijos skyriaus pareigūnai ankstų spalio 20 d. rytą uostamiestyje, Kretingos g. ir Šiaurės pr. sankryžoje praeiviams išdalijo apie 200 atšvaitų, priminė, kad šaltuoju metų laiku, kai temsta anksčiau, o švinta vėliau, matomumą dažnai blogina ir krituliai bei rūkas, pėstieji eismo dalyviai privalo segėti atšvaitus.

Jo nesegintis žmogus vairuotojui matomas tik 30-50 m. atstumu, tuo metu jį segintis pastebimas jau už 150 metrų. Teigiama, kad neapšviestu keliu einančiajam be atšvaito rizika pakliūti į eismo įvykį padidėja net aštuonis kartus.

Pareigūnai akcentuoja, kad aplink rankinės ar kuprinės rankeną apsuktas atšvaitas – nieko negelbsti, nes vairuotojams jis yra nematomas. Atšvaitai visuomet turi būti kabinami dešinėje pusėje, geriausia kad jie švytuotų ar tabaluotų ties pėsčiojo keliais, atšvaitų juosteles reikėtų dėti ties riešais ir ant blauzdų. Patikima priemonė yra ir liemenė su šviesą atspindinčiais elementais – ji ypač padeda vairuotojams pastebėti vaikus.

Rūpinkitės saugumu – atšvaitas gali išgelbėti Jūsų gyvybę!

Klaipėdos apskrities VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių